خبرنگاران کاهش اندک فزونی بایدن در میانگین نظرسنجی ها

به گزارش بلاگ پو، نیویورک- خبرنگاران- نظرسنجی های انتخاباتی اگرچه همچنان در سطح ملی جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا را پیشتاز نشان می دهند اما میانگین نظرسنجی های روز جمعه از اندکی کاهش برای بایدن برخوردار شدند.

خبرنگاران کاهش اندک فزونی بایدن در میانگین نظرسنجی ها

به گزارش خبرنگاران، در حالی که روزهای گذشته متوسط برتری بایدن در سراسر کشور 9.2 درصد بود اما این رقم در روز جمعه و چهار روز مانده به سرانجام یا موعد رسمی انتخابات (13 آبان) به 8.8 درصد رسید.

بر این اساس، بایدن با 52.1 درصد و ترامپ با 43.2 درصد در نظرسنجی ها ظاهر شده اند. به این ترتیب شانس بایدن همچنان بالاتر از ترامپ نشان داده می شود.

این شرایط در ایالت های رقابتی به این شرح است:

در آریزونا درصد حامیان بایدن از 52 درصد روز گذشته به متوسط 48.7 درصد رسیده و موافقان ترامپ هم از 44 درصد روز گذشته به 45.6 در امروز رسیده اند.

نظرسنجی های روز گذشته، شرایط بایدن را در فلوریدا بین یک تا 6 امتیاز مثبت نشان می دادند و برای ترامپ هم در یک نظرسنجی 2 امتیاز مثبت در نظر گرفته شده بود که این شرایط امروز به 2 تا 7 امتیاز برای بایدن و 3 تا 4 امتیاز برای ترامپ تغییر یافت.

میانگین موافقان بایدن در این ایالت 48.8 درصد و موافقان ترامپ هم به رقم 46.5 رسیده اند که نشان از برتری 2.3 درصدی بایدن دارد.

در جورجیا بایدن در روز گذشته 48 تا 52 درصد آرای شرکت کنندگان نظرسنجی را به خود اختصاص داده بود و سهم ترامپ هم 44 تا 48 درصد بیان شده است. این شرایط برای امروز با اندکی تغییر برای بایدن به 48.4 و برای ترامپ به 46.8 رسید.

بایدن روز گذشته در میشیگان بین 8 تا 9 امتیاز از ترامپ برتری داشت که این رقم برای امروز به 7 تا 19 امتیاز رسید و ترامپ هم توانست در یک نظرسنجی سه امتیاز پیش بیفتد.

به این ترتیب متوسط امتیاز نامزد دموکرات در این ایالت در روز جمعه 51.4 درصد و برای نامزد جمهوریخواه هم 42.6 درصد ثبت شد.

در مینه سوتا بایدن در روز پنج شنبه 11 تا 13 امتیاز جلوتر بود که این رقم در روز جمعه به سه امتیاز رسید. اما متوسط نظرسنجی ها برای این نامزد ریاست جمهوری آمریکا 50.2 درصد برتری از رقیب 42.2 درصدی او نشان می دهند.

شرایط در کارولینای شمالی در روز گذشته برای پیشتازی بایدن یک تا هشت امتیاز را مطرح می کرد اما در روز جمعه رقابت بیش از گذشته در این ایالت تنگاتنگ شده بود به گونه ای که متوسط برتری بایدن به 2.3 درصد رسید.

بر این اساس بایدن با 49.1 درصد در برابر ترامپ با 46.8 درصد در این ایالت پیشتاز است.

پنسیلوانیا هم شاهد پیشتازی بایدن با 44 تا 53 درصد در مقابل 39 تا 46 درصدی ترامپ بود اما روز جمعه متوسط نظرسنجی ها گویای برتری بایدن با 50.2 در برابر ترامپ با 45.1 درصد بودند.

شرایط در ایالت همیشه قرمز تگزاس هم دوشادوش به پیش می رود و بایدن توانسته است در برخی نظرسنجی ها از ترامپ پیشی گیرد هرچند که متوسط داده های به دست آمده برای ترامپ 48.1 درصد در برابر بایدن با 46.9 درصد را نشان می دهند.

در ویسکانسین که روز گذشته بایدن با 12 تا 13 امتیاز جلوتر از ترامپ بود در روز جمعه با 9 درصد برتری به کار خود ادامه داد. متوسط امتیازهای بایدن در این ایالت 51.8 درصد و برای ترامپ هم 43.4 درصد به ثبت رسیده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

malayro.ir: مالزی: سفر به کشور زیبای مالزی و دیدار از شهرهای توسعه یافته کوالالامپور، پنانگ و لنکاوی

asiaro.ir: آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: ایرنا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 36409

به "خبرنگاران کاهش اندک فزونی بایدن در میانگین نظرسنجی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش اندک فزونی بایدن در میانگین نظرسنجی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید