وضعیت پرداخت بیمه به اتومبیل های آسیب دیده در سیل

به گزارش بلاگ پو، رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه آن دسته از خودروهایی که بیمه بدنه دارند طبیعی است که خسارتشان پرداخت خواهد شد و مسئله ای از این بابت نخواهند داشت گفت: برای آن دسته از خودروهایی که بیمه بدنه نداشته اند هم در حال بررسی راه چاره هایی هستیم تا بتوانیم به نحوی از مشکلاتشان کم کنیم.

وضعیت پرداخت بیمه به اتومبیل های آسیب دیده در سیل

غلامرضا سلیمانی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بررسی ها از ابعاد خسارت سیل آغاز شده است گفت: اکثر شرکت های بیمه ای به ویژه در استان گلستان و شرق استان مازندران بررسی های خود را از ابعاد خسارات وارد شده آغاز کرده اند؛ با این حال ارزیابی دقیق خسارات در واحدهای تجاری، مسکن، اثاثیه منزل، واحدهای صنعتی و خودروها زمانی به صورت قطعی می تواند انجام شود که آب فروکش کند.

او با بیان اینکه اکیپ های شرکت های بیمه و شورای هماهنگی بیمه ای در مراکز استان ها مستقر شده اند ادامه داد: واحدهای مسکونی شهرستان های آق قلا و گنبد و روستاهای اطراف که تحت پوشش کمیته امداد و بنیاد مسکن بوده اند، همگی بیمه هستند که از این نظر بخشی از آسیب هایی که وارد شده است توسط شرکت های بیمه مشمول پرداخت خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی از دستور خود به شرکت های بیمه برای ارزیابی سریع تر و پرداخت بخشی از خسارات به صورت علی الحساب خبر داد و گفت: در استان فارس که خسارات به خودروها معین تر است، این خودروها به پارکینگ منتقل شده اند. خودروهایی که بیمه شخص ثالث دارند، اگر حادثه منجر به فوت یا مصدومیت داشته باشند خسارت آنها محاسبه و پرداخت خواهد شد.

او خسارات رخ داده را عمدتا مربوط به حوزه های بیمه مسئولیت، جامع شهری، واحدهای مسکونی، اثاثیه و خودروها ارزیابی کرد و گفت که بیمه های ایران، سرمد، میهن، آرمان، آسیا و البرز و دیگر شرکت های بیمه ای در این خسارت درگیر هستند که به صورت متنوع در استان های مختلف بیمه نامه هایی صادر کرده اند.

رئیس کل بیمه مرکزی به لایحه صندوق خسارت بیمه نیز که دولت مدت ها پیش به مجلس شورای اسلامی فرستاده بود اما به دلیل بار مالی که برای دولت داشت توسط شورای نگهبان به دولت برگشت داده شده بود هم اشاره کرد و گفت: در حال هماهنگی با سازمان برنامه بودجه، بیمه مرکزی و سازمان مدیریت بحران هستیم تا بودجه آن به این صورت که بخشی از آن توسط دولت و بخش دیگری هم توسط بیمه گذاران تامین شود. امیدواریم به زودی این لایحه اصلاح و برای تصویب دوباره به مجلس ارائه شود.

  • اعلام آمادگی بیمه آسیا برای پرداخت خسارت سیل استان های گلستان و مازندران

پیش از این بیمه آسیا نیز اعلام کرده بود که خسارت سیل استان های گلستان و مازندران در کوتاه ترین زمان ممکن و درمحل حادثه پرداخت می شود.

مسعود بادین، مدیر عامل این شرکت بیمه خبر داده بود که اکیپ ویژه ای متشکل از مدیر بیمه های آتش سوزی، مدیران استانی بیمه آسیا و ارزیابان رسمی خسارت به محل حادثه مراجعه و نسبت به برآورد و پرداخت خسارت بیمه شدگان بیمه آسیا اقدام کردند.

وی تصریح کرده بود که با توجه به فوریت موضوع و حضور کارشناسان بیمه آسیا در منطقه، خسارت وارده به منازل مسکونی روستایی و شهری و تأسیسات در چهارچوب شرایط بیمه نامه بررسی و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به پرداخت خسارت اقدام می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 5741

به "وضعیت پرداخت بیمه به اتومبیل های آسیب دیده در سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت پرداخت بیمه به اتومبیل های آسیب دیده در سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید