اختصاص عوارض برق به احداث نیروگاه در سیستان

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران، در جلسه علنی نوبت صبح روز سه شنبه مجلس و در ادامه آنالیز تبصره های هزینه ای لایحه بودجه 98 تبصره 6 این لایحه با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.

اختصاص عوارض برق به احداث نیروگاه در سیستان

در جریان آنالیز این بند، احمد بیگدلی نماینده خدابنده در مجلس پیشنهادی برای افزودن عبارت جابه جایی تیر برق در روستاهارا مطرح نمود که با 120 رأی موافق، 62 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از 228 نماینده حاضر در جلسه مورد موافقت نهاده شد.

همچنین حبیب اله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند پیشنهاد افزودن و احداث نیروگاه بادی در منطقه محروم سیستان به این بند از تبصره (6) را مطرح نمود که با 145 رأی موافق، 41 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از 227 نماینده حاضر در جلسه مورد موافقت نهاده شد.

در بند (د) تبصره (6) آمده است: عوارض موضوع ماده (5) قانون حمایت از صنعت برق کشور مصوب 10/8/1394 به میزان ده درصد(10%) مبلغ برق مصرفی در سقف هجده هزار و ششصد میلیارد (18.600.000.000.000)ریال مشخص می گردد و مشترکان روستایی و چاههای کشاورزی از شمول حکم این بند معاف می باشند.

منابع حاصله پس از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور و تخصیص صددرصد (100%) آن توسط این سازمان برای موارد مطروحه در قانون فوق با اولویت روستاها و جابه جایی تیر برق در روستاها و مناطق دامداری و عشایری و خرید تضمینی برق حاصل از تبدیل پسماندهای عادی به انرژی و احداث نیروگاه بادی در منطقه محروم سیستان صرف می ­گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 4897

به "اختصاص عوارض برق به احداث نیروگاه در سیستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "اختصاص عوارض برق به احداث نیروگاه در سیستان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص عوارض برق به احداث نیروگاه در سیستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید