آمازون رقیب جدید اینترنت ماهواره ای الون ماسک شد

به گزارش بلاگ پو، شرکت آمازون اجازه یافته با ارسال 3 هزار و 236 ماهواره به فضا اینترنت پرسرعت برای سراسر جهان فراهم و با اینترنت ماهواره ای الون ماسک رقابت کند.

آمازون رقیب جدید اینترنت ماهواره ای الون ماسک شد

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از دیلی میل، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) به آمازون اجازه داده تا با بودجه 10 میلیارد دلار یک خوشه ماهواره اینترنتی در مدار زمین بسازد. این طرح در حقیقت با پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینک متعلق به الون ماسک رقابت می کند.

طبق اسناد موجود شرکت جف بزوس می تواند سیستم کوییپر را توسعه دهد که شامل 3 هزار و 236 ماهواره اینترنتی است.

در این پروژه ماهواره های اینترنتی به 3 ارتفاع مختلف از زمین ارسال می شوند. شرکت آمازون ادعا می کند با ارسال 587 ماهواره به مدار زمین می توان سرویس اینترنت را برای مشتریان فراهم کند. این درحالی است که پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینک برای آغاز سرویس رسانی حداقل به 600 ماهواره در مدار زمین نیاز دارد.

آمازون ادعا می کند این پروژه چندمیلیارد دلاری علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی در آمریکا، اینترنت پرسرعت برای نقاط دورافتاده جهان را نیز فراهم می کند.

این شرکت نخستین بار در سال 2018 طرح خود برای ایجاد سیستم کوییپر را گفت. اما تاییدیه کمیسیون فدرال ارتباطات به آمازون اجازه می دهد فرایند ارسال ماهواره های اینترنتی به فضا را آغاز کند.3 هزار و 236 ماهواره این طرح می توانند برای 95 درصد جمعیت جهان اینترنت فراهم کنند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 31107

به "آمازون رقیب جدید اینترنت ماهواره ای الون ماسک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمازون رقیب جدید اینترنت ماهواره ای الون ماسک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید