تمام استان تهران قرمز شد؛ آماده باش نقاهتگاه ها

به گزارش بلاگ پو، علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در مورد شرایط شیوع بیماری در استان تهران، اسم کرد: در مرکز برای اولین بار تمام شهر ها در شرایط قرمز قرار گرفتند و توسعه بیماری به صورت همگن در تمامی منطقه ها اتفاق افتاده است.

تمام استان تهران قرمز شد؛ آماده باش نقاهتگاه ها

به گزارش فارس، وی ادامه داد: استان البرز، بعد از استان گیلان، بالاترین شتاب بروز بیماری در موج چهارم را تجربه می نماید، بنابراین در هم تنیدگی و تردد بین استان های تهران و البرز، می تواند یکی از مهمترین عوامل افزایش آمار ابتلا در مرکز باشد.

زالی با اشاره به اینکه این اواخر حجم مراجعین سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران، تا به امروز بی سابقه بوده است، اسم کرد: بر اساس گزارشات روزانه در تهران، از هر دو نفر مراجعه کننده به مراکز با علائم بیماری کرونا، تست PCR یک نفر مثبت می گردد، بعلاوه نرخ مثبت شدن تست های سریع هم 25 درصد برآورد شده است؛ این نشان از پخش گسترده ویروس در استان دارد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: اکنون شاخص اپیدمیولوژیک مولد پایه در تهران، 1.6 گزارش شده است که از سرعت بالای سرایت و شیوع بیماری حکایت دارد. این شاخص در اسفندماه در تهران 0.7 تا 0.8 متغیر بود.

زالی، اسم کرد: از ابتدای فروردین ماه 53 درصد مجموع بستری و 75 درصد مجموع مرگ و میر در افراد 60 سال به بالا اتفاق افتاده که البته این آمار در نوجوانان و بچه ها زیر 10 سال با کاهش رو به رو بوده و از 10.2 درصد در اسفندماه، به 4 درصد در فروردین ماه رسیده است.

وی ادامه داد: اسفندماه در گروه های سنی 40 تا 50 سال و 50 تا 60 سال، آمار بستری به شدت پایین بود، اما در فروردین ماه فرایند صعودی به خود گرفته است، به طوری که بعد از گروه سنی 60 سال به بالا، افراد 40 تا 50 سال بیشترین مقدار بستری را به خود اختصاص داده اند.

زالی از همکاری تمام نهاد ها برای افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی اطلاع داد و گفت: مهمترین مسئله، علاوه بر تخت، موضوع تامین اکسیژن است که از حیاتی ترین مولفه های درمان بیماران کرونایی محسوب می گردد و باید برای روز های آینده هم تدابیری در این خصوص اندیشیده گردد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تجربه پیروز ارایه بعضی از خدمات، به صورت سرپایی در خوزستان در کاهش آمار مرگ و میر و اضافه بار بیمارستان ها، اعلام کرد: در تهران هم برای این اقدام در حال آماده سازی زیرساخت های لازم هستیم.

وی بر لزوم افزایش نظارت ها بر اعمال محدودیت ها تاکید نمود و گفت: بالغ بر 190 هزار کارمند استانی در دستگاه های ملی در تهران مشغول به کار هستند و بعضی ادارات از دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد محدودیت ها تمکین نکرده اند.

زالی از آماده باش کامل مراکز نقاهتگاهی هم اطلاع داد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 52870

به "تمام استان تهران قرمز شد؛ آماده باش نقاهتگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام استان تهران قرمز شد؛ آماده باش نقاهتگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید