مسائل بخش خصوصی و صنعت با جدیت پیگیری می شود

به گزارش بلاگ پو، خبرنگاران/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: بخش خصوصی و صنعت برای دولت بسیار مهم است از این رو مسائل و مسائل واحدهای تولیدی استان با جدیت پیگیری می شود.

مسائل بخش خصوصی و صنعت با جدیت پیگیری می شود

جواد قناعت، امروز پنجشنبه 7 بهمن در بازدید از کارخانه اکسید منیزیم سربیشه افزود: اینکه استاندار وقت می گذارد و تک تک واحدهای صنعتی و معدنی را از نزدیک بازدید می کند، نشانه اهمیت بخش خصوصی و صنعت برای دولت است.

به گزارش خبرنگاران، وی شرح داد: استانداری با همه توان پیگیر مسائل واحدهای صنعتی و معدنی استان است، واحدهای صنعتی، معدنی و خصوصی خراسان جنوبی نیز باید پای کار بیایند و نقدینگی خود را در بانک های داخل استان متمرکز

عباس جرجانی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: این کارخانه توانسته زمینه اشتغالزایی مستقیم و پایدار حدود 600 نفر را که از افراد بومی شهرستان و استان هستند، فراهم کند.

وی از این کارخانه به عنوان بزرگترین واحد تولید اکسید منیزیم کشور یاد کرد و گفت: این واحد صنعتی بزرگ در سال 1373 به عنوان اولین و بزرگترین کارخانه تولید اکسید منیزیم در کشور به بهره برداری رسید و با راه اندازی خطوط تولید نو و اجرای طرح های توسعه در حال حاضر با سرمایه گذاری بیش از 5 هزار میلیارد ریال در حال فعالیت است.

وی اظهار کرد: کارخانه اکسید منیزیم سربیشه در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه حدود 213 هزار تن انواع محصولات نسوز را دارد که بیش از 50 درصد نیاز کشور به مواد نسوز منیزیتی را تامین می کند.

اکسید منیزیم، منیزیای ذوبی، محصولات سرامیکی نسوز، اجرام نسوز کوره و آجرهای نسوز قلیایی از جمله محصولات تولیدی در این کارخانه است.

با بهره برداری از واحد تولید اجرام نسوز این کارخانه زنجیره تولید و فرآوری منیزیت در استان کامل شده است و محصولات تولیدی کارخانه در تولید اجرام و پروفیل های نسوز، کوره ها و تجهیزات خطوط ذوب و ریخته گری و مواردی که نیاز به مقاومت در برابر حرارت باشد، کاربرد دارد.

استاندار خراسان جنوبی که امروز به مرز ماهیرود رفته بود در ادامه از کارخانه تولید اکسید منیزیم در شهرستان سربیشه بازدید کرد.

این بازدید به منظور اطلاع از فرایند فعالیت این مجموعه و نحوه اجرای طرح های توسعه ای در دست اقدام انجام شد.

کارخانه تولید اکسید منیزیم سال 1372 با ظرفیت تولید سالانه 30 هزار تن اکسید منیزیم سینتره در عیارهای مختلف به بهره برداری رسید و محصولات این کارخانه در صنعت فولادسازی کشور قابلیت استفاده دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 60668

به "مسائل بخش خصوصی و صنعت با جدیت پیگیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل بخش خصوصی و صنعت با جدیت پیگیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید