کمیته اقتصاد دانش بنیان در اتاق بجنورد تشکیل می شود

به گزارش بلاگ پو، رئیس اتاق بجنورد گفت: کمیته اقتصاد دانش بنیان با هدف پویایی و برطرف کردن مطالبات کارآفرینان به زودی در محل اتاق بجنورد تشکیل می شود.

کمیته اقتصاد دانش بنیان در اتاق بجنورد تشکیل می شود

سعید پور آبادی در نود و یکمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان شاقتصادی افزود: نبود تشکل و تعاونی برای شرکت های دانش بنیان عیب بزرگی محسوب می شد که اتاق بازرگانی در این راستا گام برداشت و با تشکیل کمیته، ازاین پس شرکت ها از مزایای تعاونی ها و تشکل ها استفاده می کنند.

وی شرح داد: تنها 20 درصد از شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری هستند و در این زمینه تمامی دستگاه های اجرایی مسئول هستند و باید ورود پیدا کنند.

رئیس اتاق بجنورد گفت: کمیته اقتصاد دانش بنیان استان در اتاق بازرگانی در حوزه های بانوان کارآفرین و بازرگان و جوانان تشکیل شد تا مسائل تشکلی این کارآفرینان را مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: در این کمیته بخش های دولتی و خصوصی به صورت منظم و با رویکرد تسهیل گری و شتاب بخشی به رشد کسب وکارهای دانش محور و موضوعات تخصصی مربوط به اقتصاد دانش بنیان مورد پیگیری قرار می گیرد.

پورآبادی بر ضرورت افزایش شرکت های دانش بنیان در استان تأکید کرد و افزود: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه توجه به توسعه شرکت های دانش بنیان وظیفه ما حرکت در این جهت است.

وی توسعه شرکت های دانش بنیان را جزء اولویت های کاری کانون های اقتصادی در استان برشمرد و افزود: باید در این خصوص تلاش کرد تا ظرفیت این شرکت ها به دو برابر افزایش پیدا کنند.

رئیس اتاق بجنورد در ادامه بر الزام مشارکت اجتماعی صنایع بزرگ استانی برای توسعه استان تأکید کرد و اظهار کرد: بایستی در این خصوص خدمات و کمک های این صنایع برای مردم استان باشد.

وی افزود: در این خصوص مقرر شد کمیته ای ویژه به انجام طرح مسئولیت های اجتماعی در محل اتاق بجنورد تشکیل شود که هم اکنون این مهم اجرا شده است.

توسعه اقتصادی با تشکیل تعاونی های شرکت دانش بنیان میسر می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شاقتصادی نیز با بیان اینکه توسعه اقتصادی با تشکیل تعاونی های شرکت دانش بنیان میسر می شود، گفت: شرکت های دانش بنیان استان می توانند با تشکیل تعاونی قدم های مؤثری را در راه توسعه اقتصادی بردارند.

محمود قنبری با بیان اینکه 25 درصد از اقتصاد کشور باید از طریق تعاونی ها اداره شود، افزود: شرکت های دانش بنیان با تشکیل تعاونی ها و سپس اتحادیه می توانند جهت توسعه و پیشرفت اقتصادی را هموار کنند.

وی شرح داد: تمام مدیران دستگاه های اجرایی به ویژه بخش خصوصی مکلف به حمایت از شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان هستند زیرا با این حمایت علاوه بر ایجاد و تولید ثروت، مردم نیز منتفع می شوند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 64025

به "کمیته اقتصاد دانش بنیان در اتاق بجنورد تشکیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته اقتصاد دانش بنیان در اتاق بجنورد تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید