اصلاحیه آیین نامه تشکیل و نظارت بر شرکت های تعاونی سهامی عام ابلاغ شد

به گزارش بلاگ پو، معاون اول رئیس جمهوری، مصوبه هیئت وزیران مبنی بر اصلاح آیین نامه اجرایی نحوه تشکیل و نظارت بر شرکت های تعاونی سهامی عام را ابلاغ کرد.

اصلاحیه آیین نامه تشکیل و نظارت بر شرکت های تعاونی سهامی عام ابلاغ شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، اسحاق جهانگیری روز یکشنبه مصوبه هیات وزیران مبنی بر اصلاح آیین نامه اجرایی نحوه تشکیل و نظارت بر شرکت های تعاونی سهامی عام را ابلاغ کرد.

براساس تصمیم هیات دولت در جلسه هفدهم فروردین 1399، نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرکت های ثبت شده در سازمان بورس و اوراق بهادار، با هماهنگی سازمان یادشده خواهد بود.

همچنین براساس این اصلاحیه، شرکت های تعاونی سهامی عام در صورت فعالیت در بازار پول و اعتبار (شامل بانک، مؤسسه اعتباری غیربانکی یا هر یک از مصادیق تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) باید مجوزهای لازم را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در زمینه تأسیس و فعالیت اخذ کنند.

بر این اساس، فعالیت این شرکت ها تحت نظارت بانک مرکزی بوده و هرگونه نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هماهنگی بانک مذکور انجام خواهد شد.

همچنین تغییر مواد اساسنامه شرکت های تعاونی سهامی عام، با تصویب مجمع عمومی مطابق قانون تجارت و پس از تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حسب مورد با هماهنگی یا تأیید سازمان بورس و اوراق بهادار برای انطباق با ماده (12) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی صورت می گیرد و انحلال شرکت های تعاونی سهامی عام با تأیید مراجع ذیصلاح امکان پذیر است.

4082/

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 23853

به "اصلاحیه آیین نامه تشکیل و نظارت بر شرکت های تعاونی سهامی عام ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحیه آیین نامه تشکیل و نظارت بر شرکت های تعاونی سهامی عام ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید