صنایع دستی

تحول در گردشگری گیلان با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد تومانی

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، تحول در گردشگری گیلان با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد تومانی صورت گرفت.

14 تیر 1400

شروع عملیات بازسازی تزئینات کاروانسرای گمرک بازار کاشان

خبرنگاران/اصفهان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از شروع عملیات اجرایی بازسازی تزئینات کاروانسرای گمرک بازار عظیم کاشان اطلاع داد.

3 تیر 1400

افتتاح 9 پروژه گردشگری قم در سال 1400

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم گفت: 9 پروژه گردشگری قم در سال 1400 افتتاح می شود.

12 خرداد 1400

جاذبه های طبیعی چمستان؛شهر خوش آب هوای شمال کشور

خرید بلیط هواپیما به شمال کشور و دور ماندن از فضای آلوده شهر و زندگی پردغدغه یکی از بهترین کارهایی است که می توان در این روزهای سخت انجام داد و تجدید روحیه کرد.

8 خرداد 1400

خبرنگاران عملیات اجرایی ساخت اولین برج پرنده نگری کردستان شروع شد

سنندج - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: عملیات اجرایی ساخت اولین برج پرنده نگری استان در حاشیه دریاچه زریبار مریوان شروع شد.

28 اردیبهشت 1400

راهنمای سفر به ماسوله، بهشت شهرهای شمالی

ماسوله یکی از خاص ترین شهرهای ایران است که در آن خبری از ماشین نیست. در ماسوله فقط باید پیاده قدم زد و به خانه های جذاب و سنتی آن که پر از گل و گیاه است خیره شد. ماسوله محلی برای جدا شدن از شهرهای شلوغ و دریافت آرامش کامل روحی است.

10 اسفند 1399

اشتغال زایی زنان در عرصه گردشگری

شهین دخت مولاوردی در راستای انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان میراث فرهنگی که با رویکرد اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار و بهره گیری از ظرفیت زنان در عرصه گردشگری منعقد شد، گفت:

27 بهمن 1399

3.3 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی شیروان پرداخت شد

خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شیروان گفت: در 9 ماهه امسال، سه میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی به صنعتگران و هنرمندان حوزه صنایع دستی شهرستان پرداخت شد.

17 بهمن 1399

تسهیلات پایدار برای سرمایه گذاری مشترک ایران و عراق در استان ایلام فراهم گردد

با حضور جهانگیر رستم زاد، سرپرست معاونت هماهنگی امور مالی استانداری ایلام، یحیی آل اسحاق رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق و شعبان فروتن رئیس اتاق ایلام، ظرفیت های سرمایه گذاری در استان ایلام بحث و آنالیز شد.

13 بهمن 1399

خبرنگاران احیای چادرشب بافی و زیلوبافی در قاسم آباد و کاشان

تهران- خبرنگاران- معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه چادرشب بافی قاسم آباد و زیلوبافی را در کاشان احیا شده، گفت: تلاش ما در راستای جلوگیری از منسوخ شدن رشته های در حال فراموشی و احیا و باززنده سازی آن...

9 بهمن 1399

ارائه راهکارهایی جهت برطرف موانع صادرات صنایع دستی

ایسنا/ محققان کشور به ارائه راهکارهایی جهت برطرف موانع صادرات صنایع دستی پرداختند.

8 بهمن 1399

اردبیل پایلوت طرح های گردشگری نیروهای مسلح و میراث فرهنگی شد

تهران (پانا)-معاون وزیر دفاع و رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت اردبیل به عنوان پایلوت طرح های مشترک حوزه گردشگری نیروهای مسلح و وزارت میراث فرهنگی انتخاب شد.

5 بهمن 1399

سرانجام سفر قسطی و وام 20 میلیونی سفر، متوقف شدن طرح ساب به خاطر کرونا

ولی تیموری درباره علت توقف این طرح ها توضیح داد: تاکید همه این طرح ها، تقویت سفرهای گروهی در داخل کشور بود که با همه گیری ویروس کرونا با سیاست های ستاد ملی مدیریت کرونا و شرایط کشور مغایرت پیدا کرد، در نتیجه آن طرح ها متوقف شدند. وگرنه تعدادی از فعالان...

15 دی 1399

در خانه بمانید و درآمدزایی کنید

خبرنگاران/البرز مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز جزئیات و نحوه استفاده از مزایای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان را اعلام نمود.

1 دی 1399

محدودیت سفرها از شنبه، همه مسافران باید تست کرونا بدهند؟

در حالی که وزارت بهداشت دستور داده 28 آبان ماه از ورود بیماران کرونایی به شهرهای دیگر جلوگیری گردد اما زیرساخت ها آماده نیست .

28 آذر 1399

اعلام اضافه شدن چهار اقامتگاه بوم گردی دیگر به تهران

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، اضافه شدن چهار اقامتگاه بوم گردی دیگر به تهران صورت خواهد گرفت.

19 آذر 1399

جاذبه های گردشگری چالوس را بشناسیم

جاذبه های گردشگری چالوس را نمی توان با هیچ مکانی دیگر در جهان مقایسه کرد. بسیاری از مردمان ایران خاطرات بسیار خوبی فقط از جاده جالوس دارند.

8 آذر 1399

صدور 1100 گواهی صنایع دستی در یزد از ابتدای امسال

خبرنگاران/یزد معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از صدور بیش از 1100 گواهی آموزشی صنایع دستی در شش ماه نخست امسال خبر داد.

2 آذر 1399

آنالیز بازسازی بنای تاریخی کارخانه پنبه بندر گز

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری مدیرکل استان روز چهارشنبه 14 آبان ماه 99 در این جلسه، گفت: اصل بنای کارخانه طی سالیان گذشته با دغدغه ای که مالک بنا داشته حفظ شده است که جای تقدیر دارد.

16 آبان 1399

خبرنگاران مشوق های سرمایه گذاری حوزه گردشگری چهارمحال و بختیاری تدوین شد

شهرکرد-خبرنگاران- مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت های طبیعی استان گفت: مشوق های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان تدوین شده است.

13 آبان 1399
تعداد: (60)