فرانسه میخواهد زبان انگلیسی را از نشست های اتحادیه اروپا حذف کند

به گزارش بلاگ پو، فرانسه میخواهد از ریاست دوره ای اش بر اتحادیه اروپا برای حذف زبان انگلیسی به اسم رایج ترین زبان این بلوک استفاده کند.

فرانسه میخواهد زبان انگلیسی را از نشست های اتحادیه اروپا حذف کند

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نوشته نشریه تلگراف، یکی از دیپلمات های اتحادیه اروپا گفت: هنگامی که پاریس در سال 2022 ریاست دوره ای شورای اتحادیه اروپا را بر عهده بگیرد، دیپلمات های فرانسوی نشست های کلیدی و کارگروه ها را به زبان فرانسوی برگزار خواهند کرد، یادداشت ها عمدتا به زبان گلیش برداشته می شوند و ترجمه ها همواره ارائه نخواهند شد.

فرانسه بعلاوه بودجه بیشتری را برای برگزاری کلاس های رایگان زبان فرانسوی برای دیپلمات هایی که می خواهند این زبان را یاد بگیرند، اختصاص خواهد داد.

این اقدام که در دوران ریاست های فرانسه بر شورای اتحادیه اروپا رایج است، در این زمان که پاریس کوشش می نماید به اسم بخشی از میراث فرهنگی اش در نهادهای اتحادیه اروپا و ورای آن فرانکفونی (زبان فرانسه) را ترویج دهد، اهمیت ویژه ای دارد.

کلمان بون، وزیر مشاور در امور اروپای فرانسه در آوریل امسال میلادی در مقاله ای نوشت: اگرچه زبان فرانسوی زنده، در حال شکوفایی و توسعه است و در سراسر دنیا آموزش داده می گردد اما در خانه خود و در نهادهای اروپایی مهجور است.

وی اضافه نمود: نشست ها در کمیسیون اروپا، شورای اروپا، آژانس ها، نهادها و ادارات در حال حاضر غالبا به زبان انگلیسی برگزار می شوند و دلیل آن هم افزایش گزارشات به زبان انگلیسی است اگرچه این زبان در حال حاضر تنها زبان دو کشور عضو این بلوک محسوب می گردد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از زمان روی کار آمدنش در راس امور ابتکارعمل هایی را برای تقویت آموزش زبان فرانسوی در سراسر دنیا و ترویج چندزبانگی به راه انداخته است.

فرانسوی یکی از سه زبان کاری اتحادیه اروپاست که شامل زبان های انگلیسی و آلمانی هم می گردد و یکی از 24 زبان رسمی دنیا هم محسوب می گردد.

زبان فرانسوی قبلا زبان اصلی در دایره های دیپلماتیک اتحادیه اروپا در بروکسل بود اما با توسعه این بلوک و اضافه شدن کشورهای شرق اروپا به آن از جمله لهستان، مجارستان و جمهوری چک، استفاده از زبان فرانسوی کمرنگ شد.

در همین حال، استفاده از زبان انگلیسی که رایج ترین زبان در اروپاست، در کوریدورهای نهادهای اتحادیه اروپا در بروکسل افزایش یافت، به خاطر تعداد زیاد انگلیسی زبان ها به اسم زبان دوم شناخته شد و به خاطر اهمیت انگلیس در داخل اتحادیه اروپا جایگاهش محکم تر شد.

اما با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تنها ایرلند و مالتا به اسم کشورهای اتحادیه اروپا که زبان انگلیسی در آنها زبان رسمی محسوب می گردد، باقی ماندند و به همین دلیل سلطه زبان انگلیسی به خطر افتاده است.

در حال حاضر حدود 80 درصد از کارمندان کمیسیون اروپا زبان اول، دوم یا سومشان فرانسوی است.

در حال حاضر نامه هایی که از کمیسیون اروپا به زبان انگلیسی می آیند، بی پاسخ می مانند.

یکی از دیپلمات های اتحادیه اروپا گفت: هنگامی که یک کمیسیونر فرانسوی نامه ای به زبان انگلیسی دریافت می نماید، پیش از آنکه آن را تقدیم پاریس کنیم، باید منتظر نسخه فرانسوی آن بمانیم. ما در کارگروه های شورای اروپا به زبان فرانسوی صحبت خواهیم کرد. بعضی از این کارگروه ها سیستم های ترجمه ندارند. اگر مطلبی به درستی درک نگردد، در حاشیه های نشست ها آن را مجددا شرح خواهیم داد. ما در بروکسل هستیم و بیشتر کارمندان دولتی اروپایی در اینجا به زبان فرانسوی صحبت می نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 51021

به "فرانسه میخواهد زبان انگلیسی را از نشست های اتحادیه اروپا حذف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه میخواهد زبان انگلیسی را از نشست های اتحادیه اروپا حذف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید