کرونا، چاهی که ترامپ در آن افتاده

به گزارش بلاگ پو، حالا که ویروس کرونا بطور گسترده در آمریکا شیوع یافته و دونالد ترامپ را به ویژه به دلیل عملکرد ضعیف او برای مقابله با شیوع این بیماری با چالش جدی روبرو نموده است، هواداران جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری، واکنش دولت ترامپ به ویروس کرونا را برگ برنده خود در انتخابات آبان ماه سال جاری می دانند.

کرونا، چاهی که ترامپ در آن افتاده

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه در گزارشی با عنوان دموکرات ها شرط می بندند که واکنش ترامپ به ویروس کرونا، برگ برنده بایدن در انتخابات 2020 است اضافه کرد: کارزار انتخاباتی جو بایدن نامزد حزب دموکرات و متحدان وی حملات همه جانبه ای علیه واکنش دونالد ترامپ به گسترش ویروس کرونا در آمریکا به راه انداخته و شک ندارند این موضوع در ماه نوامبر (آبان ماه و زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا) برگ برنده ای برای دموکرات ها خواهدبود.

تیم انتخاباتی بایدن، ترامپ را به در پیش دریافت یکی از بدترین اشتباهات سیاسی که رییس جمهوری آمریکا در تاریخ این کشور مرتکب شده، متهم می نماید. تبلیغات جدید کارزارهای انتخاباتی بایدن می گوید ترامپ نتوانسته در مقابله با کرونا سیاست درستی در پیش بگیرد و همین امر سبب ابتلای بیش از 977 هزار و 500 آمریکایی شده و جان بیش از 55 هزار نفر را گرفته است.

در ادامه این گزارش آمده است: براساس نظرسنجی رویترز، ایپسوس (شرکت تحقیقات جهانی بازار و متخصص در نظرسنجی که مقر آن در پاریس قرار گرفته است) که هفته گذشته منتشر شد، 47 درصد از رای دهندگان بایدن را انتخاب نموده و 39 درصد ترامپ را ترجیح می دهند.

نظرسنجی رویترز، ایپسوس همچنین نشان داد، 52 درصد از آمریکایی ها بر این باور هستند که بایدن می تواند با تصمیمات درست در حوزه بهداشت، واکنش بهتری به گسترش کرونا داشته باشد، حال آنکه 48 درصد معتقد بودند عملکرد ترامپ خوب است. اما در حوزه مالی، 53 درصد آمریکایی ها بیشتر به ترامپ اعتقاد دارند حال آنکه در مقابل 47 درصد بایدن را رهبر مالی بهتری برای آمریکا می دانند.

در یک نظرسنجی داخلی که توسط هواداران بایدن انجام شد، تعداد بیشتری از مردم در مدیریت بحران ترامپ را مقصر می دانند و این مساله به ویژه پس از جلسات توجیهی وی در کاخ سفید مبرم شد.

یک فیلم تبلیغاتی بایدن که در روز آدینه منتشر شد، ترامپ را در یک جلسه توجیهی اخیر نشان می دهد که در آن می گوید هیچ کس نمی خواهد از من مراقبت کند، این در شرایطی است که آمار مرگ و میر در ایالات متحده رو به افزایش است و اخبار ناامیدنماینده ای در خصوص بیکاری 26 میلیون آمریکایی به گوش می رسد.

همین امر سبب شد تا تی جی داکلو TJ Ducklo سخنگوی کارزار بایدن در واکنش به این فیلم گفت: ما شاهد یکی از بدترین شکست های یک رییس جمهوری در تاریخ کشورمان هستیم و این تنها چیزی است که در ذهن رأی دهندگان خواهد ماند.

پس از این حملات، کن فارناسو سخنگوی کارزار انتخاباتی ترامپ در بیانیه ای به وسیله ایمیل گفت: رییس جمهوری با جسارت تمام در حال نبرد با ویروس کرونا است، در حالیکه بایدن تنها در گوشه ای نشسته و نظاره گر است. وی همچنین بایدن را متهم کرد که در کوشش برای تضعیف واکنش وحدت بخش دولت ترامپ است و با پیغام عدم اطمینان خود ترس را به دل مردم می اندازد.

جیم مانلی مشاور دیرین دموکرات ها از جمله سناتور هری رید رهبر پیشین سنا گفت: ترامپ که برگ برنده خود را در انتخابات بعدی، اقتصاد می داند، بسیار آسیب پذیر است. اگر انتخابات امروز برگزار می شد، کاملا بدیهی است که ترامپ بازنده انتخابت بود. اما مشکل این است که انتخابات امروز برگزار نمی گردد. به همین دلیل دموکرات ها باید فشار بیشتری وارد نمایند.

نتایج تازه ترین نظرسنجی ها در آمریکا نشان می دهد که جو بایدن نامزد دموکرات ها در فرایند انتخابات ریاست جمهوری از فزونی 6 امتیازی در مقابل دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان برخوردار است. براساس نظرسنجی سراسری و مشترک یو اس ای تودی و دانشگاه سافولک آمریکا، 44 درصد کسانی از نامزدی بایدن در انتخابات نوامبر حمایت کردند و 38 درصد نیز هوادار ترامپ بودند.

آخرین نظرسنجی یو اس ای تودی و سافولک که در ماه دسامبر سال گذشته میلادی(آذر 98) انجام شد، نشان می داد که ترامپ با فزونی 3 امتیازی در مقابل بایدن، در انتخابات ریاست جمهوری پیشتاز بود.،ایرنا

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 25224

به "کرونا، چاهی که ترامپ در آن افتاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، چاهی که ترامپ در آن افتاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید