قالیباف: آماده همکاری با روسیه در قالب کمیسیون مشترک پارلمانی هستیم

به گزارش بلاگ پو، رئیس مجلس شورای اسلامی بر تسهیل روابط اقتصادی، تجاری، سیاسی، فرهنگی و پارلمانی ایران و روسیه تاکید و از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای گسترش همکاری های فیمابین خبر داد.

قالیباف: آماده همکاری با روسیه در قالب کمیسیون مشترک پارلمانی هستیم

به گزارش خبرنگاران، محمدباقر قالیباف در پاسخ به پیام تبریک ویاچسلاو ولودین که به مناسبت انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود، تشکر و تاکید کرد: تداوم گفت وگوهای سازنده و رایزنی و همکاری فعال مجالس دو کشور ایران و روسیه سهم مهمی در تقویت و تحکیم روابط محبت آمیز در عرصه های مختلف منطقه ای و بین المللی خواهد داشت.

قالیباف در متن پیام خود خطاب به رئیس دومای فدراسیون روسیه نوشته است: از ابراز محبت و پیام تبریک جنابعالی به مناسبت انتخاب اینجانب به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم. اطمینان دارم که تداوم گفت وگوهای سازنده و رایزنی و همکاری فعال مجالس دو کشور سهم مهمی در تقویت و تحکیم روابط محبت آمیز در عرصه های مختلف منطقه ای و بین المللی داشته و بر آن تاکید می نمایم.

در ادامه پیام رئیس مجلس آمده است: مطلع شدم که ابتکار مشترک پارلمانی دو کشور موسوم به کمیسیون مشترک عالی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه نقش مهمی را در سرعت بخشیدن به توافقات فیمابین و رفع برخی موانع قانونی به عهده داشته است.

قالیباف بر اهمیت توسعه مناسبات دوجانبه و پیگیری فعال مکانیزم مذکور و تسهیل روابط اقتصادی، تجاری، سیاسی، فرهنگی و پارلمانی تاکید کرد و گفت: مجلس آمادگی تحقق کامل توافقات بین دو کشور با استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی را دارد.

وی در سرانجام برای دولت و ملت کشور دوست فدراسیون روسیه آرزوی سعادت و بهروزی کرد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 27419

به "قالیباف: آماده همکاری با روسیه در قالب کمیسیون مشترک پارلمانی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: آماده همکاری با روسیه در قالب کمیسیون مشترک پارلمانی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید