استفاده از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده در ژاپن

به گزارش بلاگ پو، دولت ژاپن تصمیم دارد با استفاده از هوش مصنوعی، جوانان را به ازدواج ترغیب کرده و آن ها را در یافتن نیمه گمشده خود یاری کند.

استفاده از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده در ژاپن

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، دولت ژاپن در تلاش است تا با تأمین بودجه سیستم های همسریابی با استفاده از هوش مصنوعی به شهفرایندان کمک کند تا همسر مورد نظر خود را بیابند، و فرایند کاهشی زاد و ولد را متوقف کنند.

مقامات محلی پیش از این هم از سیستم های تطبیق هوش مصنوعی برای جفت کردن افراد استفاده کرده اند، اما آن ها معمولاً ساده بوده و محدود به معیار هایی مانند درآمد و سن می شدند.

بر اساس روزنامه ژاپنی یومیوری، بودجه پیشنهادی دولت امکان دسترسی به سیستم هایی را فراهم می کند که افراد بتوانند با استفاده از تکنیک های پیشرفته تری، شریک زندگی مناسب خود را پیدا کنند.

تعداد موالید در ژاپن در سال گذشته به کمترین رقم سالانه این کشور یعنی حدود 865 هزار تولد، چیزی معادل 5.8 درصد کاهش نسبت به سال قبل رسید که مهمترین دلیل آن را کاهش میزان ازدواج ها و افزایش سن دانسته اند.

تعدادی از استان های ژاپن برای افزایش نرخ زاد و ولد در مناطق خود، سیستم های پیشرفته هوش مصنوعی را که سرگرمی ها و ارزش ها را در نظر می گیرند، معرفی کرده اند، اما این سیستم ها گران هستند.

یومیوری نوشت دولت تقریباً 60 درصد هزینه سیستم های پیچیده تر هوش مصنوعی را تضمین می کند، از طریق یک برنامه بودجه 2 میلیارد ینی که برای مبارزه با کاهش نرخ زاد و ولد در بودجه مالی سال آینده درخواست شده است.

یک مقام دولتی ژاپن به خبرگزاری فرانسه گفت: ما به ویژه در حال برنامه ریزی برای ارائه یارانه به مقامات محلی هستیم که در حال کار یا شروع پروژه های خواستگاری مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. ما امیدواریم که این حمایت به مقابله با کاهش نرخ زاد و ولد در کشور کمک کند.

طبق تحقیقات موسسه ملی جمعیت و تحقیقات تأمین اجتماعی ژاپن، انتظار می رود در صورت ادامه فرایند فعلی، جمعیت ژاپن از حدود 127 میلیون به 88 میلیون نفر کاهش یابد. مقامات دولتی نگرانند که جمعیت پیمانکاری کشور در بزرگسالان در سن کار قادر به تأمین هزینه های رفاهی برای افراد مسن خود نباشد.

شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن از سال 2012-2020، پیش از این نرخ پایین زاد و ولد را یک بحران ملی توصیف کرد و وعده داد که یکسری اصلاحات با هدف کمک به کاهش بار خانواده ها که آن ها را از داشتن فرزند دلسرد می کند، انجام خواهد شد، با این حال، شیوع ویروس کرونا، مسائل این کشور را همچون سایر کشورها، تشدید کرده است، در سال 2020 تعداد بارداری و ازدواج در ژاپن کاهش یافته است.

داده های رسمی نشان داد که تعداد بارداری های اعلام شده در سه ماه منتهی به جولای 11.4 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است، در حالی که ازدواج در مدت مشابه 36.9 درصد بوده که این هم سیر نزولی داشته است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 40550

به "استفاده از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید