شورای عالی بیمه سهم علی الحساب هریک از شرکت های بیمه را مشخص کرد

به گزارش بلاگ پو، شورای عالی بیمه سهم علی الحساب هریک از شرکت های بیمه را از مبلغ 3000 میلیارد ریال بند الف تبصره 10 قانون بودجه سال 99 کشور بر اساس آمار اولیه عملکرد پورتفوی بیمه شخص ثالث در سال 1398 تعیین کرد.

شورای عالی بیمه سهم علی الحساب هریک از شرکت های بیمه را مشخص کرد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی بیمه مرکزی، شورای عالی بیمه، سهم علی الحساب هریک از شرکت های بیمه را از مبلغ 3000 میلیارد ریال بند الف تبصره 10 قانون بودجه سال 99 کشور بر اساس آمار اولیه عملکرد پورتفوی بیمه شخص ثالث در سال 1398 معین کرد.

بر این اساس هریک از شرکت های بیمه مکلفند سهم معین شده برای واریز هفتگی وجوه مربوط طی شش ماهه اول سال 1399 را در خاتمه هر هفته طبق جدول اعلامی به حساب خزانه کل کشور واریز کنند.

بر اساس این مصوبه، بیمه مرکزی تا خاتمه شهریورماه سال 1399 بر اساس آمار عملکرد نهایی سال 1398 بیمه شخص ثالث، سهم هریک از شرکت های بیمه از مبلغ 3000 میلیارد ریال موضوع بند فوق را معین و ابلاغ خواهد کرد. بر این اساس، هریک از شرکت های بیمه موظفند ضمن تعدیل اضافه یا کسری واریزی خود طی شش ماهه اول سال جاری، واریزی هفتگی خود را بر اساس جدولی که از سوی بیمه مرکزی اعلام خواهد شد، تا خاتمه سال 1399 ادامه دهند.

همچنین بیمه مرکزی تا خاتمه شهریورماه سال 1400 سهم قطعی هریک از شرکت های بیمه را از مبلغ 3000 میلیارد ریال موضوع بند فوق بر اساس آمار عملکرد نهایی سال 1399 معین و به شرکت های بیمه ابلاغ خواهد کرد. شرکت های بیمه موظفند اضافه یا کسری واریزی احتاقتصادی را به ترتیبی که بیمه مرکزی اعلام خواهد کردد، فی مابین خود تسویه کنند.

بر اساس این مصوبه شرکت های بیمه مکلف شدند، سهم بیمه مرکزی از مبالغ پرداختی را به حساب بدهکار بیمه مرکزی منظور و عملکرد واریزی های خود را همراه با اسناد و مدارک مربوط در خاتمه هر ماه به بیمه مرکزی ارسال کنند.

در ادامه شورای عالی بیمه، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور را موظف کرده است، گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یک بار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی و سازمان برنامه وبودجه کشور گزارش کنند. تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاه های اجرائی فوق الذکر توسط سازمان برنامه وبودجه کشور بر اساس عملکرد صورت می پذیرد.

موضوع تبصره 10 قانون بودجه کشور به شرح زیر است: شرکت های بیمه ای مکلفند مبلغ سه هزار میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طی جدولی که بر اساس فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکت ها معین و به تصویب شورای عالی بیمه می رسد، به صورت هفتگی به درآمد عمومی ردیف 160111 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند.

وجوه واریزی شرکت های بیمه موضوع این بند به عنوان هزینه قابل قبول اقتصادیاتی محسوب می شود. منابع حاصله در اختیار سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان اورژانس کشور قرار می گیرد تا در ردیف های مربوط به این دستگاه ها در جدول شماره (7) این قانون در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ ومیر، هزینه شود. بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به نظارت بر اجرای این بند است. سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور موظفند گزارش عملکرد خود را هر سه ماهه یک بار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان برنامه وبودجه کشور گزارش کنند.

تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاه های اجرائی فوق الذکر توسط سازمان برنامه وبودجه کشور بر اساس عملکرد صورت می پذیرد.

جدول سهم علی الحساب شرکت ها به شرح زیر است:

4129/

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 25351

به "شورای عالی بیمه سهم علی الحساب هریک از شرکت های بیمه را مشخص کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای عالی بیمه سهم علی الحساب هریک از شرکت های بیمه را مشخص کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید