رهبران کوبا و ونزوئلا علیه ترامپ؛ مبارزه با امپریالیسم ادامه یابد

به گزارش بلاگ پو، رهبر حزب کمونیست کوبا، رئیس جمهوری این کشور و رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کردند، تحریم های آمریکا صرفا باعث نزدیکی بیشتر هاوانا و کاراکاس می گردد.

رهبران کوبا و ونزوئلا علیه ترامپ؛ مبارزه با امپریالیسم ادامه یابد

به نقل از خبرگزاری رویترز، رائول کاسترو رهبر حزب کمونیست کوبا، میگوئل دیاز کانل، رئیس جمهوری این کشور و نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا با انتقاد از سیاست خارجی دولت آمریکا تاکید کردند تحریم های تنبیهی ایالات متحده صرفا موجب تحکیم اراده آن ها در اتحاد بیشتر و حمایت از تغییر اجتماعی در منطقه می گردد.

این سه تن در نشست سه روزه همبستگی در هاوانا، پایتخت کوبا شرکت نموده بودند که بیش از 1300 فعال اجتماعی به ویژه از آمریکای لاتین در آن حضور داشتند. در این نشست سه روزه که یکشنبه انتها یافت، همچنین به آنالیز راه هایی برای مقابله با تهاجم سازمان یافته آمریکای امپریالیست علیه دولت ها و جنبش های سوسیالیست و مترقی پرداخته شد.

روسای جمهوری ونزوئلا و کوبا در انتها نشست مذکور در یک سخنرانی تلویزیونی اتهامات مطرح شده از سوی واشنگتن درباره دست داشتن آن ها در ناآرامی های سایر کشورها یا مسوول بودن آن ها در برابر دولت های چپگرا را مورد تمسخر قرار دادند.

حضور رئیس جمهوری ونزوئلا در این نشست همچنین نشان داد که کوبا، این متحد استراتژیک خود را با وجود اقدامات واشنگتن و سایر کشورهای غربی و آمریکای لاتین در متقاعد کردن هاوانا برای کنار گذاشتن کاراکاس، به حاشیه نرانده است.

مادورو همچنین در بخشی از صحبت هایش در این نشست گفت، اتهامات سازمان کشورهای آمریکایی درباره دست داشتن کوبا در ناآرامی های شیلی، احمقانه است. وی ادامه داد: این دیکتاتوری قدیمی پینوشه و صندوق بین المللی پول است. مردم حق دارند دنبال جایگزین باشند.

رئیس جمهوری کوبا نیز به ناآرامی ها در شیلی و انتخابات آرژانتین اشاره نمود و گفت: آن ها ما را به دامن زدن به ناآرامی ها متهم می نمایند در حالیکه خودشان اصلا توجهی به خواسته های مردمی که در خیابان ها هستند، نمی نمایند. نئولیبرالیسم یک شکست مالی و یک فاجعه اجتماعی است.

وی ادامه داد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده و مجلس جنگ طلبان کهنه اش حملاتی را علیه انقلاب کوبا، انقلاب بولیواری و سایر کشورهای آمریکای لاتین و دولت ها و رهبران چپ گرای آن ها انجام می دهند. رئیس جمهوری کوبا همچنین ایالات متحده را به محاصره کشورش با اعمال تحریم ها علیه کشورهای ثالث متهم نموده است.،ایسنا

بیشتر بخوانید، نرخ تورم در ونزوئلا به بیش از 130 هزار درصد رسید

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 14988

به "رهبران کوبا و ونزوئلا علیه ترامپ؛ مبارزه با امپریالیسم ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران کوبا و ونزوئلا علیه ترامپ؛ مبارزه با امپریالیسم ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید