زلزله ای 7.7 ریشتری در شرق اندونزی

به گزارش بلاگ پو، از سوی دیگر مرکز لرزه نگاری اندونزی با اعلام اینکه قدرت این زمین لرزه 7.9 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بوده، نسبت به وقوع تسونامی در منطقه تانیبار هشدار داده است.

زلزله ای 7.7 ریشتری در شرق اندونزی

منابع خبری دوشنبه شب گزارش دادند، زلزله ای به بزرگی 7.7 ریشتر شرق اندونزی را لرزاند.

به گزارش ایرنا، مرکز لرزه نگاری اروپا - مدیترانه بیان کرد، این زلزله در عمق 97 کیلومتری زمین در منطقه تانیبار در شرق اندونزی رخ داد.

هنوز جزئیات بیشتری درباره خسارت های احتمالی این زمین لرزه گزارش نشده است.

از سوی دیگر مرکز لرزه نگاری اندونزی با اعلام اینکه قدرت این زمین لرزه 7.9 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بوده، نسبت به وقوع تسونامی در منطقه تانیبار هشدار داده است.

تانیبار یکی از جزایر مجمع الجزایر مالوکو واقع در شرق اندونزی است.

اواسط آذر ماه نیز زمین لرزه ای به بزرگی 6.3 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در استان جاوای غربی اندونزی اتفاق افتاده بود.

اندونزی 19 نوامبر (28 آبان) نیز شاهد زمین لرزه ای به بزرگی 5.6 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در همین استان جاوای غربی بود که در جریان آن 310 تن کشته شدند.

در سال 2004 زمین لرزه ای به بزرگی 9.1 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) سواحل سوماترا را لرزاند که سونامی ایجاد شده در اثر این زمین لرزه منجر به کشته شدن بیش از 220هزار نفر شد.

اندونزی در منطقه حلقه آتش اقیانوس آرام و بر روی صفحات تکتونیکی واقع شده است که منجر به رانش قاره ای و فعالیت های زمین لرزه ای متناوب می گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 دی 1401 بروزرسانی: 24 دی 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 69129

به "زلزله ای 7.7 ریشتری در شرق اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله ای 7.7 ریشتری در شرق اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید