خبرنگاران استفاده از نیروگاه های وزارت نفت برای تامین برق تابستان

به گزارش بلاگ پو، تهران - خبرنگاران - سخنگوی صنعت برق از تعامل دوسویه و تنگاتنگ وزارتخانه های نفت و نیرو برای تامین سوخت نیروگاه ها و استفاده از واحدهای نیروگاهی وزارت نفت در پیک تابستان اطلاع داد.

خبرنگاران استفاده از نیروگاه های وزارت نفت برای تامین برق تابستان

به گزارش پایگاه خبری توانیر مصطفی رجبی با بیان این که سوخت اصلی نیروگاه های کشور گاز است، اعلام کرد: وزارتخانه های نفت و نیرو تعاملی تنگاتنگ در همه حوزه های مشترک از جمله تامین سوخت نیروگاه ها دارند.

رجبی ادامه داد: با هدف بهره گیری از تمام ظرفیت های ایجاد شده برای تامین برق و نیروگاه های احداث شده توسط همه دستگاه ها، در حال هماهنگی برای استفاده از واحدهای نیروگاه های وزارت نفت در ایام پیک تابستان هستیم.

وی یادآور شد: وزارتخانه های نفت و نیرو در فصل زمستان نیز همکاری های خوبی برای تامین سوخت کشور انجام داده بودند و با بهره گیری از تجارت گذشته، هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از واحدهای نیروگاهی احداث شده توسط وزارت نفت هستیم.

سخنگوی صنعت برق گفت: استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در حوزه انرژی کشور برای تامین برق در فصل تابستان، باعث خواهد شد تا از ایجاد هزینه های بیشتر جلوگیری گردد.

رجبی اضافه نمود: بعضی از واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی کشور به منظور تامین احتیاج داخلی برق خود اقدام به احداث نیروگاه نموده بودند که پس از هماهنگی و تعامل برای و آنالیز فنی نحوه اتصال نیروگاه های وزارت نفت به شبکه، از ظرفیت های مذکور برای تامین برق کشور در پیک تابستان یاری گرفته گردد.

سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: همه ظرفیت های لازم را برای تامین برق پایدار مردم به کار خواهیم گرفت که البته بهره گیری از این پتانسیل ها در سایه تعامل و همکاری بین دستگاهی امکان پذیر شده است.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 28855

به "خبرنگاران استفاده از نیروگاه های وزارت نفت برای تامین برق تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استفاده از نیروگاه های وزارت نفت برای تامین برق تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید