مجوز اقامت 5 ساله برای اتباع خارجی نخبه صادر شد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این معاونت یکی از نهادهایی است که با اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی iConnect.isti.ir در پی اتصال توانمندی و تخصص این افراد به اکوسیستم فناوری و نوآوری و بهره مندی از تخصص و توان آنها در کشور است.

مجوز اقامت 5 ساله برای اتباع خارجی نخبه صادر شد

به گفته مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ذیل این برنامه تا به امروز بیش از 450 نفر از متخصصان غیر ایرانی حاضر در کشور شناسایی و نزدیک به 300 نفر از متقاضیان پیروز به دریافت حمایت مذکور شدند.

وی ادامه داد: در این برنامه حمایت های پژوهشی و انگیزشی از نخبگان غیر ایرانی، تسهیل فرآیندهای بروکراتیک برای اعطای خدمات پایه شهروندی به دارندگان کارت اقامت ویژه، ایجاد انگیزه در مدیران بخش دولتی برای تسهیل موانع کسب و کار افراد خارجی، اخذ مجوز کسب و کار و احداث مطب و تملک دارایی ها نیز تعریف شده است.

قلعه نوی اضافه نمود: این برنامه با مصوبه هیات وزیران مبنی بر استفاده از دانش و تخصص متخصصان و کارآفرینان غیرایرانی به یک همکاری مشترک تبدیل شده است تا از ظرفیت های قانونی و ماموریت دیگر نهادهای موثر در این کار هم استفاده گردد.

وی ادامه داد: در این مصوبه آمده است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موظف است حداکثر ظرف مدت 3 ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، معیارهای تشخیص نخبگی را برای تصویب به هیات وزیران ارائه و کمیسیون مربوطه در وزارت کشور درخصوص بهره مندی افراد غیرایرانی از این امتیازات تصمیم گیری کند. بر اساس این مصوبه؛ استانداران می توانند افرادی که دارای شرایط نخبگی موضوع این بند تشخیص می دهند را برای بهره مندی از امتیازات شهروندی به وزارت کشور معرفی نمایند این مصوبه به منظور استفاده از دانش و تخصص این افراد در کشور به تصویب رسیده است.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: با توجه به اینکه ایران سال ها است میزبان جمعیت زیادی از مهاجران کشورهای مختلف است؛ می تواند با یاری این برنامه ها؛ در کنار ارائه امتیازات ویژه به افراد متخصص و کارآفرین غیرایرانی از توان دانشی و تخصصی آنها هم برای توسعه علمی و فناورانه کشور بهره گیرد و میزبانی از جمعیت مهاجر را به یک فرصت خوب و ارزشمند تبدیل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 66688

به "مجوز اقامت 5 ساله برای اتباع خارجی نخبه صادر شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "مجوز اقامت 5 ساله برای اتباع خارجی نخبه صادر شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز اقامت 5 ساله برای اتباع خارجی نخبه صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید