کمیسیون تلفیق وظایف خود را قانونی و در موعد مقرر انجام داده است

به گزارش بلاگ پو، هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس با بیان اینکه این کمیسیون کار خود را قانونی و در موعد مقرر انجام داده و بودجه نیز در موعد قانونی به دولت ابلاغ شده است تاکید نمود: در برابر نمایندگانی که ابهام دارند، مستقل از تعدادشان، وظیفه خود را روشنگری و ارائه توضیحات می دانیم تا کلیه مسائل بر طرف گردد.

کمیسیون تلفیق وظایف خود را قانونی و در موعد مقرر انجام داده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری خانه ملت، در پی نامه تعدادی از نمایندگان مجلس برای برطرف بعضی ابهام ها درباره جداول بودجه 1400، هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق توضیحات مفصلی درباره این جداول ارائه کرد؛

متن نامه هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق به توضیح زیر است:

ملت شریف و عظیم ایران

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

اخیرا در فضای مجازی و رسانه ای مطالبی در خصوص نحوه تدوین جداول بودجه سال 1400 منتشر شده است.لذا اولا اعلام می کنیم که اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 آمادگی دارند در هر مکان و زمان و به هر نحوی که همکاران عظیموارمان لازم بدانند اطلاع رسانی نموده و به شبهات و ابهامات پاسخ دهند. همچنین یادآور می گردد در برابر نمایندگانی که ابهام دارند، مستقل از تعدادشان، وظیفه خود را روشنگری و ارائه توضیحات می دانیم تا کلیه مسائل بر طرف گردد.

گفتنی است شرایط بودجه پیشنهادی اولیه و ناهم تراز دولت، رد کلیات در صحن علنی، اصرار بر ابلاغ بودجه قبل از سرانجام سال و ازدست رفتن فرصت سه هفته ای مجلس همه و همه باعث محدودیت زمانی جدی در آنالیز بودجه شد. هر چند، با زحمات شبانه روزی همه نمایندگان در جلسات صحن علنی مجلس و اعضای کمیسیون تلفیق، بودجه سال 1400 تا سرانجام سال نهایی و ابلاغ شد تا کشور، سال جدید را با بودجه بندی مناسب شروع کند. لذا ضمن تشکر از همه عزیزان ، اعلام می دارد که کمیسیون تلفیق و هیئت رئیسه این کمیسیون، کار خود را قانونی و در موعد مقرر انجام داده و بودجه نیز در موعد قانونی خود به دولت ابلاغ شده است.

همچنین ذکر چند نکته زیر در این رابطه، ضروری می باشد؛

1. در شرایط موجود کشور که کمر مردم زیر بار گرانی های ناشی از ناکارآمدی مدیریتی و تحریم های ظالمانه خم شده و کشور درگیر مشکل فراگیر کرونا و مذاکرات هسته ای وین است، بیش از هر زمان دیگر به همدلی و حل مسائل و ابهامات به وسیله مصاحبه احتیاج داریم. حاشیه سازی برای مجلس انقلابی و دولت غیر همسو، حتی اگر کاستی هم وجود داشته باشد منجر به نگرانی بیش تر دلسوزان انقلاب شده و به مصلحت جریان انقلاب نیست. لذا همگان را به خویشتن داری و آنالیز جامع تر اظهارات و اثر اجتماعی آن دعوت می کنیم.

2. در بودجه بحمدالله، با مشورت نمایندگان کمیسیون های تخصصی در کمیسیون تلفیق، قدم های عظیمی برداشته شده که اگر دولتِ کمربسته و با همتی بر سر کار بیاید آینده خوشی را برای کشور نوید می دهد:

برای اولین بار بیش از 19 هزار میلیارد تومان به امر مبارک محرومیت زدایی اختصاص یافته که نحوه توزیع آن بین شهرستان ها، قبل از تصویب بودجه در صحن، به استحضار روسای مجامع استانی رسیده است.

مبلغ 7 هزار میلیارد تومان برای آب رسانی روستایی اختصاص یافته و اگر سال دیگر معادل همین مبلغ اختصاص یابد دیگر در کشور، روستای بالای بیست خانوار فاقد آب آشامیدنی بهداشتی نخواهیم داشت.

مبلغ 5 هزار میلیارد تومان برای راه روستایی اختصاص یافته که افق تکمیل کل راه های روستایی بالای بیست خانوار 4 ساله پیش بینی شده است. بدیهی است در سال آینده می توان تمرکز بیشتری بر راه های روستایی داشت.

3. مبلغ 32 هزار میلیارد تومان برای تقویت فراوری و اشتغال در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، نفت و نیرو، زیربناهای توسعه و گردشگری و ... پیش بینی شده که تحقق هدف یک میلیون شغل خالص را به راحتی ممکن می سازد.

4. در تبصره 16 در امر ازدواج، مسکن و تعالی خانواده ده ها و بلکه صدها هزار میلیارد تومان منابع بانکی هدفمند در نظر گرفته شده است تا زمینه افزایش نرخ زاد و ولد و تشکیل خانواده را فراهم سازد.

5. برای اولین بار آن قدر بودجه و اختیارات و برطرف موانع فراوری در حوزه کشاورزی اختصاص یافته که به شهادت رئیس محترم کمیسیون کشاورزی مجلس، بودجه سال 1400 بوی کشاورزی می دهد.

6. در ارتقاء و تقویت بنیه فرهنگی و برطرف آسیب های اجتماعی، هزاران میلیارد اختصاص یافته که به اظهار نمایندگان این کمیسیون ها بی سابقه بوده است.

7. در خصوص مسائل آموزشی، چه در سطح آموزش عالی و چه در آموزش وپرورش اعتبارات بی نظیری اختصاص یافته است.

8. در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی، صندوق های بازنشستگی، مددجویان عزیز کمیته امداد و بهزیستی، حقوق و البسه سربازان و سایر اقشار بیش از دویست هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است. کارشناسان این حوزه می توانند گواهی دهند که این کار در چند سال گذشته بی سابقه بوده است.

9. در تقویت بنیه دفاعی، توانمندی های هسته ای، اعتبارات قوه قضائیه، صدا و سیما و دستگاه هایی که حکم قوانین دائمی و برنامه ششم در خصوص آن ها در لایحه بودجه عنایت جدی نشده بود، بیش از همه، نمایندگان این کمیسیون ها در کمیسیون تلفیق بودجه می توانند شهادت دهند که چه راهگشایی هایی انجام شده است.

در برابر عظیمی و صبوری ملت عظیم ایران بی شک مجموعه کارهای شبانه روزی تک تک اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و ده ها کارشناسی که ما را در این راه کمک دادند اساسا کاری نبوده است و ما همچنان خود را بدهکار این ملت، بویژه محرومان و رنج کشیدگان می دانیم.

آنچه که ما نموده ایم لطف خدا بوده است. همچنان پذیرای نقدها، پیشنهادات و اصلاح ساختاری بودجه و تدوین چارچوبی برای برنامه هفتم و بودجه های سال های آینده هستیم.

fun30t1.ir: شهر سرگرمی، در شهر سرگرمی کلی مطلب باحال براتون داریم

javedandld.ir: مجله جاودان | مجله خانه و خانواده ایرانی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 49710

به "کمیسیون تلفیق وظایف خود را قانونی و در موعد مقرر انجام داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون تلفیق وظایف خود را قانونی و در موعد مقرر انجام داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید