ظریف: هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست

به گزارش بلاگ پو، وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست، گفت: دولت کنونی آمریکا به جای بهانه تراشی، باید رفتارش را اصلاح کند.

ظریف: هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست

به گزارش خبرنگاران از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگویی درباره مذاکره با آمریکا توضیح داد: هیچ مذاکره ای در میان نیست و آمریکایی ها نشان دادند نمی گردد به مذاکراتشان و نتیجه مذاکراتشان اعتماد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه نمود: تقریبا همه جهان به این نتیجه رسیده که هر توافقی با آمریکا کند، هر لحظه ای که آمریکایی ها بخواهند، آن توافق را نادیده می گیرند ولذا دولت کنونی آمریکا باید رفتارش را اصلاح کند، به جای اینکه دنبال بهانه تراشی باشد.

*هنوز هیچ اقدامی درباره پرداخت غرامت به انگلیس صورت نگرفته

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره مباحث مطرح شده مبنی بر پرداخت غرامت به انگلیس در پی حمله به این سفارتخانه نیز گفت: مقرراتی در حقوق بین الملل وجود دارد و دولت ایران نیز اعلام نموده که حفظ و حراست از سفارتخانه های خارجی در ایران تعهد دولت جمهوری اسلامی ایران است و همه مقامات کشور نیز بر این نکته تأکید داشتند.

وی مطرح نمود: درباره جزییات طرفین باید مذاکره نمایند و هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است احمد مازنی یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در تذکری در جلسه علنی مجلس از وزیر خارجه خواست درباره خسارت پرداخت شده به آثار هنری تخریب شده در حمله به سفارت انگلیس روشنگری کند و اضافه نمود: اخیرا در خبرها آمده که این آثار پس از ترمیم به سفارت بریتانیا در تهران برگشت داده شده و مبلغ یک میلیون و 300 هزار پوند معادل 27 میلیارد تومان هزینه خودسری عوامل خودسر از جیب ملت پرداخت شده است.

abanhome.com: بازسازی ساختمان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26225

به "ظریف: هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید