ادامه هیجان و معاملات توده واری در بازار سهام

به گزارش بلاگ پو، سفارش های فروش در بازار سهام امروز به حدی بود که بیشتر گروه ها شاهد عرضه های سنگین بودند و نماگر اصلی بازار نیز با افت بیش از 7000 واحدی به روز شد. در این روزها بازار سرمایه شاهد هیجان و رفتارهای توده واری است.

ادامه هیجان و معاملات توده واری در بازار سهام

به گزارش خبرنگاران، با رشد ریسک های سیستماتیک و نگرانی ها از وضعیت اقتصادی در آینده، دو روز است که عرضه ها در بازار سهام به شدت رشد نموده و قیمت ها در بازار در حال اصلاح شدن است.

اثرات هیجان و رفتارهای توده واری در بازار کاملاً مشهود است؛ به طوری که در روزهای گذشته شاهد صف های خرید پایدار بودم و امروز و روز گذشته صف های فروش قوت گرفته است.

در چنین شرایطی بازار سهام به شدت شکننده شده و با کوچک ترین اخباری از موضوعات مختلف و مخصوصاً روابط بین الملل ایران تصمیماتی در خرید و فروش صورت می گیرد که پایه و اساس تحلیل های بنیادی ندارد.

امروز تقریباً تمام صنایع، دست به دست هم دادند تا شاخص های بازار کاهش یابد. در حالی امروز اصلاح قیمت رخ می دهد که در روزها و هفته های گذشته قیمت ها با شتاب بالایی رشد نموده و شاخص کل توانست بارها کانال شکنی کند.

امروز برای دومین روز پیاپی در هفته جاری شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با شتاب بالایی کاهش یافت و در نهایت با 7624 واحد افت در تراز 208 هزار و 196 واحدی نشست.

شاخص کل هم وزن نیز با 1552 واحد کاهش به رقم 43 هزار و 264 واحدی رسید. شاخص آزاد شناور نیز با 8442 واحد افت تا رقم 233 هزار و 974 واحدی پایین رفت. همچنین شاخص بازار اول با 5680 واحد افت در تراز 156 هزار و 745 واحدی نشست. شاخص بازار دوم نیز با 14 هزار و 883 واحد تا رقم 398 هزار و 720 واحدی پایین رفت.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی پارس هر کدام به ترتیب 419، 270، 267 و 266 واحد در کاهش شاخص های بازار سرمایه تأثیر داشتند.

البته معدود نمادهایی همچون بانک اقتصاد نوین و سرمایه گذاری صدر تأمین سعی کردند شاخص های بازار سرمایه را افزایش دهند. این سرمایه گذاری به تازگی در بورس عرضه شده و در روزهای گذشته توانسته رشد قیمت را تجربه کند. اما امروز در قیمت پایانی حدود 1.7 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

امروز در گروه استخراج کانه های فلزی بیشتر سهم ها از یک تا دو درصد افت قیمت را تجربه کردند و شش نماد نیز حدود چهار درصد و بیشتر کاهش قیمت را تجربه کردند. در این گروه 179 میلیون سهم به ارزش بیش از 70 میلیارد تومان مورد دادوستد نهاده شد.

در گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای نیز تمام سهم ها قرمزپوش شدند و نزدیک به پنج درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. در این گروه ارزش معاملات نسبت به دیگر گروه ها مقدار بالایی بود به طوری که 153 میلیون سهم به ارزش بیش از 144 میلیارد تومان مورد دادوستد نهاده شد.

اما بانکی ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند؛ به طوری که با جابه جایی 2.2 میلیارد سهم ارزش معاملات شان به 193 میلیارد تومان رسید. در این گروه صف های فروش روی بسیاری از نمادها دیده می شد و فعلان بازار شاهد کاهش قیمت بیش از چهار درصد در این گروه بودند.

امروز تمام گروه های اصلی کاهش قیمت را تجربه کردند که از دیگر گروه هایی که کاهش قیمت را تجربه کردند می توان به گروه خودرو اشاره نمود که بیش از چهار درصد و اکثر نمادهای این گروه افت قیمت را تجربه کردند و با صف فروش روبرو شدند.

قندی ها نیز با این که قسمت کوچکی از بازار را تشکیل می دهند یک دست قرمزپوش شدند. در گروه ماشین آلات و دستگاه های برقی نیز روند به همین ترتیب بود.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم 1153 میلیارد تومانی رسید و حجم معاملات به رقم 4.3 میلیارد و اوراق اقتصادی رسید. همچنین تعداد معاملات بورس عدد 262 هزار و 906 نوبت را تجربه کرد.

آیفکس نیز با 52.74 واحد کاهش تا رقم 2570 واحدی پایین آمد. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم 641 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار رقم 1.6 میلیارد سهم و اوراق اقتصادی را تجربه کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 6894

به "ادامه هیجان و معاملات توده واری در بازار سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه هیجان و معاملات توده واری در بازار سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید