کوفتگی عضلات و بدن درد جزو علایم کلیدی ابتلا به کروناست؟

به گزارش بلاگ پو، درد عضلانی با لمس یا تکان دادن ماهیچه ملتهب بروز پیدا می نماید، اما درد مربوط به آسیب دیدگی ورزشی بیشتر در یک عضله خاص ایجاد می گردد.

کوفتگی عضلات و بدن درد جزو علایم کلیدی ابتلا به کروناست؟

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) درد ماهیچه ای ، یکی از نشانه های عفونت ویروس کروناست. در بیانیه سازمان بهداشت جهانی درد و کوفتگی جزو علایم نامتداول و درد و فشار در قفسه سینه جزو علایم جدی طبقه بندی شده است. طبق گزارش منتشر شده توسط WHO در ماه فوریه که در آن علل ابتلا به کووید 19 در چین را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده بود، معین شد (14.8 درصد) از بیماران مبتلا به کرونا درد مفصل را به عنوان علامت بیماری خود اعلام کردند که تعدادشان نسبت به بیمارانی با علایم تب (87.9 درصد) و سرفه خشک (67.7 درصد) کمتر بود. اگرچه درد عضلانی شایع تر از گلودرد (9/13)، سردرد (13.6) و لرز (11.4) است، اما هنوز نسبت به سایر علایم، مانند خستگی (38.1 درصد) و تنگی نفس (18.6 درصد) کمتر گزارش شده است. ادامه مطلب را در این باره مطالعه کنید :

تشخیص درد

نکته مهمی که در این باره وجود دارد نحوه تشخیص درد ناشی از حمله و عفونت ویروس از درد عضلانی بعد از تمرینات بدنی است. به گفته متخصصان در این مسئله تشخیص تفاوت بسیار سخت است و برای رسیدن به ریشه درد عضلانی ضروری است پرسش هایی در باره تمرینات بدنی اخیر بیمار و علایم عفونی مانند تب، لرز یا سرفه که می تواند به تشخیص یاری کند، مطرح می گردد.

توجه به بقیه علایم

مسعود ضیایی استاد بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در همین رابطه به خبرگزاری بهار گفت: درد عضلانی را ملاک قطعی برای تشخیص کرونا نمی داند. این درد باید در کنار سایر علایم مانند ضعف، بی اشتهایی، تب، سرفه و ... آنالیز گردد.

درمان دردهای عضلانی

درد عضلانی ناشی از عفونت ویروس و آسیبی که ویروس به فیبر عضله وارد می نماید، بخش بیشتری از بدن را در بر می گیرد و با تحریک پاسخ التهابی موجب آسیب غیر طبیعی به بافت می گردد. این درد با لمس یا تکان دادن ماهیچه ملتهب بروز پیدا می نماید، این در حالی است که درد مربوط به ورزش یا آسیب دیدگی بیشتر در یک عضله خاص ایجاد می گردد. مدت زمان تسکین آن ها هم تفاوت دارد. مسائل عضلانی طی هفته ها تا چند ماه پس از رفع شدن عفونت از بین می رود، در حالی که تسکین درد عضلانی ناشی از ورزش دو تا سه روز هم زمان می برد. اما زمانی که صحبت از درد عضلانی ناشی از کووید 19 یا عفونت ویروسی دیگری باشد، نحوه درمان کمی متفاوت است. درد عضلانی پس از انجام تمرینات بدنی با به کارگیری روش هایی مانند قرار دادن کمپرس سرد، غلت زدن، کشش سبک، ماساژ و فعالیت هوازی ساده، کاهش خواهد یافت. استراحت، نوشیدن مایعات، توجه به علایم عمومی و مصرف مسکن هایی مانند استامینوفن یا NSAID (داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی) مانند آسپرین و ایبوپروفن برای تسکین درد عضلانی ناشی از کرونا توصیه می گردد. اما اگر این موارد درد شما را آرام نکرد باید به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

نویسنده: مهدیس مرادیان / خبرنگار

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

asiaro.ir: سفر به آسیا و کشورهای شرق آسیا، آسیای مرکزی و خاورمیانه

thailandro.ir: سفر به تایلند با همه خوشی ها و تفریحات هیجان انگیز

منبع: همگردی
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35470

به "کوفتگی عضلات و بدن درد جزو علایم کلیدی ابتلا به کروناست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوفتگی عضلات و بدن درد جزو علایم کلیدی ابتلا به کروناست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید