13 پیشنهاد هیجان انگیز برای نترس ها

به گزارش بلاگ پو، آیا تا به حال بانجی جامپینگ از ارتفاع 200 متری را امتحان نموده اید؟ و یا هیجان و لذت رفتینگ در آب های خروشان را درحالی که به سرعت به این طرف و آن طرف می روید؟ آیا برای اسکی در دامنه های پر شیب و خطرناک کوه های پوشیده شده از برف از یک هلیکوپتر در ارتفاع بالا از زمین به بیرون پریده اید؟

13 پیشنهاد هیجان انگیز برای نترس ها

خبرنگاران| آیا تا به حال بانجی جامپینگ از ارتفاع 200 متری را امتحان نموده اید؟ و یا هیجان و لذت رفتینگ در آب های خروشان را درحالی که به سرعت به این طرف و آن طرف می روید؟ آیا برای اسکی در دامنه های پر شیب و خطرناک کوه های پوشیده شده از برف از یک هلیکوپتر در ارتفاع بالا به بیرون پریده اید؟

به گزارش خبرنگاران؛ حتما با انجام تمام این سرگرمیات هیجان و آدرنالین را به معنای واقعی کلمه تجربه می کنید. قطعا بعضی از افراد تمایل دارند تا سطح بیشتری از هیجان و ترس را در زندگی خود تجربه نمایند. در این مطلب 13 فعالیت فوق العاده هیجان انگیز که آدرنالین خون را به اوج می رسانند، با شما به اشتراک گذاشته ایم.

1. فلای برد (Flyboarding)

معلق شدن و ماندن در چنین وضعیتی در هوا با فلای برد یکی از نو ترین سرگرمیات آبی است. فلای برد در واقع گونه ای از اسکیت بورد است که پس از سوار شدن روی آن به جت اسکی به عنوان تامین نماینده نیروی محرکه وصل می گردد و پمپاژ و خروج آب از آن با فشار زیاد سبب می گردد تا فرد در هوا معلق گردد و بتواند به راحتی حرکات نمایشی مختلفی را که تمایل دارد، انجام بدهد و صحنه های جالب و زیبایی را خلق کند. شخص در حین استفاده از این وسیله می تواند در ارتفاع تقریبی 12 متر به طور آزادانه مانور بدهد و ممکن است بتواند نیروی آن را نیز تا حدودی به کنترل خود در بیاورد.

2. سفر به داخل آتشفشان غیر فعال (Go inside a. volcano)

فعالیت آتشفشان Thrihnukagigur واقع در ایسلند که مساحتی تقریبی 3270 متر را پوشانده و عمق آن 213 متر است، به مدت 2 قرن قبل از میلاد مسیح تا به امروز غیر فعال مانده است. در واقع یک غارنورد در سال 1974 این آتشفشان را کشف کرد و از سال 1974 نیز امکان بازدید از آن برای عموم افراد فراهم شد. سفر به داخل این آتشفشان شگفت انگیز قطعا خاطره فراموش نکردنی را برای هر فردی به وجود خواهد آورد.

برای سفر به داخل آین آتشفشان ابتدا باید مسافتی حدود 3 کیلومتر را با پیاده روی طی کنید تا به دهانه آن برسید و درنهایت با استفاده از تله کابین مخصوص وارد عمق 120 متری این آتشفشان شوید. دیگر برای تان امکان پذیر خواهد بود که زیر پوسته زمین را از نزدیک نظاره گر باشید. همچین می توانید تنوع رنگ ها در داخل این آتشفشان و اشکال منحصر به فرد صخره های تشکیل دهنده دهانه آن را از نزدیک مشاهده کنید.

3. کوهنوردی با یک چرخ (Mountain unicycling)

ورزشی ترکیبی از دوچرخه سواری و کوهنوردی که بسیار جالب و هیجان انگیز است و باعث می گردد تا احساس خوشایند و متفاوتی را تجربه کنید. باید اعلام نمود که یک چرخ، دو چرخ نیست. هر فردی می تواند این تجربه لذت بخش را در کوه ها تجربه کند. از قله های ناهموار دامنه یک کوه به دامنه های با شکوه Alps. این ورزش به مهارت و تعادل بالایی احتیاج دارد. قبل از اینکه این ورزش را انجام بدهید و از دامنه های خطرناک یک کوه صعود کنید، در ابتدا بهتر است تمرینات را در مکان های امن و فضا هایی تمرین کنید که این ورزش خاص در آن ها آموزش داده می گردد.

4. جورج سوئینگز (Gorge swings)

سرگرمی هیجان انگیزی که می توانید مانند تارزان افسانه ای به این سو و آن سو حرکت کنید. این سرگرمی بسیار مشابه بانجی جامپینگ است، به این صورت که طنابی دور کمر فرد بسته می گردد تا به این سو و آن سو حرکت کند و از منظره ها بسیار زیبا و مجذوب کننده زیر پای خود نهایت لذت را ببرد. هم اکنون این سرگرمی در Oribi آفریقای جنوبی، رودخانه زامبزی و ژرف دره ها که دره ای عمیق هستند و معمولا رودخانه ای نیز در انتهای آن جریان دارد، وجود دارد. این دو مکان منحصر به فرد چنان دارای منظره ها زیبایی هستند که از یاد می برید در حال سقوط آزاد از ارتفاعی در حدود 160 پا هستید.

5. اسکی روی ماسه (Sandboarding)

به طور یقین اسکی روی برف یا آب هیجان توصیف نشدنی را برای هواداران این ورزش و سرگرمی به ارمغان می آورد. اسکی روی شن در دل کویر با منظره ها زیبا نیز خالی از لطف نخواهد بود و اسکی با سرعت بالای تقریبی 80 مایل بر ساعت می تواند آدرنالین خون را افزایش بدهد. در بیابان ساحلی نامیب (Namib Desert) واقع در آفریقای جنوبی که دارای بعضی از مرتفع ترین تپه های شنی جهانست، مکانی منحصر به فرد برای اسکی روی ماسه را به وجود آورده اند.

اسکی روی شن ها قطعا لذت بخش است و شما را مجذوب منظره ها زیبا و منحصر به فرد کویری می نماید. البته ممکن است حرکت به سمت پایین تپه ها با سرعت بالا به سقوط شما از این تپه های زیبا منجر گردد.

6. زیپ لاین (Zip line roller coasters)

حرکت سریع و پیوسته بر فراز منظره ها جنگلی قطعا برای هر فردی لذت بخش خواهد بود. هر شخص می تواند با زیپ لاین چنین سرگرمی لذت بخشی را تجربه کند و با متصل شدن به یک طناب با امنیت کامل از فراز جنگل های انبوه عبور کند. بهتر است این تصور اشتباه را کنار بگذارید که چنین حرکتی به آرامی صورت بگیرد. شما در طول راستای با ارتفاع 60 متر در حلقه های مارپیچی آویزان می شوید، به صورت 360 درجه می چرخید و با سرعت بالا به جلو راهنمایی می شوید.

برترین مکان ها برای تجربه این همه هیجان زیپ لاین Treetop Crazy Rider در استرالیا و زیپ لاین Rattlesnake در استان فلوریدا در آمریکاست که هیجان واقعی را در یک راستا 1600 متری در میان درختان انبوه می توانید تجربه کنید.

7. ایستاده پارو زدن در آب های خروشان (Whitewater SUP)

در صورتی که این مهارت را به دست آورده اید که روی یک تخته به صورت ایستاده و بدون هیچ مسئله ای پارو بزنید دیگر زمان آن رسیده است که یک قدم بزرگ تر بردارید و خود را در آب های خروشان که با قدرت و سرعت بالایی در جریان است، امتحان کنید. اشخاصی که ترجیح می دهند نشسته پارو بزنند و ضربات سنگین آب های خروشان به بدن خود را کاملا حس نمایند، می توانند ورزش آبی رفتینگ را امتحان نمایند.

در بعضی از کشور ها مانند آمریکا هنوز همان ورزش ایستاده پارو زدن روی یک تخته بیشتر از رفتینگ در میان هواداران ورزش و سرگرمیات آبی محبوبیت دارد.

8. شنا در استخر Devil Pool

همان طور که از نام آن تعیین است، این یک استخر بسیار شگفت انگیز است که طبیعت خالق آن است. استخر Devil Pool در لبه آبشار ویکتوریا واقع شده است. با شیرجه زدن در این استخر طبیعی می توانید به جریان آب اجازه بدهید که شما را به سمت لبه آبشار ببرد. البته به هیچ وجه نباید نگران باشید؛ زیرا بر آمدگی های صخره های لبه استخر مانع سقوط فرد می گردد. طبق اطلاعات ارائه شده از سوی یک شرکت گردشگری شنا در استخر Devil Pool تنها در فصل خشک سال (از اواسط اوت تا اواسط ژانویه) کاملا بی خطر خواهد بود. البته به یاد داشته باشید که برای شنا کردن در این استخر تنها باید از تور شرکت های دارای مجوز بهره ببرید.

9. راه رفتن روی لبه ساختمان های مرتفع

بسیاری از فعالیت های هیجان انگیز که آدرنالین بدن را افزایش می دهند و هیجان را به اوج خود می رسانند، به دور از نقاط شهری و در طبیعت بکر انجام می شوند. اما بسیاری از افراد به ماجراجویی در شهر نیز علاقه فراوانی دارند. امروز در بسیاری از شهر های مدرن جهان ساختمان های مرتفع و آسمان خراشی وجود دارد که بازدید نمایندگان می توانند با متصل کردن خود به ابزار هایی با ایمنی بالا با امنیت کامل روی لبه این ساختمان ها راه بروند.

این سرگرمی را می توانید در برج آسمان اوکلند نیوزلند با ارتفاع 328 متر روی برج C.N در تورنتو، پر جمعیت ترین شهر کانادا با ارتفاع 553.3 متر (سومین ساختمان بلند جهان) و برج دیده بانی یورو ماست (Euromast) در روتردام هلند تجربه کنید.

10. پیاده روی در لبه صخره ها (Cliff walking)

این شیوه از پیاده روی مرگ بار ترین پیاده روی جهان شناخته شده است. قدم گذاشتن در راستا پیاده روی کوهستانی به وجود آمده در کوه خوآ (Huashan) در استان شاآنشین چین برای بیماران قلبی به هیچ وجه توصیه نمی گردد. البته این راستا که با متصل کردن تخته های چوبی به صخره ها ایجاد شده است، کاملا ایمن است. گردشگران پس از عبور از روی این تخته های چوبی و عبور از لبه صخره ها به دور افتاده ترین چای خانه های جهان با ارتفاع 200 متر از سطح زمین می رسند.

البته راستا هایی به این شکل در نقاط گوناگون جهان وجود دارند که در مقایسه با این راستا خطر کمتری دارند و یکی از آن ها راستا کامینیتو دل ری (Caminito del Rey) در اسپانیاست که در سال 2015 با هزینه زیادی بازسازی و ترمیم شد.

11. سفر با موتور Rickshaw run

موتور Rickshaw run یکی از وسایل نقلیه با قیمت مناسب در هند است. سفر با این وسیله نقلیه به خصوص می تواند تجربه جالب و متفاوتی برای افراد مختلف باشد. Rickshaw Run یکی از رویداد های جالب هند است که در آن رانندگان موتورها راستای به طول 3500 کیلومتر را طی می نمایند که ممکن است در حدود 2 هفته طول بکشد.

12. غواصی در غار های دارای دیگ جن (Blowhole ping)

دیگ جن ها حفره هایی هستند که به صورت طبیعی در غار های دریایی که دارای حفره در نزدیکی سطح دریا هستند، ایجاد می شوند و هنگامی که آب دریا بر اثر پدیده مد پایین می آید، هوا در بعضی از موارد آب را با فشار زیادی از آن ها خارج می نماید. دیگ جن سوراخی در نزدیکی ساحل دریاست که در سقفی غاری شکل تشکیل شده و از داخل آن هوا و احتمالا آب با کشندی در حال بالا آمدن است و غالبا همراه با فشار خواهد بود.

غواصان و افرادی که تمایل زیادی به شیرجه و شنا در آب های آزاد دارند، به غار های دارای دیگ جن علاقه زیادی دارند؛ زیرا ساختار این غار ها به شکلی است که جریان معمولی آب را به موج های پر فشاری تبدیل می نماید که غواصان را در غار ها با قدرت به جلو راهنمایی می نماید و از طرفی دیگر این غار ها از حیات وحش منحصر به فردی برخوردار هستند. برترین غار های دارای دیگ جن برای غواصی در جزیره لِیدی الیوت (Lady Elliot) در استرالیا و دیگری در منطقه کاردو (Corridor) در جزیره کابو سن لوکاس (Cabo San Lucas) واقع در مکزیک است.

13. تماشای طوفان

بسیاری از افراد از طوفان های سهمگین و گردباد ها فراری هستند؛ اما تعدادی از افراد هم هستند که دوست دارند درست در مرکز آن ها قرار بگیرند. بعضی از شرکت های ارائه دهنده تور های تخصصی گردشگران را به مناطقی می برند تا بتوانند پدیده های شگفت انگیز آب و هوایی مانند گردباد ها یا طوفان های سهمگین، طوفان هایی که به طور مداوم در جریان رو به بالای هوا همراه با رعد و برق در چرخش هستند، بدون هیچ گونه خطر تهدید نماینده ای از نزدیک مشاهده نمایند.

ناحیه ای در بخش میانه غرب آمریکا وجود دارد که با نام تُورنِیدو الِی (Tornado Alley) شناخته می گردد. این ناحیه به خاطر طوفان های زیادی که در آن منطقه رخ می دهد، برای علاقه مندان به این پدیده طبیعی منطقه ای شناخته شده است.

منبع: lonelyplanet

منبع: فرادید
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 64135

به "13 پیشنهاد هیجان انگیز برای نترس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 پیشنهاد هیجان انگیز برای نترس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید