پشت پرده توهین ترامپ به نماینده بالتیمور؛ رئیس کل نژادپرست ها دنبال چیست؟

به گزارش بلاگ پو، ترامپ در جدیدترین پرده از اظهارات نژادپرستانه خود به نماینده بالتیمور حمله نموده و این شهر را به منطقه ای پر از کثیفی و موش های فاضلاب تشبیه نموده است. اما راز حملات نژادپرستانه اخیر ترامپ چیست.

پشت پرده توهین ترامپ به نماینده بالتیمور؛ رئیس کل نژادپرست ها دنبال چیست؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در روزهای اخیر حملات نژادپرستانه به چهره های سرشناس در آمریکا را شدت بخشیده. او در تازه ترین حمله الیجا کامینگز، نماینده آفریقایی تبار مجلس نمایندگان آمریکا را آماج حملات قرار داده است.

ترامپ روز شنبه در حساب کاربری خودش در توئیتر حوزه انتخاباتی کامینگز، بالتیمور را آشفته بازاری پر از موش توصیف نموده است. او می نویسد: کامینگز فردی است که بدون هیچ دلیلی سر مامورانی که در گشت زنی های مرزی کار می نمایند فریاد می زند و بالتیمور را به منطقه ای پر از کثیفی و پر از موش های فاضلاب تبدیل نموده است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سخنان ترامپ را نژادپرستانه خوانده و خواهان برخورد با آن شده است؛ حمله نژادپرستانه قبلی ترامپ، تنها یک هفته قبل تر رخ داد، آنجا که او از چهار نماینده جنبش ترقی خواه در کنگره (الکساندریا اوکاسیو-کورتز، ایلهان عمر، آیانا پرسلی و رشیدا طالیب) خواست به کشور خودشان برگردند.

توئیت هایی که ترامپ در آنها از این چهار نماینده که همگی تبار غیرآمریکایی دارند خواسته بود به کشورهای زادگاه خودشان برگردند، موجب شد هواداران او در چند تجمع، علیه این چهار نماینده زن شعار Send her back (او را به کشورش برگردانید) سردهند.

اما دلیل حملات نژادپرستانه ترامپ چیست؟ یک تحلیل این است که او با عقیده به رجحان نژادی سفیدپوست ها زاده شده و با آن بزرگ شده است. شواهدی وجود دارند که نشان می دهند پدر دونالد ترامپ (فِرِد ترامپ) یکی از اعضای فرقه کوکلاس کلان، از گروه های هوادار سفیدبرترانگاری است و حدود 90 سال پیش در یکی از تجمعات این ایالت نیویورک دستگیر شده است.

علاوه بر این، در سابقه قضایی ترامپ محکومیت به دلیل نژادپرستی وجود دارد. او در سال 1973 به دلیل آنکه 14 هزار واحد آپارتمان خود در نیویورک را به مستاجرهای سفید پوست اجاره داده و سیاه پوستان را رد نموده بود، محکوم شناخته شد.

انگیزه های ترامپ از طرح این مسائل نژادپرستانه البته صرفاً برآمده از گرایش های ذاتی او نیست و طبق استدلال می توان گفت او از آنها انگیزه های انتخاباتی هم دارد. وبگاه شبکه خبری سی ان ان، به عنوان مثال، در تحلیلی به چنین انگیزه هایی پرداخته و نوشته او یکبار دیگر هم در سال 2016 به همین مسائل نژادپرستانه توانست رقیبش را شکست دهد.

طبق این تحلیل ها، او به وسیله فشردن عصب های نژادیِ جامعه آمریکا به دنبال آن است تا پایگاه رأی دهندگان خودش را به برخاستن در حمایت از او در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری تحریک کند.

مخاطب حملات اخیر ترامپ به بالتیمور و نماینده آن در واقع این شهر یا مناطق اطراف آن نبوده اند، همان طور که او هنگام انتقاد از مهاجران مخاطبش را افرادی که در نقاط یا شهرهای مرزی آمریکا زندگی می نمایند قرار نمی دهد.

ترامپ در واقع، هنگام مطرح کردن این حملات نگاهش به سبد رأیی است که در مناطق جنوبی و همچنین منطقه موسوم به کمربند زنگار (منطقه ای که بخش بالایی شمال شرق ایالات متحده آمریکا، دریاچه های بزرگ، و ایالت های غرب میانه آمریکا را پوشش می دهد و بیشتر سفیدپوستان در آنجا ساکن هستند) قرار دارند و در انتخابات سال 2016 پیروزی او در انتخابات را رقم زدند.

آندرا گیلیپسی، متخصص مسائل نژادی می گوید: ترامپ دارد حامیانش را تحریک می نماید. او دارد نفرت را در توده های مردم تحریک نموده و به آنها یادآوری می نماید که این آدم های بداخلاق دارند به ما می گویند این کار را بکنیم و آن کار را نکنیم و نباید این همه قدرت داشته باشند.

بعضی از تحلیلگران این سیاست ترامپ برای قطبی کردن جامعه را به راهبرد ریچارد نیکسون در سال 1968 تشبیه می نمایند که قصد داشت دموکرات های ناامید از جنبش سیاه پوستان در مناطق جنوبی آمریکا را به سمت جمهوری خواه ها بکشاند.

مسئله بزرگ در انتخابات سال 2020 این است که آیا راهبرد ترامپ این بار هم جواب می دهد و او می تواند گوی سبقت را در انتخاب از رقیب دموکرات خودش نشانه هایی در دست است که ترامپ توانسته قطبیت مد نظر خودش را در جامعه ایجاد کند.

یک نظرسنجی که موسسه افکارسنجی پیو ماه آوریل منتشر کرد نشان می دهد 58 درصد از آمریکایی روابط نژادی در آمریکا را بد می دانند و 56 درصد گفته اند آمدن ترامپ اوضاع را بدتر از قبل نموده است. نزدیک به دو سوم گفته اند مردم با آمدن ترامپ بیش از گذشته دیدگاه های نژادپرستانه خودشان را بروز می دهند.

هیچ نشانه ای وجود ندارد که ترامپ قصد متوقف کردن این نوع حملات را داشته باشد، زیرا او هیچ بهایی برای آنها نمی پردازد و غیر از چند نماینده کنگره اعتراض خاصی به اظهارات نژادپرستانه او صورت نمی گیرد.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 9597

به "پشت پرده توهین ترامپ به نماینده بالتیمور؛ رئیس کل نژادپرست ها دنبال چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده توهین ترامپ به نماینده بالتیمور؛ رئیس کل نژادپرست ها دنبال چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید