لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران محقق نمی شود

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه لایحه اصلاح ساختار شهرداری محقق نمی شود، گفت شهرداری تهران آمادگی اجرای اصلاح ساختار را ندارد.

لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران محقق نمی شود

علی اعطا در دویست و چهل و سومین جلسه شورا در مخالفت با بررسی لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: در این که آقای رسولی به عنوان کارشناس حوزه و سال ها مدیریت در سطوح ارشد، درباره این لایحه تلاش کرده اند، شکی نیست. در زمانی که لایحه اصلاح ساختار تصویب شد از 19 نفر حاضر با رای 10 به 9 به تصویب رسید و من به عنوان موافق با اصلاح ساختار رای دادم اما موضوع این است که اصلاح ساختار در آن مقطع زمانی بود و اکنون شرایط تغییر کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در این خصوص باید به چهار نکته اشاره کنیم، اظهار کرد: نکته اول اینکه هیچ کدام از اعضا منکر زحماتی که کشیده شده و کار کارشناسی جدی که انجام شده نیستیم اما یکی از اصول کاری در این مقیاس، اجماع سازی است در حالی که نیمی از شورای شهر در خصوص و برای اصلاح ساختار موافقت ندارند.

اعطا ادامه داد: کمتر پیش آمده است که در صحن شورای شهر موضوعی در این حد موجب اختلاف و شکاف شود.

وی اضافه کرد: شهرداری که بناست این لایحه را اجرا کند معین نیست، اکنون که از خواب بیدار شده یا شبانه تصمیم گرفته، در هر حال، ابراز آمادگی برای اجرای لایحه را ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ممکن است برخی آماده نبودن شهرداری را نداشتن جسارت و برخی نداشتن توانایی تعبیر کنند اما در هر حال شهرداری اعلام کرده است که آمادگی اجرای لایحه را ندارد.

وی تاکید کرد: موضوع دیگر اینکه ماده 54 قانون شهرداری ها، صراحتاً ابتکار عمل را در طراحی ساختار بر عهده شهرداری گذاشته و گفته است که سازمان اداری شهرداری ها به نسبت بودجه و درآمد و حجم کار شهرداری، از طرف شهرداری با اطلاع انجمن شهر معین و پس از تصویب وزارت کشور اجرا می شود.

سخنگوی شورای شهر تهران بحث زمان اجرا را از مهمترین موضوعات ضرورت رد این لایحه دانست و گفت: در صورتی که این لایه بررسی و تصویب شود، 4 یا 5 ماه باید در کمیسیون ها بررسی شود و دو هفته نیز در هیئت تطبیق مصوبات مورد بررسی قرار گیرد و پس از آن در سازمان استخدامی کشور باید تایید شود؛ بر این اساس چقدر زمان برای اجرای مصوبه باقی می ماند.

اعطا تاکید کرد: اینگونه نیست که بعد از تصویب لایحه در شورای شهر، شهرداری تهران آن را اجرا کند بلکه دو تا سه ماه فرصت لازم است تا لایحه ابلاغ شود و این در حالی است که تیم مدیریت بعدی می تواند ساختار را به حالت ایده آل خود برگرداند.

وی با بیان اینکه در ابتدای کار شورای شهر، 3 ماه زمان داشتیم و آن موقع کسی برای ضرورت اصلاح ساختار تردید نداشت و در سخنرانی ها و شعارهای اعضا نیز ضرورت اصلاح ساختار بود، گفت: اما چرا آن موقع کار مطالعاتی لازم انجام ندادید. الان زمان رسیدن به دستاوردها است و نباید ساختار را به قدری متزلزل کنیم که برخی ادارات کل در شهرداری در حالی که هنوز اتفاقی نیفتاده، گمان کنند که منحل شده اند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد با بیان اینکه از 22 شهردار مناطق بپرسید که چند نفر موافق این اصلاح ساختار هستند، اضافه کرد: از مدیرانی که ذی نفع نیستند، بپرسید که چند نفر موافق تغییر ساختار هستند.

اعطا با بیان اینکه این میزان تغییرات مقدور نیست و محقق نخواهد شد، تاکید کرد: بنابراین با احترام عمیق به آقای رسولی و زحمات کمیته منابع انسانی و کمیسیون برنامه و بودجه از حیث کنندگی مردم وظیفه داشتم این نکات را مطرح کنم.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35782

به "لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران محقق نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران محقق نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید