رایزنی مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا پیش از انتشار گزارش مولر

یک روزنامه آمریکایی از رایزنی مقام های ارشد کاخ سفید و وزارت دادگستری ایالات متحده پیش از انتشار گزارش بازپرس ویژه پرونده روسیه خبر داده است.

رایزنی مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا پیش از انتشار گزارش مولر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه نوشت: در آستانه انتشار گزارش رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016، مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا طی روزهای اخیر مذاکراتی داشته اند.

این گزارش قرار است امروز پنجشنبه منتشر گردد و می تواند ابعاد مهمی از پرونده مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را روشن کند.

دموکراتها خشم و نگرانی خود را نسبت به مذاکرات مقام های ارشد کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا پیش از انتشار این گزارش اعلام نموده اند. دموکراتها همچنین به شدت از تصمیم ویلیام بار دادستان کل آمریکا برای برگزاری یک کنفرانس خبری برای صحبت درباره این گزارش انتقاد نموده اند.

دموکراتها بر این باورند که دادستان کل آمریکا میخواهد پیش از آنکه کسی این شانس را داشته باشد که جمع بندی خود را درباره گزارش مولر داشته باشد، به افکار عمومی آمریکا درباره این گزارش جهت بدهد.

جرالد نادلر رئیس کمیته قضایی مجلس کنندگان آمریکا در این باره گفت: دادستان کل که از سوی ترامپ انتخاب شده است، در واقع میخواهد یک کمپین رسانه ای را از طرف شخص رئیس جمهور به راه بیندازد. وی در واقع میخواهد به جای آنکه اجازه دهد واقعیت های گزارش همه چیز را درباره تحقیقات مولر بگوید، خودش گام های اولیه را برای جهت دادن به افکار عمومی بردارد.

نادلر به همراه 4 کننده دیگر کنگره آمریکا خواهان لغو این کنفرانس خبری از سوی دادستان کل شده اند.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع مطلع نوشته است که مذاکرات بین مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا به تیم حقوقی ترامپ یاری نموده است تا برای انتشار این گزارش آماده باشند و خود را برای تبعات احتمالی انتشار این گزارش آماده کنند.

ترامپ و مقام های مسکو هرگونه تبانی در انتخابات ریاست جمهوری را رد نموده اند. دولت روسیه نیز بارها هرگونه دخالت در روند انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 18 تیر 1398 شناسه مطلب: 6336

به "رایزنی مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا پیش از انتشار گزارش مولر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی مقام های کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا پیش از انتشار گزارش مولر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید