وزن و چاقی دانش آموزان کنترل می گردد

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید اطلاع داد و گفت: با توجه به کرونا قرار بر این شده است دانش آموزانی که نمی توانند در مدرسه حضور داشته باشند خانواده اندازه گیری قد و وزن را انجام دهند و این دو عدد را در اپلیکیشن و سامانه ای که تعریف می گردد وارد نمایند.

وزن و چاقی دانش آموزان کنترل می گردد

محمد محسن بیگی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره طرح تحولی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: طرح کنترل چاقی بر تغذیه سالم و کنترل وزن به ویژه در دورانی که بچه ها اجبارا باید در خانه بمانند و تحرک کمتری دارند متمرکز است.

وی اضافه نمود: بر اساس پیمایش هایی که قبلا وزارت بهداشت انجام داده حدود 20 درصد بچه ها اضافه وزن و چاقی دارند. البته این آمار مربوط به شرایط عادی است، اما اکنون که کم تحرکی در شرایط قرنطینه ای پیش آمده قطعا این آمار تشدید هم شده است.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت حساسیت زایی نسبت به موضوع چاقی گفت: چاقی یکی از فاکتورهای موثر در ابتلا به بسیاری از بیماری ها است و افراد چاق بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های مختلف قرار دارند. چاقی از فاکتورهای ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و دیابت نیز به شمار می رود و به همین جهت پرداختن به مقوله زندگی سالم و کنترل وزن یکی ازمسائل جدی در حوزه تربیت بدنی و سلامت است.

محسن بیگی ادامه داد: طرحی که پیش بینی نموده بودیم در مرحله اول اینگونه بود که در مدرسه و توسط دبیران تربیت بدنی و مدیران مدرسه کنترل وزن و غربالگری صورت گیرد و آن دسته از دانش آموزان که نیازمند اقدامات مداخله ای هستند از توصیه های تغذیه ای و ورزش گرفته تا اقدام درمانی تعیین و این کار برایشان انجام گردد.

وی با بیان اینکه با توجه به کرونا و اینکه پیش بینی می گردد امکان حضور بخش قابل توجهی از دانش آموزان در مدرسه امکان پذیر نباشد تمهیدات دیگری پیش بینی شد گفت: قرار بر این شد دانش آموزانی که نمی توانند در مدرسه حضور داشته باشند خانواده اندازه گیری قد و وزن را انجام دهند و این دو عدد را در اپلیکیشن و سامانه ای که تعریف می گردد وارد نمایند.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: همکاران ما ارزیابی می نمایند و برای آنها که شاخص توده بدنی شان بالاتر از حد نرمال باشد اقدام مداخله ای را شروع می نمایند و به خانواده ها اطلاع می دهند. در راستای فرهنگ سازی نیز برنامه های آموزشی تغذیه سالم در شبکه شاد بارگذاری می گردد.

به گفته محسن بیگی در دستورالعمل پیش بینی شده که تا آبان ماه اندازه گیری ها انجام گردد تا فرصتی برای اقدامات مداخله ای داشته باشیم و انتها سال گزارش ارزیابی ارائه دهیم.

0nlysms.ir: تنها پیامک | مجله موفقیت، پزشکی، خانواده، تکنولوژی، گردشگری، استارتاپ

thailandnet65.ir: سفر به تایلند | تور تایلند ارزان، تور لحظه آخری، تور نوروز بهار، تابستان، پاییز، زمستان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 31708

به "وزن و چاقی دانش آموزان کنترل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزن و چاقی دانش آموزان کنترل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید