ماجرای خرید و فروش اینترنتی آمبولانس های اورژانس

به گزارش بلاگ پو، با یک سرچ ساده در اینترنت به وفور به آگهی هایی برمی خوریم که با قیمت های چند ده میلیونی و چند صد میلیونی، خرید و فروش آمبولانس ها را تبلیغ می نمایند، اما آیا خرید و فروش آمبولانس قانونی است؟

ماجرای خرید و فروش اینترنتی آمبولانس های اورژانس

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، پیرحسین کولیوند در گفت وگو با ایسنا، درباره خرید و فروش آمبولانس و آگهی هایی که در این باره در سایت های فروش مختلف دیده می گردد، گفت: موارد خرید و فروش آمبولانس مربوط به آمبولانس های خصوصی است. باید توجه کرد که آمبولانس خصوصی جزو اموال کسی است که مالک این آمبولانس ها است.

وی اضافه نمود: بنابراین از آنجایی که آمبولانس جزو اموالش محسوب می گردد، اجازه خرید و یا فروش آن را دارد. منتها کسی که آمبولانس را خریداری می نماید، باید حتما ضوابط استفاده از آن را رعایت نموده و مجوزهای لازم را داشته باشد.

کولیوند با بیان اینکه کسی که از آمبولانس استفاده می نماید، باید بتواند مجوزهای مربوطه را از سازمان اورژانس کشور اخذ کند، تاکید نمود: در غیر این صورت کسی که آمبولانس را بخرد، نمی تواند با آن کاری انجام دهد. کار کردن با آمبولانس تابع دستورالعمل و ضوابطی است که از سوی سازمان اورژانس کشور ابلاغ شده است و کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور هم بر روی این موضوع کاملا نظارت می نمایند.

وی همچنین اظهار کرد: البته پلیس هم در شماره گذاری چنین آمبولانس هایی این دقت را خواهد داشت که آمبولانس از سوی سازمان اورژانس مجوز فعالیت داشته باشد.

رییس سازمان اورژانس کشور درباره انتها رسیدگی به موضوع جابجایی سلبریتی ها به وسیله بعضی آمبولانس های خصوصی نیز گفت: در این زمینه یک مورد تخلف داشتیم که آن آمبولانس را تعطیل کردیم. آیین نامه ای هم در هفت صفحه در این زمینه صادر شده است و قواعد و نحوه عمل آمبولانس های خصوصی را تشریح نموده است.

بازگشت به صفحه رسانه ها

tafreh.ir: وبلاگ خبری، تحلیلی طفره

namasho.ir: وبلاگ فناوری، گردشگری و مسافرت نماشو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12230

به "ماجرای خرید و فروش اینترنتی آمبولانس های اورژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای خرید و فروش اینترنتی آمبولانس های اورژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید