بر طرف شدن سریع عفونت دندان با چند معجون جادویی

به گزارش بلاگ پو، حساسیت به غذاهای گرم و سرد و تب و حتی سر درد و یا تورم صورت و گونه ها از علائم عفونت شدید دندان ها هستند.

بر طرف شدن سریع عفونت دندان با چند معجون جادویی

به گزارشاز بین بردن عفونت دندان یا همان ابسه از راه طبیعی و با درمان های خانگی گاها بسیار بهتر از مصرف انتی بیوتیک ها نتیجه می دهد. در این بخش برایتان معجون های جادویی درمان عفونت و آبسه دندان را می گوییم.

درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن نداشته باشد. از قدیم شنیده ایم که موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان عفونت دندان و آبسه لثه توصیه شده است .

عفونت دندان که به آن دندان آبسه هم میگویند، یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف دندانی که دچار عفونت و تورم شده است، به کار می رود. هنگامی که پوسیدگی دندان اتفاق می افتد، باکتری در دندان ها، لثه ها و مغز استخوان ایجاد بی نظمی می کند، که پالپ و آب را احاطه کرده و موجب تورم و ایجاد آبسه می شود.

اگر دندان هایتان را به درستی تمیز نکنید. پلاک غذا روی دندان، یک محیط مطلوب برای رشد باکتری ها را تشکیل می دهد.

افرادی که دچار پوسیدگی دندان هستند، دچار عفونت دندان می شوند. هنگام پوسیدگی، باکتری ها در دندان ها، لثه ها و پالپ تجمع مینمایند و موجب آبسه می شوند.

هنگامی که یک دندان می شکند، مینای دندان آسیب پذیر و شنماینده می شود، باکتری ها می توانند در حفره های که باعث پوسیدگی دندان می شوند، دخالت نمایند از این رو، عفونت می تواند به ریشه دندان توسعه یابد.

عفونت باعث ایجاد یک لاتکس (بافت مرده، سلول های زنده یا مرده و سلول های سفید خون) و تورم بافت ها می شود. این پدیده سبب درد دندان می شود.اگر دندان تخریب شده باشد، ممکن است دیگر آسیب نبیند، اما عفونت هنوز فعال است و همچنان به توسعه و نابود کردن بافت ها ادامه می دهد.

مصرف مقدار زیادی شکر، موجب از بین رفتن دندان میشود و می توانند موجب آبسه دندان یا عفونت شوند.

افرادی که از دیابت رنج می برند، یا افرادی که از درمان رادیویی سرطان استفاده می نمایند، یا سایر مسائل پزشکی دارند ،بیشتر احتمال دارد خطر ابتلا به آبسه دندان را افزایش دهند.

اگر می خواهید عفونت دندان را با داروهای خانگی درمان کنید، باید علائم را سریعا تشخیص دهید ،که شامل موارد زیر است:

این علائم قابل تشخیص ترین نوع از عفونت دندان است.التهاب، می تواند درد پایدار ایجاد کنداین درد هنگام جویدن افزایش میابد . این درد می تواند موجب بی خوابی شود.

موقع خوردن غذای سرد و گرم دندان دچار درد میشود و بیمار احساس طعم تلخ در دهان میکند.

نفس بوی بد میگیرد. این نشانه نباید صرفا به علت بهداشت دهان و دندان ضعیف باشد، بلکه به علت آبسه دندان است.التهاب عفونت است ،که باعث ایجاد بوی بد دهان می شود.

در صورتی که سطح اطراف دندان ها قرمز شود، همراه با لاتکس سفید، خطر ابتلا به آبسه دندان تا 90٪ افزایش میابد.

وقتی دچار التهاب و تب شدید میشوید، نشان میدهد عفونت در سطح بسیار جدی قرار گرفته است ، همراه با تب احساس خستگی میکنید، گره های لنفاوی در گردن ظاهر می شود .

رشد عفونت نقاط دیگر صورت را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب تورم دیگر نقاط می شود.

1. عصاره گل رز را با آب تازه لیموترش مخلوط کنید و برای چند دقیقه این مخلوط را در دهان نگه دارید و سپس دور بریزید. این عمل را حداقل روزی 3 بار تکرار کنید.

2. غرغره کردن با آب لیموی تازه و آب ولرم روزی 2 بار علاوه بر از بین بردن بوی بد دهان، شدت ورم را هم کاهش می دهد.

3. برای تسکین فوری التهاب و خون ریزی با آب نمک غرغره کنید و یا ضماد زنجبیل و نمک را بر روی لثه قرار دهید.

4. برای درمان سریع آبسه دندان روزی سه حبه سیر را به مقدار ماش خرد کرده و هر حبه را همراه با یک لیوان آب یا آب عسل میل نمایند.

5. برای از بین رفتن عفونت در دهان و دندان می توان یک قاشق مربا خوری عسل را با چند قطره سرکه مخلوط کرده و روی لثه و دندان ها مالید.

6. استفاده از نمک به صورت کشیدن روی لثه و دندان بسیار خوب است، مداومت به این کار مفید است و می تواند کمک نماینده باشد, در مورد نمک هم مقالات متعددی بیان شده که فوق العاده است.

7. تورم لثه را می توان با جوشانده هلیله به صورت مضمضه یا پاشیدن پودر عدس ، گشهم، مورد، صندل سرخ فوفل ، سماق بهبودی بخشید و یا آب برگ تاجریزی ، بارهنگ ، آب برگ خرفه را در دهان نگهداشته و خارج نمایند و یا سماق را نرم کوبیده در گلاب حل کرده مضمضه نمایند اگر ورم بهبودی نیافت می توان تخم ریحان یا تخم مرو یا تخم تمرهندی را سائیده در آب اسپرزه ریخته روی قسمت متورم بمالند.

بعد از معرفی چند معجون جادویی در ادامه این بخش از درمان عفونت دندان در سلامت نمناک به سراغ نسخه های طب سنتی که در کشورهای مختلف رایج است می رویم.

  1. درمان عفونت دندان با آب گل داوودی:

گل داودی نباید برای ما عجیب باشد. فقط یک گل نیست و دارای خواص درمانی می باشد.از دو نوع تازه و خشک آن به نام جای استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده فعال در روغن اسانس گل داودی دارای خواص ضد حساسیت، ضد التهابی و ضد باکتری است.

گل را داخل آب قرار دهید،آب را فشرده کنید و بنوشید.

2 تا 3 بار در روز به مدت 1 ماه این کار را ادامه دهید.

سیر یک غذای خوشمزه و محبوب در بین مردم است.یک بزرگسال سالم می تواند در حدود 4 حبه سیر در روز مصرف کند، هر گل سیر معادل 1 گرم است. سیر را به هر شکلی میتوانید استفاده کنید، آرد شده، سیر خام، پخته شده، روغن سیر و غیره. همه آنها مزایای بهداشتی شگفت آور را ارائه می دهند.

سیر بسیار ضد عفونی نماینده است. ترکیب سیر حاوی بسکمک از آنتی بیوتیک ها است، آلیسین به مبارزه با ویروس و باکتری های بیماری زا کمک می کند.

پوست سیر را کنده و ساقه های سیر را بشویید.

یک تا دو حبه سیر تازه را به مدت 30 ثانیه در دندان آلوده قرار دهید.

سپس دهان را بشویید و برای از بین رفتن بوی بد دهان از روغن گل میخک استفاده کنید.

احتیاط: سیر یک ادویه معمولی است که برای تأثیر مفید آن بر سلامت انسان شناخته شده است.

اما اگر خوردن سیر به درستی انجام نشود، می تواند خطرات سلامتی را به همراه داشته باشد:

خطر مسمومیت: این احتمالا جدی ترین خطر است که می توانید هنگام خوردن سیر با آن روبرو شوید.

این نوع مسمومیت موجب درد معده و در نهایت مرگ میشود. بر این اساس، خطر مسمومیت با سیر اغلب زمانی اتفاق می افتد که سیر در روغن در دمای اتاق مانده باشد یا به مدت طولانی در یخچال نگهداری شود.

عوارض جانبی با داروهای تجویزی: سیر می تواند با داروهای تجویزی خاص، به ویژه برخی از ضد انعقادها استفاده شده و در طول عمل جراحی دخالت کند.

علل آلرژی به سیر: مانند بسکمک از غذاهای دیگر، برخی افراد ممکن است به سیر آلرژی داشته باشند . اگر حساسیت جزئی رخ دهد، سیر باعث سوزش، نفخ و غیره می شود. اگر جدی تر باشد، می تواند تهدید نماینده زندگی باشد. وقتی مشکوک به آلرژی است، باید با متخصص آلرژی غذایی مشورت کنید.

آلیسین در سیر باعث تحریک و یا حتی صدمه به دستگاه گوارش می شود. بنابراین، فقط مقدار کمی از آن را مصرف کنید، به خصوص سیر خام.

زنجبیل یک ادویه است که برای پخت غذا استفاده میشود . نه تنها بوی غذا را کاهش می دهد، بلکه بسکمک از مواد مضر بالقوه مواد غذایی را هم کاهش می دهد. زنجبیل حاوی ارزش تغذیه ای و پزشکی است. زنجبیل ضد باکتری است، بنابراین می تواند عفونت، و زخم های کوچک را درمان کند. قرمزی و تورم که به طور مستقیم با شرایط دندان درد مرتبط است را هم کاهش میدهد.

درمان عفونت دندان با زنجبیل بسیار ساده است؛ شما فقط باید روش های زیر را انجام دهید:

یک زنجبیل تازه بگیرید.

پوست زنجبیل را نکنید فقط با آب آن را بشویید.

زنجبیل را به تکه های کوچک تقسیم کنید.

بر روی دندان آلوده بریزید.

یا با آب زنجبیل دهان را بشویید .

یا قبل از خواب به مدت 5 دقیقه زنجبیل را بجوید.

فرایند را از 7 تا 10 روز تکرار کنید.

چای زنجبیل برای عفونت دندان:

اگر نمیتوانید جویدن قطعات تازه زنجبیل را تحمل کنید، چای زنجبیلی تهیه و بنوشید.

پاپایا دارای ارزش های تغذیه ای و همچنین اثر محافظت نماینده سلامت است. با وجود ویتامین C و A در پاپایا، آنها می توانند سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشد.

اثر ضد التهابی پاپایا بهتر از دو ترکیب پاپائین و چیپاپائین موجود در آن است. این دو نوع آنزیم ها هستند که پروتئین را هضم می نمایند، التهاب را کاهش می دهند و جراحت را درمان می نمایند. قسمت های زیادی از پاپایا وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد که در آن برگ های جوان پاپایا اثرات قابل توجهی در کاهش عفونت دندان و مهار رشد باکتری ها دارد که مدت ها به نام یک درمان محلی مورد استفاده قرار گرفته است .

یک پاپایا کوچک و سبز را آماده کنید

آن را برش دهید، تا رزین را بدست آورید.

پنبه را با رزین خیس کنید.

آن را به مدت 10 دقیقه در محل درد دندان قرار دهید.

احتیاط: اگر چه خوردن پاپایا برای سلامتی مفید است، زیرا غنی از مواد مغذی است. اما برخی از عوارض جانبی مصرف پاپایا به خصوص برای زنان باردار باید مورد توجه قرار گیرد. همانطور که در بالا ذکر شد، رزین پاپایا در درمان دندان درد آلوده اثبات شده است. اما اگر به صورت شفاف رزین را ببلعید، بسیار خطرناک است زیرا رزین باعث منقبض شدن رحم می شود که منجر به زایمان زودرس می شود.

این فکر که عسل می تواند عفونت دندان را درمان کند عجیب است؛ به خصوص وقتی که باکتری ها برای زنده ماندن و زیاد شدن نیاز به شکر دارند. با این حال، عسل می تواند رشد باکتری های پلاک و مقدار اسید تولیدی آن را کاهش دهد. بنابراین عسل خالص غذای ضد پوسیدگی دندان است.

چگونه از عسل برای درمان و پیشگیری از عفونت دندان استفاده کنیم؟

هر بار که از خواب بیدار میشوید، یک لیوان آب گرم آماده کنید.

2 قاشق غذاخوری عسل و پودر دارچین را در آب گرم بریزید،

مخلوط کنید و سپس استفاده کنید.

احتیاط: اگر از عسل برای درمان عفونت دندان استفاده می کنید، باید به طور مداوم به کار خود ادامه دهید تا کارآیی بالایی داشته باشد. و به یاد داشته باشید که بعد از استفاده از این مخلوط با آب گرم دهان را بشویید .

قرار دادن یخ در دهان ممکن است شرایط عفونت دندان را کاهش دهد. همچنین تورم و درد را کاهش می دهد. آنچه شما باید انجام دهید این است:

بسته یخ را در یک حوله قرار دهید.

آن را به مدت ده دقیقه در خارج از دهان قرار دهید.

در صورتی که احساس می کنید خیلی سرد است، بسته یخ را بردارید.

کمپرس سرد

نوشیدن چای زیاد باعث می شود که دندان ها رنگ و لکه بگیرند، اما همه نمی دانند استفاده از کیسه های چای در درمان بیماری های دندانی مفید است. برای درمان عفونت دندان با استفاده از این روش، به سادگی مراحل زیر را انجام دهید:

چای کیسه ای را در آب گرم قرار دهید.

اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود.

چند ساعت یا یک شب کیسه چای را روی ریشه آلوده قرار دهید.

دهان خود را با یک محلول نمکی آب گرم شستشو دهید.

چندین هفته تکرار کنید.

ما معمولا از روغن زیتون برای صافی مو و سفیدی پوست استفاده می کنیم . علاوه بر این، آبسه دندان را درمان می کند. ترکیب روغن زیتون همراه با روغن گل میخک، اثر غیرمنتظره خواهد داشت، زیرا دارای خواص ضد التهابی است.

50 میلی لیتر روغن زیتون و 100 میلی لیتر روغن گل میخک را آماده کنید.

دو روغن را با هم ترکیب کنید.

توپ پنبه ای را به روغن آغشته و بر روی دندان قرار دهید.

هر بار که درد اتفاق می افتد، فرآیند را 3-4 بار در روز تکرار کنید، این باعث می شود که احساس خوبی داشته باشید.

پاپر، نه تنها یک ادویه معمولی است بلکه یک درمان بسیار موثر برای درمان عفونت دندان می باشد.

این نوع سبزی حاوی روغن اساسی به نام بنزیل سدیم است که بسیار ضد باکتری است، باعث کاهش التهاب می شود و به طور موثر درد دندان را کاهش می دهد.

دو روش برای استفاده از پاپر وجود دارد:

روش 1:برگ پاپر:

پنج برگ پاپر را بشویید .

عصاره برگ را گرفته و در یک کاسه بریزید و یک قاشق نمک به آن اضافه کرده و هم بزنید.

خمیر را برای آب خالص فیلتر کنید

روش 2:ریشه پاپر:

عصاره 5 ریشه پاپر را گرفته در کاسه ریخته به آن نمک اضافه کنید.

از یک توپ پنبه ای استفاده کرده در محلول آن را خیس کنید.

روی دندان عفونی قرار دهید.

زردچوبه اغلب به نام یک دارو گیاهی شناخته می شود که به زنان کمک می کند زیباتر شوند و یا برخی از بیماری های دستگاه گوارش، استخوان ها را درمان میکند ... با این وجود درمان عفونت دندان با زردچوبه به خوبی شناخته نشده و کاربردی نیست.

دارای خواص ضد درد و مهار باکتری است، به طوری که زردچوبه هم به نام راهی برای کاهش عفونت دندان درد در خانه به سرعت اعمال می شود.

زردچوبه بسیار خوش خیم است و عوارض جانبی را به همراه ندارد. عنصر اصلی زردچوبه، کورکومین است،که ضد میکروب و ضد عفونی نماینده می باشد و قابل مقایسه با بسکمک از آنتی بیوتیک ها است.

کورکومین یک دارویی است که می تواند حفره ها را از بین ببرد. برای استفاده از زردچوبه به نام یکی از داروهای خانگی مناسب برای عفونت دندان، می توانید از روش زیر استفاده کنید:

روش 1:

پودر زردچوبه را با آب مخلوط کنید.

کامپوزیت را روی دندان آلوده اعمال کنید.

تا زمانی که درد رفع شود

دهان را با آب بشویید

روش 2:

زردچوبه تازه بگیرید.

پوست زردچوبه را پاک کنید و با آب آشامیدنی بشویید.

زردچوبه را به تکه های کوچک برش دهید.

تقریبا یک هفته در الکل قرار دهید و بعد مصرف کنید.

از این مخلوط 2-3 بار در روز برای از بین بردن درد دندان استفاده کنید.

روش 3:

پودر زردچوبه خشک را به طور مستقیم به پوسیدگی دندان اعمال کنید

نمک دارای کاربرد فراوان است، یکی از آن کاهش التهاب و ضدعفونی نماینده موثر است.

روش 1:شستشوی دندان با آب نمک برای عفونت:

نمک کمی را با آب گرم مخلوط کنید.

و به مدت 2 دقیقه دهان را بشویید.

علاوه بر از بین بردن پوسیدگی دندان، استفاده مداوم دندان ها را سالم و تمیز نگه می دارد و باکتری هایی را که روی سطح دندان وجود دارد حذف می کند.

روش 2:نمک با زنجبیل برای رفع عفونت دندان

نمک و زنجبیل توانایی مهار بسکمک از انواع باکتری ها را دارند، بنابراین ما باید هر دو را در درمان عفونت دندان ترکیب کنیم. چطور انجام دهیم:

زنجبیل را به یک حالت سس و خمیری تبدیل کنید.

کمی نمک را به آن اضافه کنید.

این مخلوط را بر روی یک پارچه بگذارید.

آب این محلول را گرفته و بر روی دندان اعمال کنید.

عادات غذایی را تغییر دهید

غذاهایی که دارای فیبر، ویتامین ها و کلسیم، به خصوص ویتامین C است را مصرف کنید. ویتامین C نقش بسیار مهمی در محافظت از بدن در برابر بیماری دارد.

افرادی که با ویتامین C به مقدار کافی تامین می شوند، دارای یک سیستم ایمنی سالم تر هستند. از این رو، افزایش ویتامین C با مصرف سبزیجات، میوه ها برای همه ضروری است. قبل از رفتن به رختخواب،از خوردن مواد شیرین خودداری کنید، زیرا این نوع غذاها می توانند محیط مطلوب برای رشد باکتری ها ایجاد نمایند.

به طور مرتب هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید، تا از شرایط دندان های خود باخبر شوید.

منبع:شهر خبر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 54019

به "بر طرف شدن سریع عفونت دندان با چند معجون جادویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بر طرف شدن سریع عفونت دندان با چند معجون جادویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید