بانک آمریکایی:بازار نفت از افزایش صادرات نفت ایران شوکه نمی شود، اوپک چالشی با ایران ندارد

به گزارش بلاگ پو، علی رغم گزارش های متعدد رسانه های خارجی مبنی اینکه، افزایش صادرات ایران، تلاش های اوپک برای متوازن سازی بازار را به چالش می کشد، یک بانک آمریکایی گفت، افزایش صادرات نفت ایران، به بازار نفت شوک وارد نمی کند.

بانک آمریکایی:بازار نفت از افزایش صادرات نفت ایران شوکه نمی شود، اوپک چالشی با ایران ندارد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، بانک آمریکایی گلدمن ساکز گفت: احتمال بهبود صادرات نفت ایران، یک تکان و شوک بیرونی برای بازار نفت ندارد و بهبود کامل صادرات نفت ایران تا تابستان 2022 اتفاق نخواهد افتاد.

این گزارش دلیل این امر را آغاز مذاکرات غیرمستقیم مقامات ایران و آمریکا در وین بر سر توافق هسته ای عنوان کرد.

به گزارش فارس، این درحالی است که مقامات ایران بارها هرگونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم با آمریکا را رد کرده و بازگشت به برجام را به لغو تمام تحریم ها و راستی آزمایی ایران مشروط کرده اند.

همچنین در حالی که مقامات سیاسی ایران تاکید کرده اند، مذاکرات مستقیم و غیرمستقیمی میان ایران و آمریکا صورت نخواهد گرفت، اما سرمایه گذاران نفتی بر احتمال این مذاکرات متمرکز شده هرچند تحلیلگران امیدی به برداشته شدن تحریم ها ندارند.

امید سرمایه گذاران به مذاکراتی که وجود ندارد

گلدمن ساکز در یادداشتی نوشت: با توجه به اینکه به نظر می رسد اوپک پلاس در حال مدیریتِ سرانجام دادن به توافق کاهش تولید است، نگرانی در مورد عرضه بر روی بازگشت احتمالی ایران به برجام متمرکز شده است.

گلدمن ساکز با توضیح اینکه جهت رسیدن به یک توافق احتمالا ماه ها طول می کشد، افزود تولیدکنندگان اوپک پلاس (به تدریج) برای یک افزایش احتمالی تولید از سوی ایران آماده می شوند.

بر اساس یادداشت این بانک، به حالت عادی درآمدن صادرات نفت ایران تا پیش از سرانجام سال 2021، پیش بینی این بانک برای قیمت نفت برنت تا سرانجام سال 2021 و 2022 را 5 دلار کاهش می دهد و به 75 دلار می رساند، اما در صورت عدم توافق تا سال 2022، قیمت ها بیش از 10 دلار افزایش می یابد.

قیمت نفت دیروز به علت افزایش تولید اوپک پلاس و انتشار آمار قوی از اقتصاد آمریکا بیش از 4 درصد کاهش یافت اما امروز افزایش یافت.

کشورهای عضو اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت نظیر روسیه و هم پیمانانش، موسوم به اوپک پلاس در پنج شنبه گذشته توافق کردند تا از ماه می به تدریج بر میزان تولید خود بیفزایند.

این بانک آمریکا پیش بینی کرد علی رغم افزایش تولید 2 میلیون بشکه نفت در روز اوپک پلاس بعد از ماه جولای، در تابستان پیش رو، تقاضا برای نفت به میزان چشمگیری افزایش یابد.

سرانجامی پیام/ب

bestcanadatours.com

مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا
منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 46848

به "بانک آمریکایی:بازار نفت از افزایش صادرات نفت ایران شوکه نمی شود، اوپک چالشی با ایران ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک آمریکایی:بازار نفت از افزایش صادرات نفت ایران شوکه نمی شود، اوپک چالشی با ایران ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید