جنین های فریز شده در قم چند ساله شدند؟

به گزارش بلاگ پو، تهران (پانا) - به گفته مسئول بخش جنین شناسی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم فریزجنین به کیفیت آنها آسیبی نمی رساند و امکان ذخیره و فریزآنها برای سال های طولانی وجود دارد و اکنون نیز به قدمت تاریخچه عملIVF در ایران جنین فریز شده داریم و در مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم نیز زوجی 11 سال پس از انجام عمل میکرو اینجکشن با جنین های فریز شده خود صاحب فرزند دوم شدند.

جنین های فریز شده در قم چند ساله شدند؟

به گزارش ایسنا، راحیل جنتی فر، مسئول بخش جنین شناسی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم، مطرح نمود: در عمل میکرو اینجکشن وIVF تعداد زیادی جنین تشکیل می شود که امکان انتقال همه آنها به رحم مادر وجود ندارد و تعداد مشخصی از این جنین ها بر اساس فاکتور های مختلفی مانند سن و استاندارد جهانی اتقال داده می شود.

وی ادامه داد: زوجین می توانند بقیه جنین هایی که از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند را ذخیره و فریز کنند تا اگر بارداری صورت نگرفت نیاز به طی کردن همه مراحل انجام شده پیشین نداشته باشند و یا اگرتصمیم به بارداری برای فرزند بعدی را داشتن بتوانند از این ذخیره سازی استفاده کند.

مسئول بخش جنین شناسی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قم افزود: البته گاهی نیز ممکن است که زوجین همه مراحل عمل میکرو اینجکشن و IVF را انجام دهند؛ اما در روز انتقال به رحم مادر سطح هورمون ها به میزان کافی نبوده و یا رحم آمادگی پذیرش جنین را نداشته باشد که در این صورت جنین ها را فریز کرده تا در سیکل بعدی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه فرایند فریز جنین در شرایط کشت خاصی و در نیتروژن منفی196 درجه نگهداری می شود، اظهار کرد: اگر جنین ها با کیفیت خوب فریز بشوند به جنین آسیبی نمی رسد و همچنین امکان ذخیره و فریز جنین برای سال های طولانی وجود دارد و اکنون نیز به قدمت تاریخچه عملIVF در ایران جنین فریز شده داریم و در مرکز نابروری جهاد دانشگاهی قم نیز زوجی را داشتیم که 11 سال پس از انجام عمل میکرو اینجکشن برای فرزند دوم خود از جنین های فریز شده شان استفاده کردند.

جنتی فر درخصوص فریز تخمک مطرح نمود: فریز تخمک به بانوانی که بیماری خاصی دارند و یا در حال گذشتن از سن بارداری شان بوده و تصمیم به بارداری ندارند و یاحتی مجرد هستند و می خواهند یک ذخیره تخمک با کیفیت داشته باشند، توصیه می شود.

وی ادامه داد: این افراد می توانند بعد از مشاوره با پزشک زنان، برسی پرونده پزشکی و علت ذخیره سازی به راحتی تخمک شان را با پرتکل هایی تقریبا مشابه با فریز جنین، ذخیره و فریز کنند.

وی با بیان اینکه بخاطر شرایط محیطی وآلاینده بسیاری از افراد تمایل به ذخیره سازی اسپرم و تخمک دارند، شرح داد: مردانی که به بیماری خاصی مبتلا هستند یا مقدار و تحرک اسپرم آنها پایین است می توانند پس از مشاوره با دکتر اورولوژیست اسپرم خود را ذخیره کنند که این ذخیره سازی می تواند با توجه به شرایط بیمار از مایع منی و یا بیوپسی بیضه باشد.

جنتی فر با تاکید براینکه ما امانت داران خوبی هستیم و افراد نگران از دست رفتن کیفیت ذخیره سازی خود نباشند، مطرح نمود: این ذخیره سازی ها در تانک های نیتروژن با شماره پرونده و تعداد ذخیره سازی شماره گذاری شده تا اختلالی ایجاد نشود.

وی با اشاره بر اینکه در مقالات پزشکی و آمار برخی از ماه های مرکز، به دلیل اینکه رحم تحت تاثیر دارو نبوده درصد موفقیت ثبت شده جنین های فریز شده بالاتر از جنین تازه است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه محدودیتی فضای ذخیره سازی برای فریز نداریم اما این نکته که آیا همه افراد نیاز به ذخیره سازی و فریز دارند یا خیر باید برسی شود.

مسئول بخش جنین شناسی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی اظهار کرد: با آرزوی سلامتی برای همه زوجین، توصیه میکنم اگر افراد نیاز به ذخیره سازی و فریز دارند زمان را از دست ندهند؛ زیرا افزایش سن و عوامل محیطی می تواند باعث از بین رفتن کیفیت اسپرم و تخمک و بروز نازایی شود.

وی در پایان افزود: سالانه افراد باید برای ذخیره سازی مبلغی را پرداخت کنند که جهاد دانشگاهی این امکان را فراهم کرده که افراد در سال اول بدون پرداخت هزینه ذخیره سازی و فقط با پرداخت هزینه محیط فریز و ذخیره سازی کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35957

به "جنین های فریز شده در قم چند ساله شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنین های فریز شده در قم چند ساله شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید