جهانگیری: افزایش فراوری برق غیر ممکن است

به گزارش بلاگ پو، معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر غیرممکن بودن افزایش فراوری برق، گفت: بین فراوری و مصرف فاصله وجود دارد مهمترین کاری که وزارت نیرو باید انجام دهد مدیریت این فاصله است.

جهانگیری: افزایش فراوری برق غیر ممکن است

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز چهاشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره ماموریت رییس جمهوری به او برای آنالیز قطعی مکرر برق و نتیجه جلسه با مسوولان وزارت نیرو، گفت: نتیجه این جلسات به آثار آن بستگی دارد. اگر دیدید وضع بهتر شده، بدانید تصمیماتی که گرفته شده باعث این نتیجه شده است.

معاون اول رییس جمهوری افزود: وزیر نیرو در این باره شرح خواهد داد و با خبرنگاران صحبت می نماید. باید به مردم شرح داد چرا که برق از آن موضوعاتی است که به زندگی همه مردم ارتباط دارد و مردم هم در این زمینه حساسیت دارند. باید به شکل کامل شرح داده گردد که مسائل چیست.

جهانگیری ادامه داد: افزایش فراوری برق تقریباً غیرممکن است چرا که تمام نیروگاه ها با تمام ظرفیت در حال فراوری برق هستند. بعلاوه شرایط سد ها مهم است. به ویژه که پیش بینی می گردد که در پاییز سال جاری شرایط بارندگی خوب نباشد. باید با دقت به آب شرب مردم توجه کرد که با مشکل روبرو نگردد. آن ها از مسائلی است که دولت ها باید در آن دقت داشته باشند. حجم فراوری و سقف آن مشخص است مصرف در حال افزایش است و باید کوشش کرد تا جایی که مقدور است مصرف کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به فاصله فراوری و مصرف برق، گفت: مدیریت این فاصله مهمترین کاری است که وزارت نیرو باید انجام دهد تا کمبودی که وجود دارد بتواند با اعمال مدیریت در جا های مختلف آثار مالی، سیاسی و اجتماعی آن را به حداقل برسد الان مهمترین کار وزارت نیرو در مقطع فعلی، مدیریت کردن این مساله است.

جهانگیری درباره این که وزیران جوابگو نیستند و کسی در این زمینه معذرت خواهی نکرده است، گفت: در زمینه قطعی برق رییس جمهوری از مردم معذرت خواهی کرد. در زمینه برق و بهداشت حتما وزیران مربوطه شرح می دهند. نگرانی ها در جلسات دولت گفته شده است. حتما در این روز های آخر تاکید خواهیم کرد که وزرا بیایند و با خبرنگاران صحبت نمایند و جوابگو باشند.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: فرارو
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 51839

به "جهانگیری: افزایش فراوری برق غیر ممکن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: افزایش فراوری برق غیر ممکن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید