اعزام احتمالی نظامیان آمریکا از آلمان به منطقه اقیانوس آرام

به گزارش بلاگ پو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، در پی انتشار اخباری مبنی بر قصد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خروج هزاران نیروی نظامی این کشور از خاک آلمان، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید از احتمال اعزام این نیروها به منطقه هند- آرام سخن گفت.

اعزام احتمالی نظامیان آمریکا از آلمان به منطقه اقیانوس آرام

در روز پانزدهم ژوئن، ترامپ اظهار داشت تا زمانی که آلمان سهمیه اقتصادی موردنظر آمریکا را برای پشتیبانی از ناتو پرداخت نکند، نظامیان آمریکایی مستقر در خاک آلمان را از 35 هزار نیرو به 10 هزار نیرو کاهش خواهد داد. لازم به ذکر است در حالی که از هریک از کشورهای عضو ناتو انتظار می رود دست کم 2 درصد از کل فراوری ناخالص داخلی خود را به حوزه دفاعی اختصاص دهند، آلمان در سال گذشته حدود 1.4 درصد از فراوری ناخالص داخلی خود را به بخش نظامی اختصاص داده است.

این امر باعث می گردد که 25 هزار نیروی نظامی آمریکا از خاک آلمان خارج شوند. هرچند که ژنرال جفری هاریگین فرمانده نیروهای هوایی آمریکا در اروپا روز هجدهم ژوئن اظهار داشت که هنوز هیچ دستورالعمل مشخصی برای این خروج دریافت نکرده است.

با این حال، اوبراین در مقاله ای در نشریه وال استریت ژورنال در دفاع از این تصمیم دولت ترامپ، استقرار نیروها به سبک جنگ سرد در کشورهایی همچون آلمان را تا حدودی منسوخ شده خواند. وی در ادامه پیشنهاد می دهد که این نیروها در عوض در پایگاههای آمریکا در اقیانوس آرام مستقر شوند؛ جایی که از آنها برای مقابله با چین استفاده خواهد شد.

این مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این باره می نویسد: هزاران نیرو ممکن است به منطقه هند- آرام منتقل شوند؛ جایی که آمریکا حضور نظامی خود را در گوآم، هاوایی، آلاسکا و ژاپن و همچنین استقرار نیرو در مکانهایی مانند استرالیا را حفظ می نماید. در آن صحنه عملیات، نیروهای آمریکا و متحدانش با مهمترین چالش ژئوپلتیکی از زمان انتها جنگ سرد روبرو خواهند شد.

این در حالی است که در اواخر سال 2017 میلادی، دولت دونالد ترامپ در چشم انداز استراتژیک خود برای آینده متذکر شد که پنتاگون باید از تمرکز دو دهه ای خود بر جنگهای بی رویه در حوزه جنگ علیه تروریسم به سمت رقابت قدرت عظیم با چین و روسیه تغییر جهت دهد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 34238

به "اعزام احتمالی نظامیان آمریکا از آلمان به منطقه اقیانوس آرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام احتمالی نظامیان آمریکا از آلمان به منطقه اقیانوس آرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید