وزیر خارجه انگلیسی بعد از محکومیت دختر جاسوس چه گفت؟

به گزارش بلاگ پو، فارس به نقل از بی بی سی نوشت: وزیر خارجه انگلیس در واکنش به محکومیت جاسوس این کشور در ایران این اقدام را بسیار نگران کننده توصیف کرد.

وزیر خارجه انگلیسی بعد از محکومیت دختر جاسوس چه گفت؟

به دنبال اعلام روز دوشنبه قوه قضاییه ایران مبنی بر محاکمه فردی با نام مستعار (ا.ا) در ارتباط با همکاری با دستگاه های اطلاعاتی انگلیس و شورای فرهنگی بریتانیا که در پوشش کارهای فرهنگی سعی در نفوذ در بخش های مختلف ایران داشت، وزارت خارجه انگلیس و مدیر عامل شورای فرهنگی بریتانیا واکنش نشان دادند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری بی بی سی، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس با حضور در مجلس عوام این کشور این اتفاق را بسیار نگران کننده خواند.

جرمی هانت

جرمی هانت در گفت وگو با بعضی نمایندگان مجلس عوام گفت: منتظر جزئیات هستیم اما پیشنهاد می کنم که این هفته به دیدار خویشاوندان این فرد برویم، زیرا ما بسیار، بسیار نگران آنچه که رخ داده هستیم و هر اقدامی را برای حمایت از این فرد انجام خواهیم داد.

سر سایران دوانسمدیر عامل شورای فرهنگی بریتانیا نیز مدعی شد که این فرد اقدام جاسوسی انجام نداده است. وی گفت: قاطعانه، اتهام های صادر شده را رد می کنیم.

مدیر عامل شورای فرهنگی بریتانیا از ادامه تماس با وزارت خارجه انگلیس برای پیگیری این قضیه اطلاع داد.

به گفته سخنگوی قوه قضاییه، فرد دستگیر شده بارها با نام مستعار به کشور رفت و آمد و پروژه های مختلف فرهنگی را در کشور طراحی، برنامه ریزی، مدیریت و راهنمایی کرد. این جاسوس فرهنگی انتها با رصد دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور دستگیر شد پس از اعتراف صریح در زمینه همکاری با شورای فرهنگی بریتانیا و تعالیم داده شده توسط سرویس امنیتی انگلیس در فرآیند دادرسی و تحقیقات، انتها به موجب حکم دادگاه به تحمل 10 سال حبس محکوم شد.

60231

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 7134

به "وزیر خارجه انگلیسی بعد از محکومیت دختر جاسوس چه گفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه انگلیسی بعد از محکومیت دختر جاسوس چه گفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید