پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد، توقف ها صرفاً موقتی است

به گزارش بلاگ پو، شبکه پرس تی وی به نقل از منابع مطلع گزارش کرد که واشنگتن متحده قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم های بانکی، اقتصادی و انرژی علیه ایران را ندارد.

پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد، توقف ها صرفاً موقتی است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، شبکه پرس تی وی امروز (پنجشنبه) به نقل از منابع آگاه گزارش کرد که ایالات متحده قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم های بانکی، مالی و انرژی را ندارد.

طبق این گزارش، در انتها دور چهارم گفت وگوهای وین، شبکه پرس تی وی آگاه شده است که آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم های نفتی، بانکی، مالی و انرژی را ندارد و دستورالعمل آمریکا صرفاً توقف موقت این تحریم ها است.

بر اساس اطلاعات موثق پرس تی وی آمریکا قصد لغو یکجای تحریم های موضوعی نفتی، بانکی، مالی و انرژی ... را ندارد و میخواهد در مدت زمانی طولانی و طی مراحل متعدد و گام به گام اقدام به توقف موقت بعضی تحریم ها آن هم در بازه های زمانی 120 روزه و 180 روزه کند.

طبق این گزارش، آمریکا هنوز لغو تحریم های جمهوری اسلامی ایران را نپذیرفته است که در صورت عدم لغو، ایران هیچ سود مالی از برجام نخواهد برد، دستورات اجرایی 12959 و 13599 و 13876 و 13949 رئیس جمهور آمریکا و قوانین کاتسا، ISA و ویزا و قانون میهن پرستی پاتریوت بخش 311 و U Turn دلار است.

پرس تی وی همچنین آگاه شده است آمریکا تا به امروز مدت زمان راستی آزمایی معقول و لازم را که برای معاملات نفتی و بانکی حداقل 3 تا 6 ماه است، نپذیرفته و تا به امروز هیچ تعهدی به عدم تحریم مجدد و یا عدم خروج از برجام نداده است.

اطلاعات شبکه پرس تی وی حاکی است قصد آمریکا در مرحله فعلی صرفا بازگشت به برجام و امکان استفاده از مکانیزم بازگشت تحریم های بین المللی موسوم به مکانیسم ماشه است.

بر اساس این گزارش، در صورت عدم لغو کامل و راستی آزمایی شده تحریم ها و صرفاً بازگشت آمریکا به برجام و برخورداری آن از مکانیسم ماشه علاوه بر شرطی شدن اقتصاد ایران، آمریکا خواهد توانست با گروگان دریافت انتظار تمدید موقت بعضی تحریم ها، خواسته های دیگر خود موسوم به برجام 2 و 3 را به ایران تحمیل کند.

اطلاعات پرس تی وی از منابع مختلف مورد اطمینان در وین و تهران کسب شده است و بسیاری از موارد آن مورد تصریح روشن مقامات آمریکایی نیز قرار گرفته است.

نشست کمیسیون مشترک برجام روز گذشته (چهارشنبه) با حضور هیأت های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) و انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در گرند هتل شهر وین برگزار گردید و پس از حدود یک ساعت انتها یافت.

در نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام در وین، روسای هیأت ها مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین شرایط متن ها نموده و به گفتگو در مورد راستا پیش رو پرداختند. هیأت ها با اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده ، از شرایط کلی مذاکرات و راستا طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه گفت وگوها تاکید کردند.

طبق این گزارش، در نتیجه رایزنی ها در روزهای اخیر، پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله ای رسیده است که جز بعضی موارد اختلافی پیچیده که نیازمند تصمیم های سیاسی در پایتخت های کشورها است، بقیه بخش های متن تقریبا آماده است.

مقرر شد دور بعدی مذاکرات هفته آینده از سر گرفته گردد و هیأت ها بعد از نشست امروز به پایتخت ها بازگردند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 49788

به "پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد، توقف ها صرفاً موقتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ یک از تحریم ها را ندارد، توقف ها صرفاً موقتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید