همکاری های بانکی ایران و ویتنام باید تسهیل گردد

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز (سه شنبه، 28 فروردین ماه) در نشست تجاری ویتنام و ایران حضور یافت و با تجار ویتنامی دیدار و گفت وگو کرد.

همکاری های بانکی ایران و ویتنام باید تسهیل گردد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

لاریجانی در این نشست با بیان اینکه دیدگاه مردم ایران نسبت به مردم ویتنام مثبت است و این دیدگاه زمینه خوبی برای همکاری های تجاری بین دو کشور به وجود می آورد، گفت:

روابط سیاسی بین دو کشور بسیار مناسب بوده و در سطح بالایی قرار گرفته است، لذا روابط تجاری ایران و ویتنام نیز باید به سطحی که روابط سیاسی دو کشور است، ارتقاء یابد.

وی اضافه نمود: در دیدار با مقامات ویتنامی مذاکراتی درباره مسائل و موضوعات مالی مطرح شد که زمینه سرمایه گذاری در بخش های مختلف وجود دارد.

رئیس نهاد قانونگذاری با بیان اینکه در ایران مناطقی به عنوان مناطق آزاد تجاری معین شده است، یادآور شد: سرمایه گذاری در این بخش راحت بوده و می توان تولیدات را از این منطقه صادر کرد.

لاریجانی با بیان اینکه همکاری های بانکی بین دو کشور باید سهل گردد، اضافه نمود: مقرر شد که مذاکراتی بین دو کشور به این منظور صورت گیرد که امیدوارم در روزهای آینده این مشکل برطرف گردد تا زمینه سرمایه گذاری سهل گردد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه گسترش توریست و کشاورزی امکان همکاری بین دو کشور وجود دارد، ادامه داد: در بخش کشاورزی باید محصولاتی که مورد احتیاج ایران است توسط تجار ویتنامی شناسایی گردد همانند دانه های روغنی که ایران وارد می نماید و در این راستا تجار ویتنامی می توانند دانه های روغنی را به ایران صادر نمایند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید گروهی برای بازاریابی بین ایران و ویتنام تشکیل گردد، گفت: کمیسیون مشترک ایران و ویتنام به زودی جلسه نهایی خود را تشکیل می دهد که به وزرای مربوطه توصیه می گردد که تصمیمات را اجرایی نمایند.

وی با تاکید بر اینکه دو کشور مصمم هستند که روابط تجاری را افزایش دهند، اضافه نمود: شما تجار می توانید از این فرصت بهره ببرید و در دولت و مجلس از این حرکت حمایت می گردد که امیدوارم سال های آینده سال رشد شرایط تجاری دو کشور باشد.

چان وان چی رئیس شورای مشترک تجاری ایران و ویتنام در این دیدار اضافه نمود: در سال 2017 به دستور مقامات ویتنام و رئیس کمیسیون مشترک ایران و ویتنام شورای تجارت دو کشور تشکیل شده که 170 میلیون دلار به حجم مبادلات دو کشور اضافه نموده است.

وی با بیان اینکه یکی از درخواست های ما ایجاد شرایط و تسهیلات برای صادرات برنج به ایران است، ادامه داد: اولین مشکل برای تجار و رفت و آمد مردم مسئله ویزا و ویزا است که امیدوارم در آینده نزدیک این مشکل برطرف گردد چرا که مهلت اقامت اندک است و این موضوع برای تجار هزینه بر بوده و باید سریع ایران را ترک نمایند.

در این دیدار یکی از نمایندگان تجار ویتنامی تاکید نمود: روابط دیپلماتیک شکل گرفته به توسعه روابط تجاری دو کشور یاری می نماید.

وی اضافه نمود: نقش جامعه تجار ایران و ویتنام مهم است و این دو نیروی اصلی روابط مالی و تجاری محسوب می شوند.

معاون شورای تجاری ویتنام و ایران نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که با گسترش و توسعه گردشگری بین دو کشور، تجار و مردم ویتنام بیشتر از این بازدید نمایند و ادامه داد: ما باید از دستاوردهای مردم ایران در زمینه های مختلف برای توسعه خود استفاده کنیم چرا که ایران در بسیاری از زمینه ها همانند زمینه های علمی و فناوری دستاوردهای بسیار خوبی داشته است که در آن جای هیچ شکی نیست.

وی اضافه نمود: آرامش و امنیت بر کشور ایران حاکم است و مردم آن در شرایط آرامی زندگی می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 10 آبان 1398 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 12564

به "همکاری های بانکی ایران و ویتنام باید تسهیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های بانکی ایران و ویتنام باید تسهیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید