ساخت یک ابزار الکترونیکی برای کنترل آسم

به گزارش بلاگ پو، پژوهشگران کانادایی برای بهبود کیفیت مراقبت از بیماران مبتلا به آسم، نوعی ابزار الکترونیکی ابداع نموده اند.

ساخت یک ابزار الکترونیکی برای کنترل آسم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از فیز، پژوهشگران کانادایی، ابزار الکترونیکی جدیدی برای آنالیز آسم ابداع نموده اند که می تواند به افراد مبتلا به این بیماری در کنترل بهتر آن یاری کند.

هدف این پژوهش، معین کردن تأثیر و یا عدم تأثیر سیستم الکترونیکی مدیریت آسم (eAMS) در پر کردن شکاف های موجود در مراقبت از آسم است. این سیستم جدید، نخستین ابزار مراقبت از آسم در نوع خود به شمار می رود که بر شواهد تکیه دارد.

دکتر سمیر گوپتا (Samir Gupta)، از دانشمندان بیمارستان سن مایکل (NHS) تورنتو و سرپرست این پژوهش گفت: بیشتر بیماران هنوز نمی توانند بهترین نوع درمان را دریافت نمایند؛ در نتیجه بیماری آنها با روند ضعیفی کنترل می گردد. پزشکان برای ارائه بهترین نوع درمان، با موانع بسیاری از جمله کمبود زمان، دانش، آموزش و منابع محلی روبه رو هستند. ما سعی داریم با بهره برداری از نیروی فناوری، این موانع را پشت سر بگذاریم.

گوپتا و گروهش، به مدت دو سال با 23 پزشک همکاری کردند و توانستند 1272 بیمار مبتلا به نوعی آسم منحصر به فرد را مورد آنالیز قرار دهند. آنها در این پژوهش، از سیستم eAMS برای تحلیل شرایط بیماران و کیفیت مراقبت از آنها استفاده کردند.

این ابزار کنترل جدید طوری طراحی شده که بیماران بتوانند با یاری آن، به تنهایی وضعیت سلامت خود را آنالیز نمایند.

کورتنی پرایس (Courtney Price)، از پژوهشگران این پروژه گفت: پژوهش ما نشان می دهد که ابزار الکترونیکی آنالیز سلامتی که طراحی دقیقی دارند، می توانند نقش مؤثری در مراقبت های ابتدایی داشته باشند و کیفیت مراقبت را افزایش دهند.

این پژوهش، در مجله European Respiratory Journal به چاپ رسید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 4642

به "ساخت یک ابزار الکترونیکی برای کنترل آسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت یک ابزار الکترونیکی برای کنترل آسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید