انگلیس پیش از خروج از اتحادیه اروپا باید کارهای زیادی انجام دهد

به گزارش بلاگ پو، وزیر خارجه بریتانیا گفت: لندن پیش از شروع رسمی فرایند خروج از اتحادیه اروپا باید کارهای زیادی انجام دهد ولی زمانی که کارهای لازم انجام گردد، کشور اجازه تاخیر در فرایند را نخواهد داد.

انگلیس پیش از خروج از اتحادیه اروپا باید کارهای زیادی انجام دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، بوریس جانسون وزیر خارجه بریتانیا امروز یکشنبه در سخنانی تاکید نمود: بریتانیا باید پیش از شروع رسمی فرایند خروج از اتحادیه اروپا، کارهای زیادی را انجام دهد.

وی هفته پیش نیز گفته بود که اجرای ماده 50 پیمان لیسبون برای خروج از اتحادیه اروپا اوایل سال آینده شروع خواهد شد.

لندن تحت فشار زیادی از سوی کشورهای اتحادیه اروپا واقع شده است تا ماده 50 پیمان لیسبون را امضا کند. مشاوران ترزا می نخست وزیر بریتانیا پیشنهاد داده اند تا فرایند خروج از اتحادیه اروپا اوایل سال آینده شروع گردد.

ولی بعضی نمایندگان و مقامهای دولتی معتقدند که شاید لندن برای شروع مذاکرات شفاف و دستیابی به یک قرارداد مناسب، وقت کافی نداشته باشد.

جانسون در مصاحبه با بی بی سی، گفت: فکر می کنم مساله مهم این است که ما فرایند خروج از اتحادیه اروپا را تا قبل از کریسمس شروع نخواهیم کرد و باید پیش از اجرای رسمی ماده 50 پیمان لیسبون کارهای زیادی را انجام دهیم.

ترزا می قول داده است تا به قرارداد بی نظیری برای بریتانیا دست یابد، قراردادی که فرایند مهاجرت را محدود نموده و اجازه دسترسی بریتانیا به بازار اروپا را بدهد.

ولی مقامهای ارشد اروپایی بارها تاکید نموده اند که دسترسی بریتانیا به بازار متحد اروپایی تنها به شرطی خواهد بود که بریتانیا اجازه جابجایی آزادانه نیروی کار را بدهد.

فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی شروع خواهد شد که نخست وزیر این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، فرایند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا شروع می گردد.

وزیر خارجه بریتانیا: روسیه مسئول طولانی شدن جنگ در سوریه است

بوریس جانسون در مصاحبه با بی بی سی، روسیه را مسئول ادامه جنگ در سوریه معرفی کرد و گفت: احتمالا روسیه به خاطر هدف قراردادن کاروان یاریهای انسان محبت آمیز به حلب، مرتکب جنایات جنگی شده است.

دوشنبه گذشته یک کاروان شامل 31 دستگاه کامیون یاری های انسان محبت آمیز، هدف بمباران نهاده شد و در این حمله حداقل 20 غیر نظامی کشته شدند.

مقامهای آمریکایی اعلام نموده اند که جنگنده های روسی این حمله را انجام داده اند ولی مسکو این اتهامات را رد نموده است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 20264

به "انگلیس پیش از خروج از اتحادیه اروپا باید کارهای زیادی انجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس پیش از خروج از اتحادیه اروپا باید کارهای زیادی انجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید