سلامت دانشجویان دانشگاه تهران ارزیابی می شود

به گزارش بلاگ پو، مدیر کل بهداشت و سلامت دانشگاه تهران از ارزیابی سلامت دانشجویان و دریافت تعهدنامه رعایت ضوابط بهداشتی توسط دانشجویان متقاضی حضور در دانشگاه خبر داد.

سلامت دانشجویان دانشگاه تهران ارزیابی می شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه تهران، یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و سلامت دانشگاه، ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به بازگشایی تدریجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پیرو تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و افزایش میزان حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی از 17 خرداد ماه در دانشگاه، لزوم تدارک و برنامه ریزی برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی و رعایت بهداشت فردی بیش از پیش ضرورت دارد.

وی شرح داد: از همان اولین روز های طرح موضوع حضور دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه، این اداره کل بنا به دستور معاونت دانشجویی دانشگاه تهران، اقدام به تدوین و ابلاغ مجموعه ای تحت عنوان دستورالعمل بهداشتی فعالیت آموزشی، پژوهشی دانشجویان مقطع دکتری در خصوص ویروس کووید 19، در تاریخ 22 اردیبهشت ماه سال جاری کرده است.

مقدس، افزود: این دستورالعمل علاوه بر ضوابط بهداشتی مبارزه با بیماری کرونا مبتنی بر آئین نامه های وزارت بهداشت، حاوی پرسشنامه ارزیابی سلامت دانشجویان و تعهدنامه رعایت ضوابط بهداشتی توسط دانشجویان متقاضی است.

مدیر کل بهداشت و سلامت دانشگاه تهران، بیان کرد: با توجه به اینکه رعایت بهداشت فردی نقش کلیدی و بسزایی در پیشگیری از شیوع و کنترل بیماری دارد، لذا در جلسات حوزه دانشجویی تصمیم گرفته شد که همزمان با از سرگیری مجدد فعالیت دانشگاه، نسبت به تشریح مفاد این تعهدنامه و تأکید بر نظارت و اجرای کامل آن در تمامی اماکن آموزشی و پژوهشی دانشگاه، اقدام شود.

وی در خصوص محور های اصلی تعهدنامه گفت: محور های اصلی این تعهدنامه، حفظ فاصله فیزیکی، خودداری از حضور در اماکن پرجمعیت، استفاده از ماسک، مراجعه به مراکز درمانی در صورت بروز علائم سرماخوردگی و سایر اقدامات پیشگیرانه است.

مقدس، در خاتمه اظهار کرد: این تعهدنامه همزمان با ارزیابی سلامت دانشجویان متقاضی خوابگاه تکمیل و به صورت الکترونیک در سامانه نگهداری می شود. بدیهی است، تأکید و نظارت بر رعایت اجرای مفاد این تعهدنامه در واحد های دانشگاه می تواند نقش تأثیرگذاری در پیشگیری از شیوع بیماری در محیط دانشگاه داشته باشد؛ لذا ضمن ارائه متن این تعهدنامه از کلیه همکاران و مدیران دانشگاه، تقاضا داریم در مجموعه تحت مدیریت خود، پیش بینی و تدارک لازم را جهت اجرای مفاد تعهدنامه و نظارت بر پیاده سازی آن اعمال کنند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 27702

به "سلامت دانشجویان دانشگاه تهران ارزیابی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامت دانشجویان دانشگاه تهران ارزیابی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید