تعرفه های پزشکی بر اساس نرخ واقعی و قبل از بودجه 1402 معین گردد

به گزارش بلاگ پو، رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به رئیس جمهور، خواهان مشخص تعرفه خدمات سلامت بر اساس نرخ واقعی و قبل از تصویب لایحه بودجه شد.

تعرفه های پزشکی بر اساس نرخ واقعی و قبل از بودجه 1402 معین گردد

محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی، در نامه ای به سید ابراهیم رئیسی، نوشت: به استحضار می رساند بر اساس ماده 8 قانون بیمه همگانی سلامت و نیز ماده 9 قانون احکام دائمی کشور، شورایعالی بیمه سلامت مکلف است تعرفه های خدمات سلامت را بر اساس قیمت های واقعی و نرخ سرانه حق بیمه درمانی، قبل از تصویب بودجه سال بعد در هیأت وزیران، مشخص و به تصویب هیأت وزیران برساند.

نتیجه این ترک فعل در شورایعالی بیمه سلامت در سال های اخیر منجر به مشخص تعرفه های دستوری، افزایش پرداختی از جیب مردم، عدم امکان ساخت و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت و بروز ناهنجاری های متعدد در رابطه مالی بیمار با بخش بهداشت و درمان شده است.

بدون شک سیاست متعالی و مردم محور جنابعالی مبنی بر کاهش تا 50 درصد پرداختی از جیب مردم، بدون عمل به قوانین فوق الذکر محقق نخواهد شد؛ لذا خواهشمند است دستور فرمائید به قید فوریت شورایعالی بیمه سلامت، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه اقدامات قانونی لازم را به عمل آورند تا مشابه امسال حوزه سلامت دچار مسائل مشخص تعرفه و تأخیر در ابلاغ آن نشود.

خبرنگاران علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 آبان 1401 بروزرسانی: 20 آبان 1401 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 67950

به "تعرفه های پزشکی بر اساس نرخ واقعی و قبل از بودجه 1402 معین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های پزشکی بر اساس نرخ واقعی و قبل از بودجه 1402 معین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید