تاثیرگذارترین افراد حوزه فناوری در سال 2019 را بشناسید

به گزارش بلاگ پو، وب سایت استک اورفلو کوشش کرد تا در یک نظرسنجی، تاثیرگذارترین شخص حوزه فناوری را در سال 2019 معین کند.

تاثیرگذارترین افراد حوزه فناوری در سال 2019 را بشناسید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از بیزینس اینسایدر، وبسایت استک اورفلو(Stack Overflow) که در زمینه پرسش و پاسخ با موضوع برنامه نویسی رایانه فعالیت دارد، نتایج آنالیز سالانه خود در خصوص تاثیرگذارترین شخص حوزه فناوری را منتشر کرد.

در این آنالیز، 30 هزار پاسخ برای سوال امسال، تاثیرگذارترین شخص در حوزه فناوری چه کسی خواهد بود؟ دریافت شد.

استک اورفلو بر اساس این پاسخ ها، 25 نفر از افرادی که در سال 2019، بیشترین تأثیر را در حوزه فناوری داشته اند، معرفی کرد. این آنالیز معمولاً با تحلیل مواردی مانند جمعیت شناسی، نوع کاری که افراد مورد نظر انجام داده اند، فناوری های مورد استفاده آنها و نکاتی از این دست صورت می گیرد اما امسال استک اورفلو تصمیم گرفت به دیگران نیز اجازه دهد در خصوص انتخاب تاثیرگذارترین شخص نظر بدهند.

این 25 نفر که براساس نظر حدود 30 هزار کاربر انتخاب شده اند، مدیران و بنیان گذاران بزرگ حوزه فناوری و حتی سیاستمداران را شامل می گردد. در این فهرست، ابتدا نام ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل تسلا و سپس نام جف بزوس (Jeff Bezos)، مدیرعامل آمازون و ساتیا نادلا (Satya Nadella)، مدیرعامل مایکروسافت به چشم می خورد.

1. ایلان ماسک (Elon Musk)

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، بنیانگذاری شرکت های اسپیس ایکس، بورینگ، نورالینک(Neuralink)، اوپن ای ال (OpenAI) و پی پال (PayPal) را نیز در کارنامه خود دارد. وی توانست 30.2 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و برنده این نظرسنجی گردد.

2. جف بزوس (Jeff Bezos)

بزوس، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت آمازون، بزرگترین شرکت خرده فروشی آنلاین در دنیا است. وی با بنیان گذاری این شرکت توانست تا حد زیادی به پیشرفت تجارت الکترونیک یاری کند. 7.2 درصد شرکت کنندگان این نظرسنجی، به جف بزوس رای داده اند.

3. ساتیا نادلا(Satya Nadella)

نادلا، از سال 1992 فعالیت خود را در مایکروسافت شروع کرد و در سال 2014 توانست به سمت مدیرعامل این شرکت برسد. از زمان انتصاب نادلا به این سمت، مایکروسافت رقابت تنگاتنگی با اپل و آمازون در کسب عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا داشته است. نادلا در این نظرسنجی، 4.4 درصد آرا را کسب نموده است.

4. خودم!

دو درصد از شرکت کنندگان، خود را به عنوان تاثیرگذارترین شخص حوزه فناوری در امسال معرفی نموده اند.

5. دونالد ترامپ (Donald Trump)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دستوری اجرایی مبنی بر پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی صادر نموده و دستور خود را بسیار جدی تلقی نموده است. ترامپ در راستای این تصمیم خود، شرکت های فعال در حوزه فناوری از جمله آمازون، فیس بوک و گوگل را به پژوهش در زمینه هوش مصنوعی فراخوانده است. وی در این نظرسنجی توانست 2.2 درصد آرا را کسب کند.

6. ساندار پیچای(Sundar Pichai)

پیچای، مهندس هندی تبار فناوری اطلاعات، در سال 2004 به گوگل ملحق شد و توانست در سال 2015 به سمت مدیرعامل اجرایی برسد. وی در این نظرسنجی، 1.9 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

7. مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)

زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان گذار فیس بوک است که روزانه بیش از 1.5 میلیارد کاربر فعال دارد. وی در این نظرسنجی، به 1.7 آرا دست یافته است.

8. تیم کوک (Tim Cook)

کوک در سال 1998 به اپل پیوست و در سال 2011 به سمت مدیرعامل اجرایی این شرکت رسید. وی در این نظرسنجی، 1.3 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

9. لینوس توروالدز (Linus Torvalds)

توروالدز، یک مهندس نرم افزار فنلاندی- آمریکایی است که در سال 1991، پروژه هسته لینوکس(Linux kernel) را ایجاد کرد و سپس آن را با یاری افراد دیگری توسعه داد. وی همچنین یک نرم افزار کنترل نسخه موسوم به گیت(git) را ارائه داد که از نرم افزارهای آزاد و متن باز برای بازنگری کد منبع توزیع شده و مدیریت منبع کد به شمار می رود. توروالدز در این آنالیز، 1.1 درصد آرا را به خود اختصاص داد و بدین ترتیب یکی از معدود افرادی به شمار می رود که درصدی بیش از یک به خود اختصاص داده اند.

10. بیل گیتس (Bill Gates)

بیل گیتس، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که بیشترین بخش شهرت او، به تأسیس شرکت مایکروسافت (Microsoft) اختصاص دارد. گیتس در حال حاضر با تأسیس بنیاد بیل و ملیندا گیتس (BMGF)، به همراه همسرش بر کارهای انسان محبت آمیز تمرکز نموده است.

11. دن آبراموف (Dan Abramov)

دن آبراموف، یک مهندس نرم افزار در گروه ری اکت (React) وابسته به فیس بوک است. ری اکت، یک کتابخانه مشهور جاوا اسکریپت (JavaScript) است که فیس بوک آن را برای ایجاد رابط کاربری ارائه داده است.

12. شیء جین پینگ (Xi Jinping)

شیء جین پینگ، رئیس جمهور چین که عالی رتبه ترین مقام جمهوری خلق چین به شمار می رود. جین پینگ، پروژه ای موسوم به Made in China 2025 را رهبری می نماید که هدف از آن تبدیل چین به یک قطب فناوری و ابرقدرت سازندگی است. ایده اصلی ورای این پروژه، توقف فراوری کالاهای ارزان و بی کیفیت و شروع فراوری کالاها و خدمات باارزش است.

13. ایوان یو (Evan You)

یو، نرم افزاری موسوم به ویو جی اس (Vue.js) را ابداع نموده است. ویو جی اس، یک چارچوب متن باز است که برای نوشتن و آماده سازی رابط کاربری از آن استفاده می گردد.

14. اندرو ان جی (Andrew Ng)

ان جی، یکی از مشهورترین دانشمندان هوش مصنوعی در دنیا است. او یکی از پیشگامان آموزش مجازی آنلاین و از بنیان گذاران سایت کورسرا (Coursera) است. ان جی به عنوان استاد علوم رایانه در دانشگاه استنفورد نیز فعالیت می نماید. یکی دیگر از اقدامات ان جی، پایه گذاری شرکت لندینگ ای ال (Landing AI) در سال 2017 است که به شرکت ها در به کار بردن هوش مصنوعی یاری می نماید.

15. ریچارد استالمن (Richard Stallman)

استالمن، یک برنامه نویس رایانه هوادار آزادی نرم افزار است. او جنبش آزادی نرم افزار را در سال 1983 شروع کرد و توانست یک سیستم اجرایی آزاد موسوم به گنو (GNU) ابداع کند. استالمن دو سال بعد از ابداع این نرم افزار، بنیاد نرم افزار آزاد را تاسیس کرد.

16. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

بوترین در 21 سالگی، پلتفرم عمومی متن باز و زنجیره بلوکی موسوم به اتریم (Ethereum) را ایجاد و منتشر کرد.

17. لری پیج (Larry Page)

پیج، از بنیان گذاران گوگل در سال 1998 است و اکنون به عنوان مدیرعامل آلفابت (Alphabet)، شرکت مادر گوگل است.

18. ریچ هیکی (Rich Hickey)

هیکی، گویشی از زبان برنامه نویسی لیسپ موسوم به کلوژر (Clojure) و پایگاه داده موسوم به دیتومیک (Datomic) را ایجاد کرد. او در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد فناوری در شرکت کوگنیتکت (Cognitect) فعالیت می نماید که هر دو فناوری مذکور را در خود جای داده است.

19. اجیت پای (Ajit Pai)

پای، مدیر کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) و از پایه گذاران اصل بی طرفی شبکه است. بی طرفی شبکه، اصلی است که نشان می دهد رفتار خدمت رسان های اینترنتی باید با همه داده ها در اینترنت یکسان باشد و هیچ تبعیضی بر اساس کاربر، محتوا، سایت، پلتفرم، اپلیکیشن، نوع ابزار یا نحوه مخابره قائل نشوند. پای اخیراً به خاطر حمایت های خود از شرکت های فعال در حوزه فناوری، به شهرت رسیده است.

20. جف دین (Jeff Dean)

دین در سال 1999 به گوگل ملحق شد و در حال حاضر، سرپرستی گروه پژوهش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در این شرکت بر عهده دارد. بیشتر شهرت دین چه در گوگل و چه بیرون از این شرکت، به خاطر تخصص های فنی اوست.

21. لیزا سو (Lisa Su)

سو در اکتبر سال 2014، به سمت مدیرعامل شرکت آمریکایی ای ام دی (AMD) رسید که در حوزه ساخت پردازنده ها فعالیت دارد. او پیش از رسیدن به این سمت، در شرکت های فری اسکیل (Freescale)، آی بی ام (IBM) و تگزاس اینسترومنتس (Texas Instruments) کار نموده بود.

22. جان اسکیت (Jon Skeet)

اسکیت، یکی از مهندسان نرافزار گوگل است اما به خاطر فعالیت گسترده خود در وب سایت استک اورفلو شناخته می گردد.

23. دمیس هاسابیس (Demis Hassabis)

هاسابیس، مدیرعامل و بنیان گذار شرکت هوش مصنوعی دیپ مایند (DeepMind) است که در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد.

24. جک ما (Jack Ma)

جک ما، کارآفرین، صنعتگر و مدیر ارشد اجرایی چینی و همچنین بنیان گذار و مدیر شرکت بزرگ تجارت الکترونیک چینی علی بابا (Alibaba) است.

25. ورنر وگلز (Werner Vogels)

وگلز، مدیر ارشد فناوری شرکت آمازون است. او پیش از ورود به آمازون، در دانشگاه کرنل (Cornell University) آمریکا، به پژوهش در خصوص سیستم های محاسباتی سرمایه گذاری مشغول بود.

dorezamin.com: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 7094

به "تاثیرگذارترین افراد حوزه فناوری در سال 2019 را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیرگذارترین افراد حوزه فناوری در سال 2019 را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید