گروسی: در حال همکاری با ایران برای رسیدن به توافقات پادمانی هستیم

به گزارش بلاگ پو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پیامی از همکاری با تهران برای رسیدن به توافقی درباره فعالیت های راستی آزمایی پادمان های آژانس در ایران خبر داد.

گروسی: در حال همکاری با ایران برای رسیدن به توافقات پادمانی هستیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پیامی در صفحه توییتر خود در خصوص سفر به ایران و دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی، از همکاری با تهران برای رسیدن به توافق در خصوص فعالیت های راستی آزمایی آژانس خبر داد.

گروسی با انتشار تصاویر این دیدار، نوشت: امروز صبح با معاون رئیس جمهور ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، دکتر صالحی دیدار کردم. در حال کار برای رسیدن به توافقی درباره فعالیت های راستی آزمایی پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران هستیم.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای اولین بار پس از تصدی این سمت و در رأس هیاتی به منظور دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان دوشنبه شب وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران شد و مورد استقبال بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.

او پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در محل سازمان انرژی اتمی با علی اکبر صالحی، رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کرد. وی همچنین قرار است در این سفر با حسن روحانی، رئیس جمهور و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز دیدار کند.

کاظم غریب آبادی، کننده دائم ایران در آژانس پیش از این سفر گفت که سفر گروسی ربطی به مکانیسم ماشه ندارد و خواست آمریکا هم نیست و شرح داد: اجازه نخواهیم داد دیگران روابط آژانس و ایران را به ویژه در شرایط حساس فعلی مدیریت کنند.

در همین خصوص، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه هم صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این سفر هیچ ارتباطی با مکانیسم ماشه ندارد. کار ما با آژانس براساس اصل شفافیت است که جمهوری اسلامی ایران داشته است. جمهوری اسلامی ایران براساس همین اصل شفافیت همیشه آماده همکاری با آژانس بوده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32555

به "گروسی: در حال همکاری با ایران برای رسیدن به توافقات پادمانی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی: در حال همکاری با ایران برای رسیدن به توافقات پادمانی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید