فروش نفت به صورت قطعی است

به گزارش بلاگ پو، رئیس کمیسیون مالی مجلس درباره فروش نفت به مردم به صورت قطعی گفت: می کوشیم تعهدات دولت فعلی را به آینده موکول نکنیم و فروش نفت به صورت قطعی باشد و مبنای تسویه ریالی در سررسید که تعهد برای دولت آینده داشته باشد منتفی است.

فروش نفت به صورت قطعی است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره محتوای جلسه سران قوا گفت: قرار دادهای آینده مربوط به بخش نفت در مقابله با تحریم، راهنمایی نقدینگی در جامعه و همچنین تامین منابع اقتصادی برای دولت در بخش های مختلف از اهداف طرح فروش به مردم خواهد بود که در دستور کار جلسه سران قوا نهاده شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورتی که در فضای اقتصادی کشور مطرح است کلیات این طرح مورد توافق نهاده شد و براساس آن دولت می تواند از فروش نفت و قراردادهای آینده نفت استفاده کند.

پورابراهیمی درباره فروش نفت به مردم بصورت قطعی گفت: کوشش خواهیم کرد تعهدات دولت فعلی را به آینده موکول نکنیم و فروش نفت بصورت قطعی انجام گردد و مبنای تسویه ریالی در سررسید که تعهد برای دولت آینده داشته باشد منتفی است.

وی درباره تاثیر اجرای این مصوبات در اقتصاد کشور گفت: نخست می توانیم از ظرفیت بازار سرمایه برای کاهش فشار ناشی از تحریم ها در صادرات نفت خام و میعانات گازی استفاده کنیم و همچنین مجموعه پالایشگاه های داخلی کشور به خصوص پالایشگاه های کوچک به وسیله تامین خوراک در بورس انرژی را فعال کنیم.

نماینده کرمان در مجلس توضیح داد: با اجرایی شدن این مصوبات صادرات کشور رونق خواهد گرفت و ظرفیت های صادراتی برای ارز آوری در بهبود تراز تجاری کشور یاری خواهد نمود.

4082/

wonder-hanger.ir: واندر هنگر | مجله معرفی کالاها و خدمات و تولید داخلی

10az10.ir: مجله سرگرمی، مجله گردشگری، موفقیت، پزشکی، سلامت، مد و لباس

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: blogpo.ir شناسه مطلب: 32599

به "فروش نفت به صورت قطعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش نفت به صورت قطعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید