طباطبایی: پتروشیمی و شهرداری گرگان در لیگ شرکت می نمایند

به گزارش بلاگ پو، رامین طباطبایی در تبادل نظر با خبرنگاران با یادآوری اینکه مهلت مشخص شده فدراسیون بسکتبال برای نام نویسی از تیم های متقاضی حضور در فصل جدید لیگ برتر گفت: در مجموع 17 تیم از فصل گذشته لیگ برتر و لیگ دسته اول برای حضور در فصل جدید مسابقات اعلام آمادگی کردند.

طباطبایی: پتروشیمی و شهرداری گرگان در لیگ شرکت می نمایند

وی با یادآوری اینکه در سرانجام مرحله مقدماتی فصل گذشته لیگ برتر تیم های توفارقان آذرشهر و نیروی زمینی سقوط کردند، توضیح داد: با این حال مسئولان نیروی زمینی در نامه ای به فدراسیون متقاضی حضور دوباره در لیگ برتر شده اند. 11 تیم لیگ رجحان دیگر هم درخواست خود را برای شرکت در مسابقات اعلام نموده اند که البته پتروشیمی بندرامام و شهرداری گرگان در میان آنها نیستند.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: کردستان، عقاب نیرو هوایی، صنعت مس رفسنجان، رعد پدافند فارس، آینده سازان تهران و جهرم فارس هم 6 تیم دیگری هستند که متقاضی حضور در لیگ برتر شده اند. بدین ترتیب در مجموع 17 تیم درخواست خود را برای فصل جدید مسابقات اعلام نموده اند اما قاعدتا این اعلام آمادگی به منزله پذیرش قطعی آنها نیست.

طباطبایی با بیان اینکه فدراسیون بسکتبال برای پذیرش قطعی تیم ها در لیگ 99 شاخص ها و استاندارهایی را لحاظ نموده است، اظهار داشت: مسائل اقتصادی و امکانات لازم دو فاکتور اصلی و تاثیرگذار در پذیرش تیم ها به حساب می آید. از لیگ سال گذشته و از محل پرداخت ورودیه و سهم قراردادها، بعضی تیم ها کماکان به فدراسیون بدهکار هستند. یکی از شروط اصلی برای پذیرش تیم ها پرداخت بدهی ها و تسویه حساب کامل است.

وی یادآور شد: برخوردار بودن از سالنی با استانداردهای لازم شرط اصلی دیگر است که در تصمیم گیری برای نام نویسی قطعی تیم ها ملاک عمل قرار می گیرد. سالنی که تیم ها قصد دارند دیدارهای خانگی خود را در آن برگزار نمایند باید به لحاظ کف پوش، تخته حلقه، اسکوربورد، رختکن، صندلی تیم ها و به خصوص برای تیم مهمان، صندلی تماشاگران، صندلی خبرنگاران و ... استانداردهای لازم را داشته باشد. از نظر شهری هم دار بودن هتلی مناسب برای اسکان تیم مهمان، داشتن فرودگاه و مهیا بودن شرایط برای ایام و ذهاب موردنظر است.

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: طی نامه ای به تمام باشگاه و تیم ها، شرایط موردنظر برای پذیرش تیم ها در فصل جدید لیگ برتر را اعلام نموده ایم. برهمین اساس نماینده فدراسیون بازدیدی از امکانات تیم ها خواهد داشت تا بتوانیم در خصوص موافقت یا عدم موافقت با درخواست آنها برای شرکت در مسابقات تصمیم گیری کنیم.

طباطبایی همچنین در خصوص شرایط کمی لیگ برتر و اینکه پیش بینی و برنامه فدراسیون، برگزاری مسابقات با چه تعداد تیم است؟، گفت: آئین نامه مسابقات بر برگزاری لیگ با حضور 12 تا 14 تیم تاکید نموده است مگر اینکه شرایط استثنایی باشد و لزوم تصمیمات دیگر مبنی بر کاهش یا افزایش تیم ها احساس گردد. الان هم به خاطر کرونا و اینکه فصل گذشته مسابقات ناتمام ماند به نوعی با شرایط استثنایی روبرو هستیم.

وی اضافه نمود: اینکه 17 تیم برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی نموده اند نشان دهنده اقبال و رضایت عمومی از شرایط این رشته و برنامه های فدراسیون است اما به هر حال شرایط خودِ تیم ها در قرار دریافت آنها در فهرست لیگ رجحان ها خیلی زیاد تاثیرگذار است.

رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین در خصوص شهرداری گرگان و پتروشیمی بندرامام و عدم اعلام آمادگی این دو تیم برای حضور درفصل جدید مسابقات گفت: مسئولان پتروشیمی و شهرداری گرگان در زمان مقرر درخواست خود را برای حضور در لیگ 99 اعلام نکردند اما نامه ای هم مبنی بر کناره گیری از مسابقات و شرکت نداشتن در فصل جدید از آنها نداشتیم. پتروشیمی و شهرداری گرگان از تیم های ریشه دار و با سابقه اتفاقا پُرتماشاگر در بسکتبال هستند که قطعا با رفع شدن بعضی مسائل در لیگ حاضر می شوند.

وی همچنین در خصوص رایزنی های فدراسیون برای ورود دوباره این دو تیم به لیگ برتر توضیح داد: مسائلی پیرامون دو تیم ایجاد شده که باید رفع گردد. کوشش فدراسیون هم یاری به این مسئلنه است کمااینکه تا امروز اقداماتی داشته ایم و حتی رایزنی هایی با مسئولان استانی هم انجام داده ایم. قطعا با پیشینه ای که پتروشیمی و شهرداری گرگان دارند، در لیگ سال جاری هم شرکت می نمایند و ما هم از این مسئله استقبال می کنیم.

طباطبایی همچنین گفت: فدراسیون بسکتبال میخواهد از تیم نوجوانان که راهنمایی آن بر عهده آقای نوری است به عنوان یکی از تیم های شرکت نماینده در لیگ برتر استفاده کند. این اقدام در راستای پشتوانه سازی برای تیم ملی انجام می گردد. در هر صورت تعداد کاندیداهای شرکت در لیگ بیشتر از 17 تیم می گردد و ما بر اساس استاندارهای موردنظر، فهرست مسابقات را نهایی می کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در سرانجام با یادآوری اینکه شهریورماه زمان پیشنهادی برای شروع فصل جدید مسابقات است، ابراز امیدواری کرد که کرونا باعث لغو برنامه های پیش بینی شده نگردد.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 30193

به "طباطبایی: پتروشیمی و شهرداری گرگان در لیگ شرکت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: پتروشیمی و شهرداری گرگان در لیگ شرکت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید