معاون کل وزارت بهداشت: 42 هزار نفر مبتلا به کرونا قرنطینه را شکسته اند

به گزارش بلاگ پو، قزوین - معاون کل وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی با بیان اینکه باید به دنبال قرنطینه بیماران باشیم گفت: بیش از 42 هزار نفر از افرادی که تست مثبت بوده اند از اصول قرنطینه تخطیی کرده اند.

معاون کل وزارت بهداشت: 42 هزار نفر مبتلا به کرونا قرنطینه را شکسته اند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ایرج حریرچی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین که در استانداری قزوین برگزار گشت اظهار کرد: با توجه به خصوصاً جغرافیایی استان اعم از تردد و تراکم جمعیتی جزو استان هایی است که از نظر تعداد بیماران در این پیک از متوسط کشوری کمی بالاتر است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تصمیماتی که در سطح استان گرفته شده و همکاری همه جانبه ای که اجرا شده جزو استان های پیروز و نمونه و متأسفانه معدودی است که توانسته با اعمال محدودیت ها در کاهش زنجیره ابتلاء مؤثر باشد.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی تاکید کرد: کووید 19 مهمترین مسئله ای است که در یک صد سال اخیر برای جامعه دنیای بوجود آمده و ابعاد اجتماعی و اقتصادی آن سال ها بر روی دنیا تأثیر خواهد گذاشت و مقابله با آن نیازمند یک برنامه همه جانبه و جامع است.

وی شرح داد: هیچ اقدام منفردی حتی واکسیناسیون جوابگوی این بیماری نیست و در نتیجه ما باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا یا مجموعه کار های کوچک و بزرگ به دنبال مقابله با این ویروس باشیم.

حریرچی اضافه کرد: در دنیا مسائل مرتبط با سلامت مردم تنها 15 تا 20 درصد در اختیار دستگاه های متولی سلامت است و هشتاد درصد آن در بیرون از دستگاه سلامت شکل می گیرد.

وی گفت: در مورد کرونا و کووید 19 یک بیماری تنفسی ویروسی با سرایت بسیار زیاد است، میزان تأثیر حوزه سلامت در مقابله با آن بسیار کمتر از این 20 درصد است و بر همین اساس نیازمند کمک همه دستگاه ها هستیم.

معاون وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی عنوان کرد: در هر مرحله ای بیماری اقدامات اجتماعی و پیشگیرانه نقش اساسی را دارند و کشور هایی در برابر این ویروس پیروز بوده اند که توانسته اند همه ساز و کار های اجتماعی را پای کار مقابله به میدان بیاورند.

وی گفت: راه مقابله با ویروس عدم ابتلاء است و عدم ابتلاء با قطع زنجیره انتقال که همان شناسایی و قرنطینه بیمار در همان روز های نخست است صورت خواهد گرفت.

حریرچی با اشاره به اینکه اصلی ترین راه انتقال از طریق ارتباط مستقیم و چهره به چهره بیمار با افراد سالم است، گفت: بهترین راه مقابله جداکردن بیماران در همان روز های نخست از غیر بیمار است.

وی اضافه کرد: تا روز یکشنبه بیش از 42 هزار نفر از افرادی که تست مثبت بوده اند از اصول قرنطینه تخطی کرده اند و اسم این افراد را باید تروریست انتحاری گذاشت که سلامت خود و دیگران را به خطر می اندازند.

معاون وزارت بهداشت شرح داد: ابعاد این موج بسیار سنگین و سهمگین تر از دیگر پیک ها است و اگر بی توجهی کنیم به مراتب مسائل بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: شناسایی افراد مبتلا باید در دستور کار بگیرد و باید از هر طریق ممکن به دنبال افزایش تعداد تست هدفمند رپید در سطح استان قزوین باشیم.

حریرچی ادامه داد: تردد در اسفندماه تنها 4 تا 6 درصد کم شده و تا وقتی تردد اجتماعی کم نشود اعمال محدودیت ها تأثیری نخواهد داشت.

وی گفت: از بیمارستان های خصوصی گلایه داریم و در شرایطی که مردم نیاز به کمک دارند باید پای کار باشیم نه اینکه تنها درصدی از ظرفیت خود را به این کار اختصاص دهیم.

معاون وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی استان قزوین شرح داد: سرعت در واکسیناسیون مهم استو هرچقدر این واکسن زودتر تزریق شود قسمتی از زنجیره انتقال قطع می شود.

وی اظهار کرد: از هر 100 نفری که مبتلا به این ویروس مبتلا می شوند 16 درصد دچار اختلالات انعقادی می شوند و این در حالی است که اختلالات انعقادی در واکسن ها نزدیک به یک درصد است و منطقی است که نسبت به تزریق آن حساسیت کمتری داشته باشیم.

حریرچی در پایان یادآور شد: همه تلاش خود را برای قطع زنجیره ابتلاء و درمان در خانه به کار بگیریم.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 47425

به "معاون کل وزارت بهداشت: 42 هزار نفر مبتلا به کرونا قرنطینه را شکسته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون کل وزارت بهداشت: 42 هزار نفر مبتلا به کرونا قرنطینه را شکسته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید