ماجرای پلمب کلینیک های دامپزشکی چه بود؟

به گزارش بلاگ پو، بیش از یک ماه است که بعضی از مناطق شهرداری تهران اقدام به تعطیلی و پلمب کلینیک های دامپزشکی نموده اند. اقدامی که نارضایتی و نگرانی بسیاری از فعالان در عرصه دامپزشکی را در پی داشته است و معتقدند پلمب این مراکزی که در راستای ارتقای بهداشت جامعه کوشش می نماید در نهایت به ضرر شهروندان خواهد بود و در شرایط حساس کنونی یعنی شیوع ویروس کرونا و احتمال بروز بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود این مراکز و خدمات آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ماجرای پلمب کلینیک های دامپزشکی چه بود؟

اگر چه دلایل متعددی، چون عدم تعامل میان شهرداری و سازمان دامپزشکی، خلا قانونی، ابهام در شرایط چگونگی فعالیت این صنف در واحد های مستقل و یا واحد های مسکونی و حضور در شهر ها برای این موضوع مطرح شده است، اما هنوز دقیقا تعیین نیست که چرا این مراکزی که زیرنظر سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی مشغول به فعالیتند، پلمب شده اند.

البته طی روز های گذشته نیز بعضی از مسئولان در شهرداری و مجلس نیز خواهان توقف این اقدام شدند و احمد علی کیخا- رییس کمیسیون کشاورزی مجلس نیز با ارسال نامه ای به رئیس سازمان دامپزشکی مطرح کرد که چندین جلسه در این کمیسیون منعقد و تصمیماتی جهت ساماندهی این امور نیز اتخاذ شد شد ولیکن ظاهراً به نظر می رسد شهرداری به دور از توجه ویژه به مسائل علمی و تخصصی و منافع عمومی اقدام به اتخاذ تصمیمات یکجانبه می نماید. شایسته است آن سازمان در راستای ماموریت ها و تکالیف قانونی خویش در تعامل با شهرداری محترم اقدام به حل این مسئله نماید و یا با تهیه و ارسال گزارش توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی به وسیله وزارت کشور یا هیات محترم دولت به این مسئله سرانجام داده شود. شایسته نیست این موضوع که می تواند به وسیله تحلیل های کارشناسی و علمی و همچنین در جلسات تخصصی برطرف شود اینقدر موجب نگرانی بخشی از فعالین مالی جامعه و درگیر کردن مسئولین قوای مختلف شود.

در این راستا علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور به ایسنا گفت: تشکل های دامپزشکی به این موضوع ورود کردند و دیدار هایی نیز با معاون شهردار داشتند. بعضی از مسئولان در شهرداری نیز بعضا معتقدند که نباید در شرایط کرونایی و بیماری های مشترک بین دام وانسان این مراکز پلمب شوند.

وی اضافه کرد:درخواست دیدار با شهرداری تهران داشتیم و به زودی با شهردار دیدار خواهیم کرد و پیگیر این موضوع هستیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور توضیح داد: بعضی از دامپزشکان و فعالان این عرصه احتمال می دهند که شاید این اقدام در پی پرداخت نشدن عوارض یا فعالیت کلینیک ها در عرصه های شهری باشد، در حالی که این کلینیک ها کاملا در چارچوب قوانین دامپزشکی مشغول فعالیت هستند.

وی در سرانجام با اشاره به اینکه در حال حاضر بعضی از کلینیک های پلمب شده برطرف پلمب شده و در حال فعالیت هستند، گفت: شهرداری تهران، سازمان دامپزشکی، سازمان نظام دامپزشکی و سمن های دامپزشکی باید با یکدیگر گفت: وگو نمایند تا اگر مسئله ای قانونی هم وجود داشت به وسیله مراکز مربوطه پیگیری شود.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26291

به "ماجرای پلمب کلینیک های دامپزشکی چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پلمب کلینیک های دامپزشکی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید