هوش مصنوعی

استاد بزرگ کره ای بازی گو برای همیشه خداحافظی کرد؛ چون هوش مصنوعی شکست ناپذیر است

استاد معروف بازی های استراتژی باستانی Go از دادن مسابقه با نرم افزار هوش مصنوعی گوگل انصراف داد. او می گوید هوش مصنوعی بی نظیر و شکست ناپذیر است.

30 آبان 1400

بهترین بازی های پلی استیشن 4

مجله دیجی کالا - امیرحسین میرزایی: در این نوشته بهترین بازی های پلی استیشن 4 را معرفی کرده ایم. این بازی ها با در نظر دریافت بازخورد بازی کننده ها و منتقدان نسبت به آن ها و در سبک های مختلف انتخاب شده اند.

30 آبان 1400

بهترین استارتاپ های حوزه سلامت در سال 2020

بیش از 200 استارتاپ حوزه سلامت در سال 2020 پیروز به جذب سرمایه شده اند. هر یک از این استارتاپ های شگفت انگیز ممکن است به یک ایده عالی عظیم جهانی تبدیل گردد. این شرکت ها دو دسته هستند؛ استارتاپ های حوزه سلامت با تمرکز بر تشخیص داروی جدید و شرکت های نرم افزاری...

30 آبان 1400

تشخیص بیماری چشمی ناشی از دیابت با هوش مصنوعی

محققان دانشگاه پیغام نور مرکز نجف آباد اصفهان با یاری روشی مبتنی بر هوش مصنوعی پیروز به تشخیص نوعی بیماری چشمی ناشی از دیابت شدند.

30 آبان 1400

ربات های ناسا در زیر زمین!

پژوهشگران ناسا، مجموعه ای از ربات ها را برای شرکت در رقابت های مربوط به جستجو در محیط های زیر زمینی ابداع کرده اند.

30 آبان 1400

مهندس ایرانی شاغل در گوگل؛ دانشگاه شریف حتی از دانشکده های آمریکا هم برتر است

علی امینیان یکی از مهندسان پیروز ایرانی که در شرکت های بزرگ فناوری جهان همچون گوگل و ادوبی (Adobe) کار می نماید، شرایط کار برای استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان در داخل کشور را مثبت ارزیابی کرد.

30 آبان 1400

هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی فروردین 99 برگزار می شود

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هشتمین همایش بین المللی علوم شناختی 27 تا 29 فروردین ماه سال آینده برگزار می شود.

30 آبان 1400

ربات هوشمند سامسونگ معرفی شد

شرکت سامسونگ در جریان برگزاری نمایشگاه CES از یک ربات هوشمند ویژه امور خانه رونمایی کرد. این ربات هوشمند به نام Bot Handy شناخته می شود و قادر است امور مختلف خانه را به سرعت سازماندهی کند.

30 آبان 1400

10 فناوری نظامی جدید که شما را شگفت زده خواهد نمود

خبرنگاران: جنگ و درگیری های نظامی، از شکل کهنه و قدیمی خود خارج شده و معانی جدیدی پیدا نموده است. در جنگ های آینده، حضور سربازان کاهش خواهد یافت و پیروز درگیری، با پیشرفت فناوری معین خواهد شد.

27 آبان 1400

در مقابل کرونا چه سلاح هایی داریم؟

سیناپرس/ با توجه به مسائل ناشی از بیماری کووید 19 و نبود دارو، روش درمانی خاص و واکسنی برای پیشگیری از آن، طی سه ماه گذشته داروها و روش های درمانی متفاوتی در کشورهای مختلف مورداستفاده نهاده شد که بعضی از آن ها تا حدودی نتیجه بخش بوده است.

27 آبان 1400

فلسفه علم، اپیدمیولوژی و کرونا

فلسفه در میانه بحران کرونا چه حرفی برای گفتن دارد؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از فیلسوفان را این روزها مشغول کرده است. پاسخ به این سوال، سخت است و البته این امر، دغدغه ای است که درباره بسیاری از رشته های دانشگاهی دیگر، حتی علوم سخت و رشته های کاربردی...

27 آبان 1400

رادار جدید خودرو موانع پشت پیچ را می بیند

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، راداری که توسط محققان دانشگاه پرینستون ابداع شده می تواند قبل از گردش ماشین در پیچ ها موانع و خطرات احتمالی را شناسایی کند و در این زمینه به رانندگان هشدار دهد.

27 آبان 1400

رویداد هفته ایران دیجیتال برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، رویداد هفته ایران دیجیتال با شعار ارتباطات هوشمندانه و با هدف بررسی آخرین روندها و تحولات فناوری نوین در کشور و ارائه دستاوردهای شرکت های فعال در زمینه پیاده سازی خدمات دیجیتالی برگزار می شود. این رویداد تخصصی به مدت یک هفته از روز...

27 آبان 1400

راه اندازی خانه رباتیک ایلام در آینده نزدیک

معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام از شروع به کارِ خانه رباتیک در ایلام در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: باید فرزندان و علاقمندان به بازی های کامپیوتری را از سرگرمی صرف به سمت بازی سازی سوق دهیم که این مسیر با راه اندازی خانه رباتیک تسهیل می گردد.

27 آبان 1400

تکنیک هایی ساده برای کاهش آسیب افرادی که انرژی منفی می دهند

وقتی مجبورید با همکار منفی تان وقت بگذرانید، راه هایی پیدا کنید که پس از آن، فشار ناشی از معاشرت با او را از روی خودتان بردارید.

27 آبان 1400

رباتی که می تواند ظرف های رستوران را بشوید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، رستوران و غذاخوری های مختلف با کمبود کارگر برای ظرف شستن روبرو هستند. زیرا این شغل جذابیتی ندارد و دستمزد آن نیز بسیار اندک است.

27 آبان 1400

علی رغم فشارها، هوآوی همچنان به سرمایه گذاری در حوزه 5G ادامه می دهد

هوآوی به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت مخابرات جهان شناخته می گردد؛ فعالیت های این شرکت در حوزه 5G نشان داده که دستیابی به این فناوری بدون هوآوی امری نزدیک به محال است.

27 آبان 1400

کلید تشخیص آلزایمر را بشناسیم

باشگاه خبرنگاران/ بیماری آلزایمر به عنوان یک بیماری تخریب گر مغزی و شایع ترین عامل دمانس یا زوال عقل در سالمندان، به دلیل عدم وجود درمان قطعی، هزینه های بالای نگهداری و مراقبت و همچنین فرایند رو به رشد بیماری، در سال های اخیر مورد توجه ویژه ای قرار گرفته...

27 آبان 1400

استفاده از فناوری های پوشیدنی به عنوان سیستم هشدار اولیه ویروس کرونا

آیا فناوری های پوشیدنی مانند فیبیت یا اپل واچ می توانند عفونت با ویروس کرونا را پیش از آغاز علائم شناسایی نمایند؟

27 آبان 1400

45 وب سایت جذاب یا کاربردی که از وجودشان خبر ندارید

در این مقاله، وب سایت های جذاب و کاربردی یا سرگرم کننده ای را معرفی می کنیم که کمتر کسی از وجودشان خبر دارد. با زومیت همراه شوید.

27 آبان 1400
تعداد: (201)