خبرنگاران شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان در کرمانشاه ایجاد می گردد

به گزارش بلاگ پو، کرمانشاه- خبرنگاران- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه از راه اندازی شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان و مراقبت های اجتماعی در استان اطلاع داد.

خبرنگاران شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان در کرمانشاه ایجاد می گردد

روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز آدینه به نقل از فریبرز نجفی مهر اعلام نمود: براساس تفاهم نامه ای که میان وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی و سازمان امور اجتماعی کشور منعقد شده قرار است در 10 استان منتخب از جمله کرمانشاه، شبکه ای راه اندازی گردد که بر پایه آن خدمات مربوط به سلامت روانی و مراقبت های اجتماعی به صورت عادلانه برای عموم شهفرایندان در دسترس باشد و شرایطی فراهم گردد که با مداخلات به موقع، فرایند شیوع اختلالات روانی و آسیب های اجتماعی کاهش یابد.

وی اضافه کرد: صاحب نظران حوزه سلامت روان همیشه از شیوع افسارگسیخته بعضی اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب و پرخاشگری در سطح جامعه اظهار نگرانی نموده اند و حتی وزیر بهداشت نیز سال گذشته زنگ خطر را در حوزه سلامت روان به صدا درآورد.

نجفی مهر ادامه داد: متاسفانه طرح های مختلف و کارهای انجام شده در این حوزه به دلیل پراکندگی و عدم هم افزایی و انسجام مناسب میان بخش های مختلف نتوانسته اند اثرگذاری مشخصی داشته باشند و به همین دلیل بیشتر آنها تا مرحله غربالگری روانی افراد در جامعه بخوبی پیش رفته اند اما پس از آن، رها شده و ناقص مانده اند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه اعلام نمود: طرح نماد در آموزش و پرورش و کاج در جامعه کار و فراوری، از این دسته طرح های ناتمام بوده اند که با صرف هزینه های فراوان و زحمات بسیار اجرایی شده اند اما به دلیل نبود انسجام بین بخشی، غیر از شناسایی افراد درگیر و بیماریابی ها، قادر نبوده اند آنگونه که انتظار می رفت به اهداف واقعی خود دست پیدا نمایند.

وی یادآوری کرد: الگوی سامان قرار است که این رسیدگی ها را شبکه ای نموده و مکانیزم مشخصی را تعریف کند تا افراد غربال شده به پزشکان و متخصصان ارجاع شوند و مداخلات درمانی و تخصصی بر روی آنها صورت گیرد.

نجفی مهر در انتها گفت: الگوی سامان به عنوان پایلوت در یکی از محلات پرجمعیت حاشیه شهر کرمانشاه اجرایی خواهد شد و افراد شناسایی شده در سطح جامعه چه به صورت عمومی و چه به وسیله طرح کاج و طرح نماد که درگیر اختلالات روانی هستند، به وسیله متخصصان مورد معالجه قرار گیرند تا منجر به بیماری های حاد نگردد.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 34 شهر و 2 هزار و 595 روستا است.

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: ایرنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 26763

به "خبرنگاران شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان در کرمانشاه ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شبکه خدمات جامع و همگانی سلامت روان در کرمانشاه ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید