روسیه: ارمنستان را در موضوع قره باغ فریب ندادیم

به گزارش بلاگ پو، ایرنا نوشت: ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه فدراسیون روسیه اظهار داشت که کشورش در مساله قره باغ ارمنستان را فریب نداده است.

روسیه: ارمنستان را در موضوع قره باغ فریب ندادیم

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

زاخارووا روز آدینه در نشست خبری هفتگی، در خصوص مناقشه قره باغ و اخبار مبنی بر اینکه روسیه ارمنستان را در مساله قره باغ فریب داد، گفت: در این مدت (از زمان عقد توافقنامه صلح قره باغ تا به امروز) روایت های مختلف در رسانه ها خواندم که در مناقشه قره باغ چه طرفی برد و چه طرفی بازنده بود.

وی با بیان اینکه هر روایت، متناقض روایت دیگر بود، گفت: این مساله حاکی از ارزیابی ضعیف کارشناسان در خصوص رویدادهای قره باغ بود و ممکن است که درک واقعی و عمیق از آنچه که در آنجا گذشت و اهداف راهبردی طرف های مناقشه ندارند.

زاخارووا با بیان اینکه روسیه ارمنستان را فریب نداد، اظهار داشت: بلکه مسکو همه کوشش های ممکن را بکار بست و از راههای دیپلماتیک برای حل این مساله استفاده کرد و صلحبانان را به منطقه مناقشه اعزام کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: کسانی که (در مساله قره باغ) فریاد می زنند باید بدانند با اقدامات روسیه، امنیت منطقه و دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان و آینده و زندگی و شکوفایی آنها تضمین می گردد. با اعزام صلحبانان به منطقه، روسیه نشان داد تا چه حد به سرنوشت منطقه توجه می نماید.

وی ادامه داد: کسانی که در رسانه ها در خصوص شرایط کنونی مساله قره باغ مقاله می نویسند باید بدانند که کشور ما با اعزام صلحبانان به قره باغ به چه اقدام بزرگی دست زده است.

رسیدگی به مساله مزدوران در قره باغ با مشارکت طرف های ذینفع

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: مقامات روسیه بر این باروند که مساله حضور ستیزه جویان از خاورمیانه در منطقه قره باغ با مشارکت طرف های ذینفع حل و فصل خواهد شد.

وی اضافه نمود: ستیزه جویانی که از خاورمیانه به قره باغ انتقال یافتند متاسفانه ناپدید نشده اند و معتقدیم که طرف های ذینفع این مساله در منطقه و دنیا باید به آن رسیدگی نمایند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه به تازگی گفت که شمار تروریست ها و ستیزه جویان خارجی از خاورمیانه در منطقه قره باغ به بیش از دو هزار نفر می رسد.

لاوروف پیشتر در گفت وگو با روزنامه کامرسانت چاپ مسکو اعلام نمود که روسیه از بازیگران خارجی می خواهد از امکانات خود استفاده نمایند تا از انتقال مزدوران و تروریست ها از کشورهای خاورمیانه به قره باغ که شمارشان به دو هزار نفر می رسد، جلوگیری نمایند.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد که بدیهی است ما نگران بین المللی شدن مساله قره باغ و جذب ستیزه جویان از منطقه خاورمیانه به این مناقشه هستیم و بارها از بازیگران خارجی خواستیم که برای جلوگیری از انتقال تروریست ها به قره باغ و شرکت آنها در این مناقشه کوشش نمایند.

سرگئی نارشکین رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه نیز به تازگی گفت که اطلاعات کاملی را در خصوص انتقال تروریست های خارجی به قره باغ و فعالیت آنها در این منطقه را از شرکای خارجی دریافت نموده ایم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 35635

به "روسیه: ارمنستان را در موضوع قره باغ فریب ندادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ارمنستان را در موضوع قره باغ فریب ندادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید