سهمیه ایران در المپیک زمستانی دو ورزشکار است، مشکل بدهی نداریم

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی و سرپرست کاروان اعزامی به بازی های المپیک زمستانی جوانان (19 دی تا 2 بهمن) امروز دوشنبه با حضور در محل کمیته ملی المپیک در مورد شرایط کاروان اعزامی به این بازی ها توضیح داد.

سهمیه ایران در المپیک زمستانی دو ورزشکار است، مشکل بدهی نداریم

وی گفت: از سال 2012 برگزاری المپیک زمستانی جوانان در دستور کمیته بین المللی المپیک قرار گرفت و اولین دوره آن با حضور ورزشکاران 7 رشته برگزار شد.

وی ادامه داد: در اولین دوره المپیک زمستانی جوانان 2 نماینده داشتیم در دومین دوره هم 2 نماینده اعزامی داشتیم. برای سومین دوره هم 2 سهمیه در آلپاین، صحرانوردی و اسکی کوهستان در نظر گرفته شده است.

افتخاری با بیان اینکه این دوره بازی ها به میزبانی لوزان سوئیس برگزار می شود، گفت: از سه سال پیش برای اعزام کاروان به این بازی ها برنامه داشتیم، به برخی استان ها برای گرایش و فعالیت بیشتر در اسکی تجهیزات دادیم ضمن اینکه از حضور مدرس خارجی هم بهره مند شدیم.

سرپرست کاروان اعزامی به سومین دوره المپیک زمستانی جوانان گفت: سال گذشته برای نخستین بار اسکی بازان رده سنی جوانان و به تورنمنت های بین المللی اعزام کردیم. در این مورد فدراسیون جهانی به جهت چگونگی عملکرد در دو سال گذشته در رده سنی جوانان حمایت خوبی از ما داشت.

وی با بیان اینکه تمرینات اسکی بازان برای المپیک زمستانی جوانان از ماه ها پیش شروع شد، در مورد فرایند پیگیری آن در هر یک از بخش های آلپاین، اسکی کوهستان و صحرانوردی توضیحاتی ارائه کرد.

افتخاری در مورد بدهی نداشتن فدراسیون اسکی تاکید کرد: سه سال پیش کار را شروع کردیم طلبکارها به فدراسیون ها آمده بودند و طلب خود را می خواستند ما هم باید اعزام هایی به خارج از کشور انجام می دادیم. اما امروز فدراسیون اسکی روزانه کارهایش را انجام می دهد و مسئله ای وجود ندارد.

رئیس فدراسیون اسکی با بیان اینکه نمایندگان ایران آمادگی خوبی برای المپیک زمستانی دارند، گفت: این موضوع در رقابت دیروز هم مشهود بود اما برای پیش بینی شرایط و نتیجه گیری آنها در المپیک باید به شرایط دیگر کشورها هم توجه داشت.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 16832

به "سهمیه ایران در المپیک زمستانی دو ورزشکار است، مشکل بدهی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه ایران در المپیک زمستانی دو ورزشکار است، مشکل بدهی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید